Yardım İnstagram donma sorunu

TeamCoco

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi 7A
Konular
8
Merhabalar.

İnternette 'instagram story lag' olarak bilinen bu sıkıntı hakkında 1 hafta önce aldığımız Redmi S2 de İnstagram uygulamasını açıp durum paylaşmak istediğimizde kamera ekranı sonrası belirsiz aralıklarla uygulama donuyor. Yazı paylaşmak istediğimizde belirsiz bir karakter dizimi yazarken donup kalıyor bir müddet.

Uygulamayı silip tekrar yükleme, veri, önbellek temizleme, beta programına katılıp deneme yöntemlerini yaptım ancak sorun devam ediyor.

Alternatif öneri olarak eski sürümü 5.x.x lere geri yükleme yapıp apk ile sorunu çözüyoruz ancak çoğu özellik kısıtlanıyor malumunuz.

Cihazı sıfırlamak dışında aklımıza gelen yöntemleri denedik. Sadece bu cihaza özel bir sorun mu bilmiyorum ama yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler şimdiden.

NAGİSA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih Alp Ac
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
8
Yazılımsal bir sıkıntıya benziyor arkadaşımda da var bu model onda böyle sıkıntılar yok sıfırlamayı deneye bilirsiniz.

Oyla:

TeamCoco

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi 7A
Konular
8
Peki Ayarlar menüsünden mi sıfırlamak gerekiyor yoksa kapatıp tuş kombinasyonu yaparak wipe data factory reset olarak mı sıfırlamak gerekiyor, aynı şey mi bilmiyorum o yüzden soruyorum.

Oyla:

NAGİSA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih Alp Ac
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
8
Peki Ayarlar menüsünden mi sıfırlamak gerekiyor yoksa kapatıp tuş kombinasyonu yaparak wipe data factory reset olarak mı sıfırlamak gerekiyor, aynı şey mi bilmiyorum o yüzden soruyorum.
Tuş kombinasyonu ile yapmanız daha iyi olur yalnız herşeyi siler gerekli tuş kombinasyonu ve seçenekleri forumdan ve internetten bulabilirsiniz.

Oyla:

TeamCoco

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi 7A
Konular
8
Anladım deneyip sonucu paylaşacağım buradan.

Oyla:

Mertcanyigit

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Redmi S2 32GB
Konular
14