Soru IMEI'siz Telefona Rom Atılırsa Ne Olur?

Myrna

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Redmi note 12 pro 5g yurt dışı çin yapımı telefona yeniden orjinal global rom atmayı düşünüyorum çünkü farklı bi çok formda çakma miui denilen rom olduğu söylendi. Rom 14.0.3.2(SMOMIXN) sürümü bunu global orjinal romla değiştirsem telefon brick olur mu? telefonu alalı 3 hafta falan oldu henüz imei atılmadıydı böyle rom atılsa ne olur herhangi sorun yaşarmıyım? şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Muski

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
RN 12 Pro 4G/5G
Konular
5
Bl kilidini açtıktan sonra istediğiniz romu yükleyebilirsiniz. Tavsiyem taiwan rom.

Ü

Üye silindi 265308

Guest
Redmi note 12 pro 5g yurt dışı çin yapımı telefona yeniden orjinal global rom atmayı düşünüyorum çünkü farklı bi çok formda çakma miui denilen rom olduğu söylendi. Rom 14.0.3.2(SMOMIXN) sürümü bunu global orjinal romla değiştirsem telefon brick olur mu? telefonu alalı 3 hafta falan oldu henüz imei atılmadıydı böyle rom atılsa ne olur herhangi sorun yaşarmıyım? şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.
Şuan cihazınızda global rom var

MI unlock tool ile basvuru yaparak Bootloader kilidini acmalisiniz (BUNUN ICIN SEBEKE GEREKİR)Bootloader kilidini açarak rom atabilirsiniz
Yanlis islem yapmazsanız brick olmaz

Myrna

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İmei sorun çıkartmıyorsa bu işlemde deniyeceğim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bl kilidini açtıktan sonra istediğiniz romu yükleyebilirsiniz. Tavsiyem taiwan rom.
Global ile arasında fark varmı?

Muski

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
RN 12 Pro 4G/5G
Konular
5
Taiwan rom da Miui arama ve mesaj ve ayrıca aramayı kaydetme özelliği var. Global olanında ise Google Arama ve mesaj var. Hiç sevemedim. Ayrıca pil performansı daha iyi diyorlar. NFC de problemsiz çalışıyor.

Myrna

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Taiwan rom da Miui arama ve mesaj ve ayrıca aramayı kaydetme özelliği var. Global olanında ise Google Arama ve mesaj var. Hiç sevemedim. Ayrıca pil performansı daha iyi diyorlar. NFC de problemsiz çalışıyor.
daha iyi gibi, peki bunun linki varmı?

Ü

Üye silindi 265308

Guest
İMEİ ile rom alakası yok.
Aslında dolayı yoldan var
Eğer cihazın bootloader kilidi açık değilse rom atılamaz
Eğer bootloader kilidini açmak istiyorsak legal yollar ile bunun için mi hesabı eklemek sorunludur.Mi hesabı eklemek için ise şebeke yani imei gereklidir.(Tabii uzaktan bootloader açmakta var ama ücretli)

Myrna

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Eğer bootloader kilidini açmak istiyorsak legal yollar ile bunun için mi hesabı eklemek sorunludur.Mi hesabı eklemek için ise şebeke yani imei gereklidir.(Tabii uzaktan bootloader açmakta var ama ücretli)
Evet denedim, bana bootloader kilidi için 14 gün falan söyledi sanırım sorun çıkartmaz imei ki daha öncesi kullandığım imei li telefondaki miui hesabı bu 14 gün sonra tekrar denicez artık.

panorama_ömer16

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Lenovo K3
Konular
6
Mİ hesabı derken? Ayarlardaki bu hesap mı?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-11-23-23-56-24-847_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-11-23-23-56-24-847_com.android.settings.jpg
    156,5 KB · Görüntüleme: 4
Üst Alt