Soru İmei Yasal Süreci

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
10.3.1
Telefon Modeli
Mi9T Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Kayıtsız imeilerin (çift hat) malumunuz üzere 4 + 4 ay toplamda yasal kullanım süreci var. Bir de bir kaç yerde yılbaşı giriyor bu süre 12 ay oluyor dendi. Yılbaşı olayı tam olarak nedir?

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Kayıtsız imeilerin (çift hat) malumunuz üzere 4 + 4 ay toplamda yasal kullanım süreci var. Bir de bir kaç yerde yılbaşı giriyor bu süre 12 ay oluyor dendi. Yılbaşı olayı tam olarak nedir?
Yılbaşında sıfırlanır diye bir söylenti duydum bende. Şu an kayıtsız cihaz kullanıyorum. Yıl başında göreceğiz sıfırlanacak mi :)

Oyla:

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu imei yasal süreci esasen yurtdışından gelen gurbetçiler, turistler içindir. Tekrar burada cihaz almasınlar, 4 ay boyunca kullanabilsinler diyedir, yani 4 ay içinde de her türlü geri dönerler diye hesap edilmiştir. Ve bunu yıllık verir devlet, yılda 4 ay. Yılbaşında sıfırlanır.

Oyla:

Nuriuyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2
eylül 2019 da kayıtsız note 8 almıştım ilk imei kullanımında her ay yasal uyarı mesajı gelmesine rağmem ilk imei dediğiniz gibi yıl başı dolayısı ile kapanmadı toplamda 12ay çift imei kullandım. Herkez için geçerlimi yoksa şans işimi tabiki bilemeyiz

Oyla:
Üst Alt