Yardım İmei silinmeden sıfırlama işlemi

paradoks16

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
erkan
Cihazım
a1
Konular
10
Merhaba arkadaşlar. Direnç kayıtlı 13 lite sahibiyim. Telefonu bir arkadaşıma satacağım. İçindeki bilgilerin güvenliği açısından telefonu sıfırlamak istiyorum. İmei silinmemesi için nasıl bir yol izlemeliyim?
Not
Bu işlerden pek anlamıyorum. Ama sanırım telefonda twrp yüklü değil. Güç ve ses açma tuşuna bastığımda stock recovery denilen 4 satırlı main menü çıkıyor. Buradan wipe data dersem imei silinmeden telefonu sıfırlamış olur muyum acaba?

sparceal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sparceal
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
6
Hayır buradan yaparsanız komple imeileri uçurursunuz. cihaza twrp yükleyerek oradan sıfırlama işlemini gerçekleştirmeniz gerekmekte. Yoksa başka yolu yok. imeiler uçar.

paradoks16

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
erkan
Cihazım
a1
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Selamlar. Rica etsem bu imei silinmemesi için twrp deki izlemem gereken adımları yazabilir misiniz? (teamwin twrp yüklü)

sparceal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sparceal
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
6
cihazı ses açma ve power tuşlarına basarak recovery ekranında açın. Daha sonra ekran şifrenizi twrp üzerinde tekrardan girmeniz istenir, şifreyi girip cihazın şifrelemesini açmış olursunuz. daha sonra yukarı sağ köşeden "wipe" yazan butona tıklayın. aşağı sağda yer alan "format data" yazan yere tıklayın. Gelen ekranda klavyede yes yazıp okeyleyin. işlem bitince cihazı yeniden başlattığınızda cihaz sıfırlanmış olacaktır.

Bu yolu izlediğinizde imeileriniz uçmaz. Ayrıca cihazı sıfırlamadan önce cihazın ayarlar kısmından varsa xiaomi hesabından çıkış yapmanızı şiddetle tavsiye ediyorum. Yoksa cihaz tekrar açıldığında mi hesabına giriş yapmazsanız cihaz açılmayacaktır.

paradoks16

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
erkan
Cihazım
a1
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok teşekkür ederim cevabınız ve ilginiz için.
Çok işime yarayacak verdiğiniz bilgiler.
İyi akşamlar dilerim 👋

Üst Alt