İpucu IMEI Silinen ve Silinmeyen Durumlar (Snapdragon İşlemci Kullanan Cihazlar İçin)

TalhaKaptan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Mi 9T
Konular
46
Miui 10 sürümlü mi9t mevcut. Miui 12 global stabile geçsem imei silinir mi?

Erhankaan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
erhan
Cihazım
Mi 8
Konular
22
Miui 10 sürümlü mi9t mevcut. Miui 12 global stabile geçsem imei silinir mi?
Twrp üzerinden rom yüklemesi yaparsaniz gitmez
not: rom yükleme yaptiktan sora magisk flashlayin ki twrp de uçmasin...

semihsezer

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
semih
Cihazım
mi 6
Konular
4
Arkadaşlar mi9t cihazım var acayip kasma var böyle değildi hard reset atmayı düşünüyorum imei gider mi? bu kasma sorunu nasıl çözülür yardım lütfen
Twrp den yaparsan sıfırlamayı imei silinmiyor. Telefon ayarlarından sıfırla dersen siliniyormuş

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
mi flash ile rom yüklemesi yaparsan imei gitmez. ayrıca note 6, note7, note8 gibi cihazlardada imei gitmiyor. mi9se geçmişte gitmiyordu miui 11 ile beraber gidiyor..

yusufmert89

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
batuhan
Cihazım
Mi9
Konular
5
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
*Belirtmeliyim ki Imei atma gibi bir işlem için yol göstermek, yardımcı olmak vb... konular yasal olmadığı için forumda paylaşılması, bilgi verilmesi YASAKTIR! Açılan bu tarz konular silinmektedir. Repair işlemi, ancak ve ancak cihazın orijinal IMEI numarasının ilgili partisyonları bozma vb. suretlerle silinmesinin yada zarar görmesinin ardından, yetkili servislerce yine orijinal Imei nin cihaza yüklenmesi üzerinedir.

Forumda en çok sorulan soruların başında geliyor bu imei durumu. Özellikle repair yapılmış cihazlar için büyük merak konusu olan ve çoğu kişinin zarar göreceğinden korkması sebebiyle defalarca sorulmuş ve cevaplanmış olsa da, bu konunun yeni gelenlere rehber olacağını düşünüyorum.
*Not: Tüm Xiaomi yada Redmi modelleri için geçerli değildir. Bazı serilerde Hard Reset dahi yapılsa silinmiyor.

Imei Silinmeyen durumlar:

- TWRP üzerinden Magisk yüklü olsun yada olmasın yapılan her türlü işlem (wipe, format data, persist, kernel atma vs...)
- Mi Flash üzerinden Global Rom yükleme.
- TWRP yada Orange Fox üzerinden Global yada Custom farketmez tüm rom yükleme işlemleri.
- Rootlu yada Rootsuz cihazlarda repair işlemi sonrası OTA ile yada Twrp ile yapılan güncellemeler.

Imei SİLİNEN durumlar:

- Cihazda stock recovery varsa, ayarlar kısmından "Fabrika Ayarlarına Dön" seçeneği ile sistem sıfırlama. (Hard Reset) Custom Romlarda (Eu Rom yada Mi Room gibi) bu seçenek Twrp'ye yönlendirerek yapıldığından Imei zarar görmez.
- Mi Flash, Cmd yada Unlock Tool ile yapılan BL Kilidi açma işlemleri.
- TWRP yüklü değilken ses açma ve power butonuyla girilen Xiaomi'nin kendi stock recovery modunda "Wipe Data" seçeneği ile wipe yapılması.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

*Yasal yollarla kayıt edilmiş cihazlar için 2 türlüde herhangi bir silinme söz konusu değildir. (İlgili kayıtları içeren blokları silmedikçe yada ilgili bölümler bozulmadıkça)

Hatalı yaptığınız bir işlemden dolayı repair işleminizin silinmesi yada Efs gibi imei bilgilerini içeren partition'ların zarar görmesi durumlarına karşı, BL kilidiniz açıldığında (yada repair işlemini yaptırdıktan sonra) TWRP ye girerek mutlaka EFS yedeğinizi backup alıp, bilgisayarınızda güvenli bir yere kaydedin (kendi mailinize atmanız en güvenlisi olur). Böyle bir durumda TWRP ye girerek Restore kısmından aldığınız EFS yedeğini geri yüklediğinizde, telefonunuz şebeke almaya devam edecektir. Mümkünse repair işlemi yapılan yeni ".qcn" dosyasınızı da işlemi yapan kişiden temin edip aynı şekilde yedekleyin.

*Hatalı yapılan işlemlerden sorumlu olmadığımı belirtirim. Root konularını bilmeyenler bu işlere hiç kalkışmasın. Öncelikle forum Ana Sayfasında'ki Önemli İpuçları kısmını mutlaka okuyun. Bilinmesi gereken tüm bilgiler orada mevcut.
Hocam ben ayarlardan fabrika ayarlarına döndürdüm fakat imeim gitmedi *#06# yaptığımda imeim çıkıyor redmi note 8 pro PGMİXM 11.0.4.0 andorid 10 neden gitmedi imei kayıtlı cihaz

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Hocam ben ayarlardan fabrika ayarlarına döndürdüm fakat imeim gitmedi *#06# yaptığımda imeim çıkıyor redmi note 8 pro PGMİXM 11.0.4.0 andorid 10 neden gitmedi imei kayıtlı cihaz
note 8 pro da imei gitmez servis romunda işlem yapmak gerekir. imei repair yapılırken servis romu yüklenip orada işlem yapılıyor mtk işlemci olduğu için..

yusufmert89

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
batuhan
Cihazım
Mi9
Konular
5
note 8 pro da imei gitmez servis romunda işlem yapmak gerekir. imei repair yapılırken servis romu yüklenip orada işlem yapılıyor mtk işlemci olduğu için..
Yani ben istediğim kadar hard reset atsam yada telefonun fabrika ayarlarına dondersem telefonu imei gitmez öylemi hocam

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Demek ki şanslıymışım imeinin silindiği 1. İşlem sorun yaratmadı :)

DeathSilence

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
3
Güzelce açıklamış, anlatmışsınız elinize sağlık teşekkürler.

Üst Alt