İpucu IMEI Silinen ve Silinmeyen Durumlar (Snapdragon İşlemci Kullanan Cihazlar İçin)

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Vallla hocam her ihtimale karşı efs yedeği candır ,
Ama göreceli bi konu olduğu kanaatindeyim
%70 gitmiyor ama
Bu güne kadar ki gidenlerin arkasından hep el salladilar hocam. Bu genel bir rehber. Uygulamak ya da uygulamamak kullanıcıların elinde. Rehber bir tavsiye niteliğinde.

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Vallla hocam her ihtimale karşı efs yedeği candır ,
Ama göreceli bi konu olduğu kanaatindeyim
%70 gitmiyor ama
Her şekli ile risk almadan, bilinen en güvenli yollarla sıfırlamak en mantıklısı.
Paylaşım ve uyarılar için emrahk Hocama teşekkürler.

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. Xiaomi'nin bazı cihazlarında Nescafe656 hocamın dediği gibi örneğin Mi9t serisinde imei çok hassas, henüz eski modeller gibi sağlam atılacak bir yöntem bulunamadı. Dediğiniz modellerde wipe data da yapılsa gitmiyordur doğru ama yeni çıkan serilerde bu repair işlemleri çokta kalıcı olmuyor. Zaten sorularda genelde bu tarz model kullanıcılarından geliyor. Konu rehber niteliğindedir. İhtiyacı olan bilgilensin, önlemini alsın diye yardımcı olmaya çalıştım.
Silinen yada silinmeyen başka yöntemler biliyorsanız paylaşın konuya eklerim.

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar. Xiaomi'nin bazı cihazlarında Nescafe656 hocamın dediği gibi örneğin Mi9t serisinde imei çok hassas, henüz eski modeller gibi sağlam atılacak bir yöntem bulunamadı. Dediğiniz modellerde wipe data da yapılsa gitmiyordur doğru ama yeni çıkan serilerde bu repair işlemleri çokta kalıcı olmuyor. Zaten sorularda genelde bu tarz model kullanıcılarından geliyor. Konu rehber niteliğindedir. İhtiyacı olan bilgilensin, önlemini alsın diye yardımcı olmaya çalıştım.
Silinen yada silinmeyen başka yöntemler biliyorsanız paylaşın konuya eklerim.

Mi-Flash ile veya cmd komutu ile BL kapatıldığında değil ama BL açılınca da siliniyor :) Nescafe656 hocam'ın tecrübesi fazlasıyla var haha--

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Xiaomi Mi 13u
Meslek
Mod
Konular
315

Imei SİLİNEN durumlar:

- Cihazda ayarlar kısmından "Fabrika Ayarlarına Dön" seçeneği ile sistem sıfırlama. (Hard Reset)

Elinize sağlık. Ama şu bölümde ufak bir hata var. Eğer Stok rom veya Custom Miui romlardaysanız, cihazda da twrp varsa, bu fabrika ayarlarına dön seçeceğini kullansanız da imei silinmez. Twrp gerekli işlemleri kendi yapar ve cihaz fabrika ayarlarına döner... Cihazda stok recovery varsa diye düzeltmenizi rica edeceğim.

emrahk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
41
Elinize sağlık. Ama şu bölümde ufak bir hata var. Eğer Stok rom veya Custom Miui romlardaysanız, cihazda da twrp varsa, bu fabrika ayarlarına dön seçeceğini kullansanız da imei silinmez. Twrp gerekli işlemleri kendi yapar ve cihaz fabrika ayarlarına döner... Cihazda stok recovery varsa diye düzeltmenizi rica edeceğim.
teşekkürler hocam güncellendi.

aknsrgn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Akın
Cihazım
Mİ 9T PRO
Konular
3
Stok rom kullaniyorum twrp uzerinden guncelleme attigimda imei ucuyor. Cihaz mi 9t pro ayriyetten twrpde siliniyor.

Monalte

T͜͡c٭ Sabri Can DOĞAN
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sabri Can
Cihazım
Oneplus 8T
Konular
159
Stok rom kullaniyorum twrp uzerinden guncelleme attigimda imei ucuyor. Cihaz mi 9t pro ayriyetten twrpde siliniyor.
Hocam global romda twrp uçar fakat IMEI silinmez.

Bir kereye mahsus cihazına fastboot rom kurup güncellemeleri ota üzerinden sıkıntısız alabilirsiniz.

Üst Alt