Yardım IMEI Silindi nasıl geri getirebilirim

Azadbey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed
Cihazım
xioami note2
Konular
4
merhaba arkadaşlar Qpst ile yedek aldıktan sonra cmd komuduyla

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf3
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf5
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde28

imei bulunduğu dosyaları sildim aldığım yedek uzerinde düzenleme yapıp (088a 083a) restore edecektim yanlız aldığım yedekte 088a ve 083a hex de bulamadım eski imei tekrar restore ettim imei ler gelmedi bu aşamada ne yapabilirim ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-02-25-01-41-12-198_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-02-25-01-41-12-198_com.android.settings.png
    53,2 KB · Görüntüleme: 58
Moderatör tarafında düzenlendi:

halilmetekirikkale

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hallil
Cihazım
mi5s
Konular
2
Konu başlığını ve mesajınızın tatamamını büyük harflerle yazmanız forum kurallarına aykırıdır.Oncelikle konu başlığını ve mesajınızı düzenleyin lütfen.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.181
Muhtemelen modem dosyanız hasarlanmış. İsterseniz baştan bir modem dosyası flashlayın yada direk olarak temiz bir rom kurulumu yapıp daha sonra tekrar eski yedeğinizi geri yükleyin.

Fakat unutmayın eğer yeni rom yüklmesi yapacaksanız mutlaka telefonunuzdan Mİ HESABINIZI kaldırın.

Azadbey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed
Cihazım
xioami note2
Konular
4
Konu başlığını ve mesajınızın tatamamını büyük harflerle yazmanız forum kurallarına aykırıdır.Oncelikle konu başlığını ve mesajınızı düzenleyin lütfen.
tamam hocam
[doublepost=1519545348,1519545169][/doublepost]
Muhtemelen modem dosyanız hasarlanmış. İsterseniz baştan bir modem dosyası flashlayın yada direk olarak temiz bir rom kurulumu yapıp daha sonra tekrar eski yedeğinizi geri yükleyin.

Fakat unutmayın eğer yeni rom yüklmesi yapacaksanız mutlaka telefonunuzdan Mİ HESABINIZI kaldırın.
hocam aldığım yedek için de modem dosyaları yok cunku hex editor de bulamıyorum o dosyaları...
[doublepost=1519546191][/doublepost].
[doublepost=1519547183][/doublepost]
merhaba arkadaşlar Qpst ile yedek aldıktan sonra cmd komuduyla

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf3
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf5
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sde28

imei bulunduğu dosyaları sildim aldığım yedek uzerinde düzenleme yapıp (088a 083a) restore edecektim yanlız aldığım yedekte 088a ve 083a hex de bulamadım eski imei tekrar restore ettim imei ler gelmedi bu aşamada ne yapabilirim ?
kimsenin başına gelmedi sanırım forum cok durgun !

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam bilginiz olmadan bit işe girişmeseydiniz keşke. Aldığını yediğin içinde hex editörle açıp modem dosyalarını bulmayı nasıl umdunuz? Aldığınız yedek sorunludur büyük ihtimalle. İnternetten qcn dosyası arayın ve bulduğunuz qcn yi düzenleyip cihaza yazınız. Google da bütün cihazlar için qcn dosyası bulunur.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Telefonumu ikinci el olarak satacağım o yüzden kusura bakmayın yanlış yerde sorduğumu biliyorum saygısızlık etmek istemiyorum.

Cİhazımı satmadan önce mi hesabı kaldıracam galiba nasıl kaldırabilirim .

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Telefonumu ikinci el olarak satacağım o yüzden kusura bakmayın yanlış yerde sorduğumu biliyorum saygısızlık etmek istemiyorum.

Cİhazımı satmadan önce mi hesabı kaldıracam galiba nasıl kaldırabilirim .
Ayarlar mi hesabı kısmından cihazımı bul u kapatıp mi hedabınızdan çıkış yapmanız yeterlidir.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Çok teşekkürler başka bişey yapmama gerek yok herhalde.

Azadbey

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
muhammed
Cihazım
xioami note2
Konular
4
Hocam bilginiz olmadan bit işe girişmeseydiniz keşke. Aldığını yediğin içinde hex editörle açıp modem dosyalarını bulmayı nasıl umdunuz? Aldığınız yedek sorunludur büyük ihtimalle. İnternetten qcn dosyası arayın ve bulduğunuz qcn yi düzenleyip cihaza yazınız. Google da bütün cihazlar için qcn dosyası bulunur.

Haklısınız hocam bu işe bulaştığım için pişmanım ama artık bi kere bulastik şimdi dediğiniz dosyayı bulmaya çalışayım çok teşekkür ederim üstad saygılarla ..
[doublepost=1519564666,1519564651][/doublepost]

Haklısınız hocam bu işe bulaştığım için pişmanım ama artık bi kere bulastik şimdi dediğiniz dosyayı bulmaya çalışayım çok teşekkür ederim üstad saygılarla ..

Üst Alt