Yardım imei repair sonrası şebeke sorunu

sl4yxenUwU

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
PocoX3nfc
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
miui 12.0.9 global
Telefon Modeli
Poco x3 nfc
Bootloader Kilidi
Açık
Telefonum poco x3 nfc imei repairden sonra şebeke 2ve ya 3 çekiyor, ama mobil veriyi açarsam full çekiyor. Neden olabilir ? Normal bir durum mu ? Root(magisk) twrp yüklü.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Telefonum poco x3 nfc imei repairden sonra şebeke 2ve ya 3 çekiyor, ama mobil veriyi açarsam full çekiyor. Neden olabilir ? Normal bir durum mu ? Root(magisk) twrp yüklü.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Edit: şarjın daha az gittiğini düşünüyorum repairden sonra, bundan kaynaklandığını düşünüyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-13-23-35-26-792_com.mi.android.globallauncher.jpg
    Screenshot_2021-06-13-23-35-26-792_com.mi.android.globallauncher.jpg
    679,5 KB · Görüntüleme: 48

Pivok

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Pivok
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Operatörlük
Konular
29
Otomatik şebeke modunda bunuldugunuz bolgede 2g sebekesi az olabilir sebeke modlarini degistirip denediniz mi

Oyla:

sl4yxenUwU

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
PocoX3nfc
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ayarlar>telefon hakkında>tüm özellikler> depolama dan şebeke ayarlarını değistirdim faydası olmadı, Oradan yaptığim işlemler de telefonu yeniddn başlatınca siliniyor

Oyla:

sl4yxenUwU

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
PocoX3nfc
Konular
3
qpst ve jjaqc ile yapıldı işlem, twrp de yüklü. (jjaqc den tek sim seçildi) imeide sıkıntı olabilir mi ? (imei bana ait)repair yapıldı.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
sl4yxenUwU,

İMEİ noyu arabaların PLAKA nosu gibi düşünün....

Plaka ,aracın gitmesini,hızını,beygirini,torkunu vs değiştirmiyorsa imei no da telefonun çekim kalitesini değiştirmez...

İmei no dan ziyade İMEİ repair işlemini doğru düzgün yapan,işinin ehli kişilere yaptırırsanız isterseniz ankesörlü telefon imeisi yüklesin fark etmez.

Oyla:

sl4yxenUwU

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
PocoX3nfc
Konular
3
imeide 3g 4g diye bir olay yok mu ? Örnek verecek olursak 3g olan 3g imeili telefona 4g sinyalini şebeke sağlayabiliyor mu ? Yoksa imeiden cihazı anlayıp göndermiyor mu ? Repair konusunda ise bir sorum var, qcn yedeği aldım 2 kere, twrp den de efs yedeği aldım (zip olarak kaydetmeyi unuttum efsyi)tekrar repair yaparken efs silme komutları ile imeiyi silip yeniden düzenlenmiş qcn yi mi yüklemem lazım ? yoksa stok qcn yi yükleyip sonra silip sonra mı repair yapmam lazım ? bu efs yedeğini her ihtimale karşı aldım, bu efs yedeği ne için kullanabilirim? tekrar repair yaparken gerekli mi
jja qcn den tek sim seçtim, jja programında sıkıntı olabilir mi, hatalı olacak ne yapmış olabilirim bilmiyorum bir daha deneyeceğim repairi

Oyla:

sl4yxenUwU

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
PocoX3nfc
Konular
3
edit:tekrar repair yaptım, jja yerine başka program kullandım tek sim seçtim sonuç aynı. qcn dosyası telefonun orijinal qcn dosyası. (2 tane yaptım qcn backupu ikisi de aynı)Bu sefer restoreyi qfil üzerinden yazdım. Bazı arkadaşlar hem qfilden hem qpst den yazıyor. Fark olur mu bilmem deneyeceğim, olmadı eng qcn dosyası bulacağım 128gb tel için.

Oyla:

Osmangencer

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman Gençer
Cihazım
Poco x3 nfc
Konular
0
edit:tekrar repair yaptım, jja yerine başka program kullandım tek sim seçtim sonuç aynı. qcn dosyası telefonun orijinal qcn dosyası. (2 tane yaptım qcn backupu ikisi de aynı)Bu sefer restoreyi qfil üzerinden yazdım. Bazı arkadaşlar hem qfilden hem qpst den yazıyor. Fark olur mu bilmem deneyeceğim, olmadı eng qcn dosyası bulacağım 128gb tel için.
Hocam çözüm bulabildiniz mi? Benim de sürekli şebeke kesiliyor kapalı alanda arama yapamıyorum. Yapınca da ses gitmiyor gelmiyor kesiliyor vs, arayan kişiler de ulaşamıyor ara ara.

Oyla:

Snowhound1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cengiz deniz
Cihazım
REDMİ Mİ 11LİTE
Meslek
YAZILIM
Konular
2
Hocam çözüm bulabildiniz mi? Benim de sürekli şebeke kesiliyor kapalı alanda arama yapamıyorum. Yapınca da ses gitmiyor gelmiyor kesiliyor vs, arayan kişiler de ulaşamıyor ara ara.
Model nedir ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Oyla:
Üst Alt