Haber İmei kayıt ücretine zam geliyor! 2006 Lira!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sabah sabah moral bozmak istemezdim.

Kariyerine 170 lira ücretle başlayan "imei kayıt ücreti" zamlanıyor.

Şu an yurt dışından getirilen bir akıllı telefonun Türkiye'deki IMEI kaydının yapılabilmesi için, 1.838 TL ödeme yapılması gerekiyor. Ancak yeniden değerleme oranı, IMEI kayıt harcına doğrudan yansıtılırsa vatandaşlar, 2021 yılında 2.006 TL ödeme yapmak durumunda olacaklar. Bundan sonra her şey, hükümet yetkililerinin aldığı kararlara göre belli olacak.

İmei kayıdı harici olarak MTV ve pasaport harcı gibi kalemlerine, yüzde 9,11 zam geliyor.

Kaynak:

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
iPhone kullanmıyorum, çünkü kullanamıyoruz bu ülkede.
En son 2015 de iPhone 5 modelinden Android dünyasına geçtim bir dahada iPhone alamadım.
Ben hem uygulama hem rom geliştiricisi olduğum için Android benim için daha kıymetli,ama elbette ülkede kullanmak mümkün değil.Gece yat sabah kalk,yeni zam yeni vergi kur yükselişi enflasyon yükselişi.Tek yükselmeyen şey bizim cebimize giren para,gerçekten bu ülkede yaşamak mümkün değil.

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Ben hem uygulama hem rom geliştiricisi olduğum için Android benim için daha kıymetli,ama elbette ülkede kullanmak mümkün değil.Gece yat sabah kalk,yeni zam yeni vergi kur yükselişi enflasyon yükselişi.Tek yükselmeyen şey bizim cebimize giren para,gerçekten bu ülkede yaşamak mümkün değil.
Biden'in seçimi sonrası, Pazartesi kurları merakla bekliyorum...

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Daha da yükselir merak etmeyin...
Yükselicek zaten son 3 aydır ne zaman düştü ki?
Faiz arttırımı yapsalar bile işe yaramıyor anca 1000bp filan arttıracaklar o zaman çakılır, ama tabi beraberinde o kadar faiz attırmak ; enflasyon,borcu olanların borcu artar, kredi çekmek zorlaşır.

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Yükselicek zaten son 3 aydır ne zaman düştü ki?
Faiz arttırımı yapsalar bile işe yaramıyor anca 1000bp filan arttıracaklar o zaman çakılır, ama tabi beraberinde o kadar faiz attırmak ; enflasyon,borcu olanların borcu artar, kredi çekmek zorlaşır.
Aynen öyle,her bakımdan her yoldan ülkece uçuruma gidiyoruz.Öyle dua ederek te kurtulmuyor ülke.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt