Çözüldü İmei Kayıt Hakkında

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12.5.9
Telefon Modeli
Redmi note 10 pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merak ettiğim bir şey var farklı gruplar kafamı karıştırdı . Şimdi kaçak cihazımız var bunun 8 ay kayıtsız kullanma süremiz var illa 8 ay dolmadan mi imei kayıt yaptırmak zorundayız ? Eğer yaptırmayıp hat kesilirse yaptirabiliyor muyuz ? Yoksa tablet mi oluyor telefon ? Merak ediyorum fikrinizi teşekkürler.

Çözüm
Aslında IMEI kaydının direk olarak hat ile ilgisi yok fakat IMEI onarımı yapılabilmesi için bootloader kilidinin açık olması gerekli. Bootloader kilidi açılması için başvuru yapılırken de mobil veri kullanılması yani hat olması zorunlu.

Özetle IMEI tamiri yaptırmayacak olsanız bile bootloader kilidini açın ve açık olsun, her hangi bir sorun yaşamazsınız.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Merak ettiğim bir şey var farklı gruplar kafamı karıştırdı . Şimdi kaçak cihazımız var bunun 8 ay kayıtsız kullanma süremiz var illa 8 ay dolmadan mi imei kayıt yaptırmak zorundayız ? Eğer yaptırmayıp hat kesilirse yaptirabiliyor muyuz ? Yoksa tablet mi oluyor telefon ? Merak ediyorum fikrinizi teşekkürler.
Boot kilidi başvurusu yapıp açın 8 ay sonra tavuk mu yumurtadan çıkar yumurta mı tavuktan çıkar karar verirsiniz hocam 😅😅😁😁

Son düzenleme:
Oyla:

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Boot kilidi başvurusu yapıp açın 8 ay sonra tavuk mu yumurtadan çıkar yumurtadan çıkar karar verirsiniz hocam 😅😅😁😁
Hocam fenasiniz. Merak ettim ben bir şey olmuyor sanıyordum başka gruba girdim felaket tellali gibi anlatiyorlar 😂

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Aslında IMEI kaydının direk olarak hat ile ilgisi yok fakat IMEI onarımı yapılabilmesi için bootloader kilidinin açık olması gerekli. Bootloader kilidi açılması için başvuru yapılırken de mobil veri kullanılması yani hat olması zorunlu.

Özetle IMEI tamiri yaptırmayacak olsanız bile bootloader kilidini açın ve açık olsun, her hangi bir sorun yaşamazsınız.

Oyla: Çözüm

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61

Hmm ondan dolayı demek. Bilmiyordum hocam teşekkür ederim

Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44

Burada gereken cantara hoca tarafından söylenmiş.
Yurt dışı cihazı aldığınız zaman İlk işlem boot kilidi başvurusu yapıp kilidi açmak.
1 haftada açılıyor ama bazen süreyi uzattikca uzatıyor onay için riske girmeden boot kilidi açın.
Çift sim kapanana kadar kullananın ondan sonra tercih sızın

Oyla:

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Burada gereken cantara hoca tarafından söylenmiş.
Yurt dışı cihazı aldığınız zaman İlk işlem boot kilidi başvurusu yapıp kilidi açmak.
1 haftada açılıyor ama bazen süreyi uzattikca uzatıyor onay için riske girmeden boot kilidi açın.
Çift sim kapanana kadar kullananın ondan sonra tercih sızın
teşekkür ederim

Oyla:
Üst Alt