Soru IMEI kaydı yaptım cihaz hala kayıt dışı görünüyor

revnak96

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Revnak
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
4
Arkadaşlar mi 8 in IMEI kaydını yaptırdım e devlet üzerinden ancak geçen gün cihazın kayıtsız olduğuna dair mesaj aldım ve IMEI sorgualttım hala kayıt dışı görünüyor cihazım. Fakat ödediğim verginin faturası dahi elime ulaştı kayıt neden yapılmamış olabilir Kayıt yaptırdığım pasaport son 4 ay içinde yurtdışına çıkıp girmiş bir pasaport onuda belirteyim daha önce bu tarz bir durumla karşılaşan sebebini bilen var mı ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
Merhabalar ben de pasaport kaydi yaptiracagim ama telefonda *#06# yapinca uc tane numara cikiyor
MEID, IMEI1 ve IMEI2
Hangi numara uzerinden islem yaptiracagim ya da bu uc numarayi beraber mi verecegim?
Yardim, Acil
İmei 1 ve imei 2 ile işlem yapacaksınız

Oyla:

mesut_um

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mesut
Cihazım
xioami mimax
Konular
2
mrb arkadaşlar.çift sim kartlı kayıtsız bir yurtdışı telefonum var.4 ay süresi var diye henüz kayıt yaptırmadım.2 aydır telefon bende ama btk dan yasal uyarı kayıt dışı imei diye bir mesaj almadım.ama simi taktığım imei yi,btk imei sorgulamadan sorguladığımda kayıtdışı imei diye görünüyor.diğer sim zaten kayıt bulunamadı diyor.bu durumda bana btk dan neden yasal uyarı "telefonunuz kayıtdışıdır 120 gün içinde kapanacaktır"diye mesaj gelmedi.kayıt ettirmezsem yinede toplamda 4 ay geçtiğinde telefon kapanır mı?bilgisi olan var mı?

Oyla:

AfterLife

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
6
mrb arkadaşlar.çift sim kartlı kayıtsız bir yurtdışı telefonum var.4 ay süresi var diye henüz kayıt yaptırmadım.2 aydır telefon bende ama btk dan yasal uyarı kayıt dışı imei diye bir mesaj almadım.ama simi taktığım imei yi,btk imei sorgulamadan sorguladığımda kayıtdışı imei diye görünüyor.diğer sim zaten kayıt bulunamadı diyor.bu durumda bana btk dan neden yasal uyarı "telefonunuz kayıtdışıdır 120 gün içinde kapanacaktır"diye mesaj gelmedi.kayıt ettirmezsem yinede toplamda 4 ay geçtiğinde telefon kapanır mı?bilgisi olan var mı?
Eninde sonunda kayit ettirmesseniz bu cihaz kapanacak. Ne önemi var ki mesajın. Son ana bırakmayın kayit ettirin

Oyla:

can_nez

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YiğitCan
Konular
13
Konu biraz eski biliyorum ama yeni konu açıp kalabalık etmiyim dedim. Bende mi9t var malum yollardan kaydını yaptırdım cihazın ama bugün yasal uyarıdan mesaj geldi .....08 imei nolu cihaz kayıt dışıdır diye ama kaydını yaptırdığım için telefonda başka imei yazıyor bi sıkıntı olurmu kapanırmı yani

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Konu biraz eski biliyorum ama yeni konu açıp kalabalık etmiyim dedim. Bende mi9t var malum yollardan kaydını yaptırdım cihazın ama bugün yasal uyarıdan mesaj geldi .....08 imei nolu cihaz kayıt dışıdır diye ama kaydını yaptırdığım için telefonda başka imei yazıyor bi sıkıntı olurmu kapanırmı yani

İmeiler tutmuyorsa kapanmaz merak etmeyin...

Oyla:

can_nez

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YiğitCan
Konular
13
Cevabınız için teşekkür ederim :)

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

xboxtr

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
batur
Cihazım
Mi
Konular
0
hocam imei numarasi e devlette sondan bir rakam eksik gozukuyor degil mi

yani aslinda meid numarasi olan imei numarasinin sondan 1 rakami eksik edevlette gozukuyor 1500tl verip kayit yaptim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

CEVABI BULDUM

hocam normalde imei sistemi 14 rakamdır. 15. rakamı belli bir algoritma dahilinde atıyor. yani ilk 14 rakamı bilirsen 15. rakamı çıkaran programlar mevcut. imei generator şeklinde arat çıkar

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt