Yardım imei işleminden sonra güncelleme nasıl yapılır

İsmailkara42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
GM 5 Plus
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
global
Telefon Modeli
poco x3 nfc
Bootloader Kilidi
Açık
Hayırlı sabahlar. Bu soru hakkında birçok cevap olsada tam net cevabı bulamaığım için yeni konu açmaya kara verdim . ( belki cevap vardır ama bu konularda bilgisiz olduğumdan tam anlaymamış da olabilirim kusura bakmayn )
yurt dışı poco x3 nfc (global version) cihaz aldım ve imei işlemini daha yaptırmadım.
imei işleminden sonra telefon güncellemeleri otomatik tr cihazları gibi tek tuşlu kendisi yapıyor mu yoksa kendimiz manuel olarak twrp yada başka bir yolla mı yapacağız ?

bu arada cihazın yanında gelen şarj kablosunun ucu turncu renkteyken adaptörün ucu beyaz renk ama şarj süresinde sıkıntı yok
adaptör orijinal midir yoksa dğiştirmeme gerek var mı ?

alicoban

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
RedmiNote 9s
Konular
2
sa,
işini bilen birine yaptırısan, sorun olmaz, bende aynı cihazı kullanıyorum,
hiçbir sorun yaşamadım.

İzmirde olsaydınız ben yardımcı olabilirdim.

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
İsmailkara42, İmei işleminden sonra fastboot ile global rom yükleyin ondan sonra gelecek olan tüm güncellemeleri cihaz alır ve otomatik kendisi günceller.

Oyla:

İsmailkara42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
GM 5 Plus
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İsmailkara42, İmei işleminden sonra fastboot ile global rom yükleyin ondan sonra gelecek olan tüm güncellemeleri cihaz alır ve otomatik kendisi günceller.

telefon global versiyon resmi siteden imei sorguladığımda da yazıyor
zaten global olduğu için global rom yüklü değil midir?
cevapladığnız için teşekkür ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

sa,
işini bilen birine yaptırısan, sorun olmaz, bende aynı cihazı kullanıyorum,
hiçbir sorun yaşamadım.

İzmirde olsaydınız ben yardımcı olabilirdim.
as hocam çok sağolun.
il dışından aldık ama referans olarak iyiydi hayırlısı ile sorun çıkmaz

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
İsmailkara42, İmei işlemi için twrp ve root yüklenecek, yükleyen kişi ile görüşün o zaman ben twrp ve root istemiyorum silin deyin o halleder.

Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
189
Cihazda Magisk (root) yoksa otomatik güncellemeleri yapar. Ancak cihazın bootloader (kısaca BL) kilidi açık olduğu için bankacılık uygulamaları root varmış gibi uyarı verecektir. Bu nedenle Magisk kurup bankacılık uygulamalarına rootu gizliyoruz (Magisk içindeki ayarlarla). Ayrıca Google uygulamalarını da gizliyoruz ki Play Store sertifikalı olsun ve SafetyNet testini geçsin (birçok uygulama SafetyNet testi geçmezse Play Store'da görünmüyor). İşi buna zorlayan tarafı BL kilidinin kapatılmaması gerektiği, yoksa cihaz çöker, tamiri de çok uğraştırıcı ve maliyetli.

Eğer bankacılık işlemlerini kullanmıyorum, görünmeyen uygulama ile karşılaşırsam apksını indirir kurarım diyorsanız bir defaya mahsus Mi Flash ile fastboot romunu kurun (BL'yi kapatmadan). Sonrasında güncellemeler normal şekilde olacaktır.

Magisk yüklü olduğunda da tabi ki güncelleme yapabilirsiniz. Romların fastboot bağlantısı olduğu gibi recovery bağlantıları da var. Recovery bağlantısından indirip TWRP (veya farklı bir yazılımda olabilir) üzerinden direkt kurup ardından Magisk dosyasını yükleyince cihaz hem güncellenmiş olur hem de o yaptığınız rootu gizleme durumları aynı şekilde uygulanmış olur. TWRP güncel sürüm oldukça %99 ihtimalle sorun yaşatmaz size bu yöntem.

Oyla:

İsmailkara42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
GM 5 Plus
Konular
7
Cihazda Magisk (root) yoksa otomatik güncellemeleri yapar. Ancak cihazın bootloader (kısaca BL) kilidi açık olduğu için bankacılık uygulamaları root varmış gibi uyarı verecektir. Bu nedenle Magisk kurup bankacılık uygulamalarına rootu gizliyoruz (Magisk içindeki ayarlarla). Ayrıca Google uygulamalarını da gizliyoruz ki Play Store sertifikalı olsun ve SafetyNet testini geçsin (birçok uygulama SafetyNet testi geçmezse Play Store'da görünmüyor). İşi buna zorlayan tarafı BL kilidinin kapatılmaması gerektiği, yoksa cihaz çöker, tamiri de çok uğraştırıcı ve maliyetli.

Eğer bankacılık işlemlerini kullanmıyorum, görünmeyen uygulama ile karşılaşırsam apksını indirir kurarım diyorsanız bir defaya mahsus Mi Flash ile fastboot romunu kurun (BL'yi kapatmadan). Sonrasında güncellemeler normal şekilde olacaktır.

Magisk yüklü olduğunda da tabi ki güncelleme yapabilirsiniz. Romların fastboot bağlantısı olduğu gibi recovery bağlantıları da var. Recovery bağlantısından indirip TWRP (veya farklı bir yazılımda olabilir) üzerinden direkt kurup ardından Magisk dosyasını yükleyince cihaz hem güncellenmiş olur hem de o yaptığınız rootu gizleme durumları aynı şekilde uygulanmış olur. TWRP güncel sürüm oldukça %99 ihtimalle sorun yaşatmaz size bu yöntem.
anladım hocam , çok teşekkür ederim .

Oyla:

İsmailkara42

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmail
Cihazım
GM 5 Plus
Konular
7

hocam son bir soru daha bl kilidi kendiliğinden kapanmaz değil mi ?

Oyla:
Üst Alt