Çözüldü İMEİ hakkında

raporsuz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
oneplus 7t
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
android 12
Telefon Modeli
oneplus 7t
Bootloader Kilidi
Açık
Elimde eski bir telefon var imeisini başka bir cihazda kullandık. Biz bu eski telefonu video çekmek vs için açarsak diğer telefonda imei ile ilgili bir sorun yaşar mıyız? Eski cihaza hat asla takmayacağız.

Çözüm
SIM kart takmadığınız sürece problem olmaz hocam. Tablet gibi kullanbilirsiniz, kullandım ve kullanıyorum. İşin mantığı ise denetim sorumluluğu BTK'da değil operatörlerdedir. SIM kart takmadığınız sürece de sorumlu sayılabilecek yani denetleyen bir operatör yoktur.

un041026

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 11 t
Meslek
Asker
Konular
8
Hat takilmazsa sıkıntı olmaz

Oyla:

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S23, Mi 9 SE
Konular
34
Hat takilmazsa sıkıntı olmaz
Emin misiniz hocam cihazın asla açılmaması gerekiyor diye biliyordum ben. Sonuçta hat olmasa bile 112yi arayabiliyoruz, yani hat yokken de baz istasyonuna imei ile bağlı oluyor. İki telefon aynı anda sinyal alırsa yasal uyarı geliyor diye tahmin ediyorum ama iki telefon aynı anda açık olmamak şartıyla kullanılabilir bence.

Oyla:

raporsuz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
oneplus 7t
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Deneyen bilen var mı acaba, iki telefonda aynı anda açık olacak ama eski tele asla hat takılmayacak. Sıkıntı yaşanır mı?

Oyla:

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
S23, Mi 9 SE
Konular
34
Deneyen bilen var mı acaba, iki telefonda aynı anda açık olacak ama eski tele asla hat takılmayacak. Sıkıntı yaşanır mı?
Bence riske girme bir daha masraf edip imei bulmakla uğraşmayıb, eğer eski telefonun kilidi açık ise imeisini twrp üzerinden silebilirsiniz

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
SIM kart takmadığınız sürece problem olmaz hocam. Tablet gibi kullanbilirsiniz, kullandım ve kullanıyorum. İşin mantığı ise denetim sorumluluğu BTK'da değil operatörlerdedir. SIM kart takmadığınız sürece de sorumlu sayılabilecek yani denetleyen bir operatör yoktur.

Oyla: Çözüm
Üst Alt