İmei gitti yardım

kursat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi3-Mi4-Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
12
arkadaşlar telefonum multi rom dışında imei hatası veriyordu onu düzeltmek için birşey yapayım dedim elime yüzüme bulaştırdım ilk hatam mmcblk0p12 mmcblk0p13 mmcblk0p16 yı sıfırlamak yerine dalmışım mmcblk0p12 mmcblk0p13 mmcblk0p14 ü sıfırlamışım elimde mmcblk0p14 yedeği yok telefon wifi yede bağlanmıyor belki bu yüzden yani rezil oldum.

qcn yedeklerim var.
multirom dışında diagport acıp kapama işlemi yapamıyorum arayıcıyı acınca direk kapanıyor.

sonra qcn yedeğini yükleyim diyorum hem masaüstü hem laptopda ekte verdiğim hata uyarısını alıyorum port ekleyemiyorum
adb ile eski mmcblk0p12 mmcblk0p13 mmcblk0p16 yı geri yüklüyorum değişen birşey yok bilinmeyen imei yazıyor yani buradaki işlemleri denedim http://en.miui.com/thread-60007-1-1.html

telefon tablet oldu başım ağrıyor mmcblk0p14 yedeğini alıp yardımcı olacak arkadaş varmı lütfen yardımcı olun  :S  :S

kursat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi3-Mi4-Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
12
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
HiddeNKinG' Alıntı:
Telefon modelini yazarsanız yardımcı olacak arkadaşlar çıkacaktır hocam

hocam mi3

Oyla:

ByKatre

Kafasına Göre..
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi9 SE
Konular
72
Hocam MiFlash yazılımını kur önce driverler tam yüklenmemiş gözüküyor. Ondan sonra hala QPST görmezse Add New Port deyip ordan pport numarasını elle girip göster aldığın qcn yedeğini yükle.

Oyla:

kursat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi3-Mi4-Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
12
ByKatre' Alıntı:
Hocam MiFlash yazılımını kur önce driverler tam yüklenmemiş gözüküyor. Ondan sonra hala QPST görmezse Add New Port deyip ordan pport numarasını elle girip göster aldığın qcn yedeğini yükle.

hocam defalarca mi flash kurdum artık sürüm kalmadı qpts görmüyor port eklerken hata veriyor bir problem var. 
multirom geliştirici rom sıkıntı olmaz değil mi
çünkü diag port açıp kapama başka hiçbir romda olmuyor
[font='Open Sans', sans-serif]mmcblk0p12 3 6 yedekleri niçin aldım imei değiştirirken 
[font='Open Sans', sans-serif]yanlışlıkla [font='Open Sans', sans-serif]mmcblk0p14 ü sıfırladım sorun olur mu ?

[font='Open Sans', sans-serif][font='Open Sans', sans-serif]wifi açılmıyor sebebi qcn dosyasımı ?

[font='Open Sans', sans-serif][font='Open Sans', sans-serif]krize gireceğim hocam 

Oyla:

kursat

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi3-Mi4-Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
12
hocam bide temiz kurulum için driverleri sildim geri yükleyim dedim res,mlerdeki sorun cıktı

Oyla:

Ibrahim Şeker

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ibrahim Sinem Rüzgar Şeker
Konular
6
Kursat benimde sebeke sorunum var kardesim :D

Oyla:

emrebegen

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
emre
Cihazım
mi 14 ultra
Konular
19
Pasaport kayıtlı cihaz almamın en büyük sebeplerinden biri buydu :), geçmiş olsun inşallah düzelir

MI 4W cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

andersin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
4
bu durumda yeni bir imei atsak sorun duzelirmi arkadaslar? 

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Burada sanıyorum asıl sorun IMEI'den önce, 14 nolu partisyonun sıfırlanmış olması. Bu partisyonun ne olduğu önemli. Öncelikle bunun tekrar eski haline gelmesi gerekiyor. Belki fastboot ile rom yüklenirse geri gelen bir partisyondur, belki IMEI partisyonları gibi normal şartlarda hiç dokunulmayan, gerekirse ayrıca farklı yöntemlerle yazılabilen bir partisyondur.
Önceliğiniz bu partisyonun ne olduğunu öğrenmek olmalıdır. En azından telefona terminal uygulaması yüklenip adb komutlarıyla partisyon isimlerine bakılıp buradan yürüyebilirsiniz. Tam komutu su an hatırlamıyorum. Tüm gün müsait olmayabilirim. Bilen arkadaş varsa yazsın yada internetten bir bakın. Yazabilirsem zaten daha önce yazarım ama olmazsa akşam yazmış olurum.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Oyla:
Üst Alt