Çözüldü imei gitti bl kapalı ne yapmalıyım (BL açmayı başardm)

celilhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
celilhan
Cihazım
redmi note7
Konular
19
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
10
Telefon Modeli
redmi note 7
Bootloader Kilidi
Açık
sürekli rom değiştirmenin zararı gittim rom atarken imei gitti üstüne fastboot yaparken bl kapatmıştım ama tekrar açmayı başardım nasıl çözerim veya kim yardımcı olabilir

edit: sorunu kendim çözdüm😂

BL kilidini nasıl açtım: imei olmadığı için mi kilit durumu açılmıyordu haliyle simkart ile mobil veriden açılıyor. şansımı deneyim onu açmadan fastboot moda alıp bi bakayım dedim mi unlockdan denedim nasıl oldu bilmiyorum açıldı sonra diğer işlemleri uyguladım ve kurtardım cihazı biraz şansa oldu çünkü BL normalde böyle açılmıyor.

Son düzenleme:

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Bootloader kilidi kapalı ise eng rom atamazsın. Cihazı fastboot moda alıp pc ye bağla ve Mi Unlock Tool ile hesabı girip unlock yapmayı dene. Eğe işe yaramaz ise arka kapak sökülerek müdahale gerekir..

Oyla:

celilhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
celilhan
Cihazım
redmi note7
Konular
19
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bootloader kilidi kapalı ise eng rom atamazsın. Cihazı fastboot moda alıp pc ye bağla ve Mi Unlock Tool ile hesabı girip unlock yapmayı dene. Eğe işe yaramaz ise arka kapak sökülerek müdahale gerekir..
videoda arkadaş yapıyor hocam ben de biliyorum olmadıgını ama yapmıs yani
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam dediğinizi yaptım ve acıldı cok sacma degıl mı gelıstırıcı seceneklerınden acmadan acıldı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ve imeri repeir yapmalıyım bilginiz varmı bu konuda

Oyla:

celilhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
celilhan
Cihazım
redmi note7
Konular
19
yine saatlerdir uğraş sonucu BL kapanan cihazıma herhangi kapak açma vs. müdahale etmeden imei geri getirmiş bulunmaktayım aynı sorunu yaşayanlara seve seve yardımcı olurum.

Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
yine saatlerdir uğraş sonucu BL kapanan cihazıma herhangi kapak açma vs. müdahale etmeden imei geri getirmiş bulunmaktayım aynı sorunu yaşayanlara seve seve yardımcı olurum.
Cihazın kendi bölümüne konu olarak açarsanız çok makbule geçer hocam aynı sorunu yaşayan herkes yararlanır ancak repair adı altında olmasın aksi takdirde silinmesi gerekiyor forum kuralları gereği

Oyla:

celilhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
celilhan
Cihazım
redmi note7
Konular
19
Cihazın kendi bölümüne konu olarak açarsanız çok makbule geçer hocam aynı sorunu yaşayan herkes yararlanır ancak repair adı altında olmasın aksi takdirde silinmesi gerekiyor forum kuralları gereği
hocam açamam işte sonuçta o işlemi anlatacağım yoksa cidden şuan açarım yani araştırın çok zor değil ben çok hata yaptığımdan uzun sürdü 20-30dk işlemler tabi cihaza göre değişir mi bilmiyorum

Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
hocam açamam işte sonuçta o işlemi anlatacağım yoksa cidden şuan açarım yani araştırın çok zor değil ben çok hata yaptığımdan uzun sürdü 20-30dk işlemler tabi cihaza göre değişir mi bilmiyorum
Hocam sizin yaptığınız işlemler rağbet görecek Bir işlem aslında ama anlatım mı beceremem derseniz size kalmış ama her işlem detay verildiğinde rahatlıkla anlaşılabilir.
Bunu HTC moda olduğu Bir dönem vardı o zaman kendim fark ettim sıfırdan downgrade goldcard s-off ve bootloader custom update işlemini 1 haftada zor yapıp tek konuda anlatım yapmıştım.
Bana işlemler uzun ve zor geldi ama benden sonrakiler için 20 dakika sürmedi

Oyla:

celilhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
celilhan
Cihazım
redmi note7
Konular
19
Hocam sizin yaptığınız işlemler rağbet görecek Bir işlem aslında ama anlatım mı beceremem derseniz size kalmış ama her işlem detay verildiğinde rahatlıkla anlaşılabilir.
Bunu HTC moda olduğu Bir dönem vardı o zaman kendim fark ettim sıfırdan downgrade goldcard s-off ve bootloader custom update işlemini 1 haftada zor yapıp tek konuda anlatım yapmıştım.
Bana işlemler uzun ve zor geldi ama benden sonrakiler için 20 dakika sürmedi
hocam googleda araştırma yapmasını söyledim o bile yasakmış anlatım sıkıntı değil yasak olan bi şeye bulaşmam ben.

BL nasıl açtığımı ekledim konuya BL hiçbir zaman kapatılmasını tavsiye etmiyorum ben tabi herkesin kendi bileceği bi şey ama ben kapatmam bu saatten sonra😂

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt