Soru imei atılmış global cihazı fabrika ayarlarına döndürmek???

crea30

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
muhittin
Cihazım
red mi pro
Konular
2
beyler bu konu forumda daha önceden konuşulmuştur belki ama benim durumum biraz farklı olduğu icin başlık açarak siz tecrübeli arkadaşlara danışmak istedim.

imei atılmış global 12.0.5.0 versiyonlu redmi note 8 kullanıyorum.yakın zamanda cihazı satmayı düşünüyorum ama cihazı sıfırlayıp vermek konusunda sıkıntım var.
şöyleki,benim cihaza imei atılmış ve unlock durumda ama recovery menusunde twrp yerine orjinal recoverysi var.burdan yada ayarlardan fabrika ayarlarına sıfırla dersem imei kesin gidermi?
unlock sifresine erişimim yok satın alan arkadaşada ayıp etmemek adına cihazı nasıl sıfırlayıp verebilirim?

cihazda root yok twrp yok ama unlock yazıyor acılırken ve imei atılmış.
birde cihazı aldıgımda mi hesabı yoktu kendim olusturdum ve suan o bağlı.demek istedigim cihazı teslim ederken mi hesabından ve google hesabından cıkıs yaptıktan sonra ayarlardan fabrika ayarlarına döndürsem imei yine gider mi??

tecrübeli ve bu işin üstadı arkadaşlar yardım ederseniz çok sevinirim.
teşekkürler

crazy_g

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burhan
Cihazım
RedmiNote6Pro
Konular
28
Dostum bende redmi Note 6 Pro var IMEI atılı global. Kilitliyken kendi recovery sinden sayısız sıfırlama yaptım IMEI gitmedi sonra zaten twrp romlar havada uçuştu yine birşey olmadı. Yinede forumda çok bilgili üstadlar var onlarında fikirlerini sunmalarını bekle derim

Tarkuruscuu

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık K.
Cihazım
Poco X3 Pro
Meslek
İnfaz Koruma
Konular
23

Bu konudan bootloader kilidi açık ise cihaza twrp yükleyip oradan sıfırlayıp cihazı sıfır bir şekilde teslim edersiniz.

crea30

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
muhittin
Cihazım
red mi pro
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Bu konudan bootloader kilidi açık ise cihaza twrp yükleyip oradan sıfırlayıp cihazı sıfır bir şekilde teslim edersiniz.
cvb icin tskerlr hocam ama twrp yüklemeden sıfırlamayı arıyorum
daha once bi twrp yukleme deneyimim oldu ama mui surumuyle uyumlu olmadıgı icin sorun yasadım

crea30

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
muhittin
Cihazım
red mi pro
Konular
2
kendimce bi cözüm buldum sanırım.
imei atılmıs cihazını satarken sıfırlamak isteyen arkadaslara belki faydası olur.hem alıcı magdur olmaz hemde satıcının başı ağrımaz ilerde.
konuya da ekleyim belki birinin işine yarar.

öncelikle bu anlatacagım yöntem rootsuz kullanıcılar ve root yapmadan sıfırlamak isteyenler icindir.
-ayarlardan google ve mi hesaplarından cıkıs yaptım.
-verdigim linkteki videoyu izleyerek twrpnin son surumunu yükledim.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

bu işlem sonucu cihazıma twrp yuklendi hatta menulerinde dolasıp wipe data vs vs yapabildim.
fakat cihazı bikac kere ac kapa yapıp tekrar twrp menusune girmeye calıstıgımda redminin kendi orjinal recovery menusune döndügünü gördüm.
meğer global romlarda twrp nin kalıcı olması icin bu işlem sonrası rootlamak gerekiyormus.
ben rootlamak istemedigim icin ve alıcının kararına bıraktıgım icin twrpnin kaybolmasını sorun etmedim.

yani kısacası cihazınızı satacagınız zaman twrpyi bir kereye mahsus yükleyip wipe data yapıp alıcıya veriyorsunuz.boylelikle hem cihazın orjinal recovery menusu zarar görmüyor hemde imei nin silinme riskine girmemiş oluyorsunuz.

Alptuğ 23

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alptuğ
Cihazım
Xiaomi
Konular
23
orrange fox twrp yükleyin oradan sıfırlayın yada twrp kalsın istemiyorsanız normal twrp yükleyin kendiliğinden silinir . başka türlü imei gitmesi muhtemel

Mi&me

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Huseyin
Cihazım
12pro+
Konular
3
Rn8 de birçok defa fabrika ayarlarından sıfırlamışlığım var.İşin ehli biri tarafından imei repair yapılmışsa imei uçmaz.

crea30

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
muhittin
Cihazım
red mi pro
Konular
2
Rn8 de birçok defa fabrika ayarlarından sıfırlamışlığım var.İşin ehli biri tarafından imei repair yapılmışsa imei uçmaz.
aynen hocam bende deneyimlerinizi merak ediyorum işte.
yani satarken hic ugrasmadan direk fabrika ayarlarına döndür deyip cihazı sıfırlamak daha kolay olurdu.
bende imeinin gitcegini sanmıyorum ama o riski alıpta denemek ve geriye döndürmek benim icin cok zor.

Mi&me

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Huseyin
Cihazım
12pro+
Konular
3
aynen hocam bende deneyimlerinizi merak ediyorum işte.
yani satarken hic ugrasmadan direk fabrika ayarlarına döndür deyip cihazı sıfırlamak daha kolay olurdu.
bende imeinin gitcegini sanmıyorum ama o riski alıpta denemek ve geriye döndürmek benim icin cok zor.
Denemeden bilemezsin hocam tercih sana kalmış kolay gelsin

Üst Alt