Yardım IMEI atılan telefona güncelleme

isaydin71

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsa
Cihazım
Xiaomi 11 t
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global
Telefon Modeli
11t
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
IMEI atılmış 11t model telefona güncelleme yapılmaması gerektiği söylendi. Acaba MIUI güncellemesi ve android güncellemesini her ikisi için de geçerli mi bu durum. Telefonum MIUI güncellemesini indirmiş, yeniden başlatıldığında yükleneceği uyarısı verdi. Tedirginim. Android'e geçeli 1 hafta oldu.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
IMEI atılmış 11t model telefona güncelleme yapılmaması gerektiği söylendi. Acaba MIUI güncellemesi ve android güncellemesini her ikisi için de geçerli mi bu durum. Telefonum MIUI güncellemesini indirmiş, yeniden başlatıldığında yükleneceği uyarısı verdi. Tedirginim. Android'e geçeli 1 hafta oldu.
Güncelleme yapılırsa imei giden cihazlar var, cihazınız da sanırım bu listede, o yüzden yapmayın demişlerdir. Ne şekilde yaparsanız yapın güncelleme yapılmış olacağı için ikisi için de geçerli. Menü/ Cihazım/ Tüm özellikler/ MIUI sürümü yazan yere hızlı bir şekilde 3 kez basın, geliştirici seçenekleri aktif yazısı geldiğinde geriye gelin ve Ayarlar/ ek ayarlar altından geliştirici seçeneklerine girin, orada otomatik sistem güncellemeleri seçeneği var mı bakın ve aktifse kapatın.

Oyla:

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Twrp ile son sürümü yükleyebilirsiniz. Twrp ile yapılan işlemlerde IMEI gitmiyor. Muhtemelen mi11t için de geçerlidir.

Oyla:

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
Twrp ile son sürümü yükleyebilirsiniz. Twrp ile yapılan işlemlerde IMEI gitmiyor. Muhtemelen mi11t için de geçerlidir.
Maalesef bu verilen bilgi yanlış.. Konunun hiç bir cihazda twrp ile alakası yok zatende özellikle bu cihazla hiç alakası yok.. Xiaomi Repair – Xiaomi Tools bu linkte tüm cihazlar için bilgi mevcut.. Yeni nesil MTK işlemcili cihazlara MIUI güncellemesi yapılırsa imeiler orjinale dönüyor..

Oyla:

Yusufblr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Begonia
Meslek
Öğrenci
Konular
47
Maalesef bu verilen bilgi yanlış.. Konunun hiç bir cihazda twrp ile alakası yok zatende özellikle bu cihazla hiç alakası yok.. Xiaomi Repair – Xiaomi Tools bu linkte tüm cihazlar için bilgi mevcut.. Yeni nesil MTK işlemcili cihazlara MIUI güncellemesi yapılırsa imeiler orjinale dönüyor..
Peki hocam eminim benden daha iyi biliyorsunuzdur. 🤗
Zaten tam emin olmamakla beraber muhtemelen kelimesini kullandım. Düzelttiğiniz için teşekkürler 😊

Oyla:

isaydin71

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsa
Cihazım
Xiaomi 11 t
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki telefonun otomatik indirdiği güncellemeyi yüklemeden silmenin bir yolu varmı? Anladığım kadarıyla telefon güncellemeyi indirmiş ve yeniden başlatıldığında yükleyecek. Telefon herhangi bir sebepten kapanacak diye korkuyorum şuan.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Peki telefonun otomatik indirdiği güncellemeyi yüklemeden silmenin bir yolu varmı? Anladığım kadarıyla telefon güncellemeyi indirmiş ve yeniden başlatıldığında yükleyecek. Telefon herhangi bir sebepten kapanacak diye korkuyorum şuan.
Telefon hafızanızda downloaded rom adında bir klasör var. O klasörün içinde indirilmiş olan rom dosyası bulunur. Bu dosyayı sildiğinizde güncelleme olmayacaktır. Tekrar indirememesi için güncelleyici altından ayarları yapmayı unutmayın.

Oyla:

isaydin71

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsa
Cihazım
Xiaomi 11 t
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefon hafızanızda downloaded rom adında bir klasör var. O klasörün içinde indirilmiş olan rom dosyası bulunur. Bu dosyayı sildiğinizde güncelleme olmayacaktır. Tekrar indirememesi için güncelleyici altından ayarları yapmayı unutmayın.
Sanıyorum o klasöre Dosya Yöneticisi dışında biryerden ulaşabiliyoruz. Dosya yöneticisinde yok çünkü

Oyla:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Sanıyorum o klasöre Dosya Yöneticisi dışında biryerden ulaşabiliyoruz. Dosya yöneticisinde yok çünkü
Farklı bir dosya yönetici ile deneyin, kendi yöneticisi izin olayları yüzünden her dosyayı göstermiyor.

Oyla:
Üst Alt