Sohbet İlk kod nasıl yazıldı?

fatihakbas19

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Akbaş
Cihazım
Mi A1
Konular
6
Arkadaşlar merhaba,

çoktandır merak ettiğim bi konu var da onunla alakalı bir cevap bulamadım. günümüzde kod yazma işlemleri var. java c++ python vs gibi yazılımlarda kodlar yazılıyor tamam da bu ilk kod nasıl yazıldı?

iceworld

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ender
Cihazım
xiaomi mi 5
Konular
9
bilen banada söylesin ;)

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
-1940'larda, modern elektrikle çalışan ilk tanınabilir bilgisayarlar oluşturuldu. Sınırlı hız ve hafıza kapasiteleri programlayıcıları assembly dil programlarını manuel olarak yazmaya zorladı.

-İlk üst düzey programlama dili 1942-1945 yılları arasında Konrad Zuse tarafından oluşturulan Plankalkül oldu.

-İlişkili bir derleyiciye sahip olan ilk üst düzey dil, 1953 yılında doktora tezi için Corrado Böhm tarafından oluşturuldu.

-İlk ticari olarak kullanılabilen dil FORTRAN (FORmula TRANslation); 1956 yılında geliştirilen (ilk kılavuz 1956'da ortaya çıkmış, ancak ilk olarak 1954'te geliştirilmiştir), IBM'de John Backus tarafından yönetilen bir ekip tarafından geliştirilmiştir.

Codered

to be or not to be..
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
IT Professional
Konular
52
Ancak 1840`larda matematiksel hesaplamalar için kullanılan bir makine için oluşturulan dil bazı tarihçiler tarafından ilk programlama dili olarak kabul edilir.

fatihakbas19

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih Akbaş
Cihazım
Mi A1
Konular
6
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aslında kastettiğim bu değildi hani şimdi tamam java kullanıyoruz bu java programı ne ile yazıldı, javanın yazıldığı program ne ile yazıldı diye dıdısına gidiyor o ilk kodlama o ilk kod yazma işi nasıl oldu yani tabi meraktan ibaret bunlar

MIA1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt