Yardım İlk kez custom rom atmadan önce bilmem gerekenler

Tody

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi note 8
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 12.5.2
Telefon Modeli
Redmi Note 8
Bootloader Kilidi
Açık
Telefonuma haftasonu custom rom atmayı düşünüyorum ve bu işlemi ilk kez yapacağım, custom rom atmadan önce internette araştırma yapmaya çalışıyorum ama tüm bilgiler 2 3 sene önceden kalma ve hala aynı işlem mi yapılıyor bir fikrim yok. Bu konuda detaylı rehber arayışına girdim ama aklım daha da karıştı; ben bulamadım ama forumda ilk kez rom atacaklar için güzel bir rehber veya izleyebileceğim video var mı?

Telefon medya ve rehber yedeklemesi için Google'ın bulut hizmetlerini kullandım ama forumlarda hep harici bir belleğe kaydedilmesi gerekildiği yazılmış öyle mi yapmalıyım yoksa bulut depolama yeterli olur mu?

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Telefonuma haftasonu custom rom atmayı düşünüyorum ve bu işlemi ilk kez yapacağım, custom rom atmadan önce internette araştırma yapmaya çalışıyorum ama tüm bilgiler 2 3 sene önceden kalma ve hala aynı işlem mi yapılıyor bir fikrim yok. Bu konuda detaylı rehber arayışına girdim ama aklım daha da karıştı; ben bulamadım ama forumda ilk kez rom atacaklar için güzel bir rehber veya izleyebileceğim video var mı?

Telefon medya ve rehber yedeklemesi için Google'ın bulut hizmetlerini kullandım ama forumlarda hep harici bir belleğe kaydedilmesi gerekildiği yazılmış öyle mi yapmalıyım yoksa bulut depolama yeterli olur mu?
Öncellikle aradığınız romu kendi cihazınızın sayfasında bulunuz orada gerekli bilgiler yazar. En başta bl kilidi açık olmalı ve o konudaki talimatları dikkatli şekilde yapmanız gerekmektedir. Yedekleme için harici bellek daha yararlı olur çünkü bulut hizmetinin şifresi unutulabilir ya da senkronizasyon sırasında hata olabilir.

Oyla:
Üst Alt