Sohbet İlk Forum Sitesi.? Hey gidi eski günler.!

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Selam ve Saygılar Dostlar...
Adım da Nik'im de aynı Murad Ali sadece XDA Developers'de farklı.?
2008 yılında 28 yıl aradan sonra vatanıma canım Türkiye'me dönmüş ve XDA Developers'den sıkılmıştım nette gezinirken Androidsitem adlı siteyle karşılaşmıştım bu vesile ile de HiddeNKinG ile tanışmıştık daha sonra cantara ile dostluğumuz başlamıştı, birde İlke kardeşim vardı, sitede sorunlar çözüyor harika konular paylaşıyorduk, bu arada o sitede ben aktif üyelere ödül vermek istedim ama yeterli sayıya ulaşamamıştık tabi dış etkenlerde vardı başarılı olan o android sitesi kıskanıldı atılan iftira ve çamurlardan yorulmuştuk değişime gidildi her neyse İlke kardeşim benim Koordinatör'lüğünü yaptığım Tail Köyünde tatil yapma şansını yakalamıştı, görüşemedik ama ailesiyle birlikte dolu dolu bir tatil yaptığını telefon görüşmelerimizde bana aktardı.
O günlerde MİUİ yeni yeni ortaya çıkmıştı dedim ya iftira ve atılan çamurlardan sıkılmıştık bu nedenle bazılarımız MİUİ'ye geçiş yaptı bugün anlıyorum ki keşke bende MİUİ'ye geçseymişim. (:

Belki o eski forum sitelerinden beni hatırlayanlar vardır benim daha çok Samsung cihazlar ve saf Android daha çok ilgimi çekiyor ve üzerinde yoğun çalışmalarım oluyordu tek amacım Android de sorun yaşayan herkese yardımcı olmaktı tamir işlerini bilmeme rağmen donanım kısmına hiç girmedim ama yazılım üzerinde yoğun çalıştım Bootloader kilidinin ve Bölge kilidinin bela olduğu dönemde kilitler ve sayaçlarla uğraşıp durduk.

Bu söylentiyi kim çıkardı bilmiyorum ama root ile cihazı hızlandırmak gerçekten zor.
Ha belki cpu ya o.c. yaparsın ama buda çok verimsiz olur sarj süresi yarıya düşer ve 6 ay içinde işlemci, anakart, batarya üçlüsünden biri patlak verir. Yada governor I/O ayarları ile oynarsın ama yine bu işlemler root iznini çok aşar adb ve recovery'e bulaşmadan bunları yapmak da imkansız.

Yada gereksiz uygulamaları kaldırıp boşalan alanı swap olarak ayarlarsınız ama yinede gözle görünür bir şey elde edeceğinizi sanmıyorum.

Bence eski cihazını hızlandırmak isteyen birinin yapması gereken şey custom rom atmak olmalıdır ki bunun içinde root'a ihtiyaç yoktur. Eğer güvenli bir geliştiricinin romunu kuruyorsanız roottan doğacak açıklarıda aroma installer (bir çok gelişmiş romda bulunmaktadır) üzerinden no root seçeneğini seçerekte kurtulabilirsiniz. Böylece geliştiricinin size sunuduğu ölçüde cihazınızı hem özelleştirebilirsiniz. Hem de kurduğunuz romun amacı performans ise cihazınızı gözle görülür bir şekilde hızlandırabilirsiniz.

Nerden nereye geldik eski günleri hatırlatmak amaçlı yazdım yorum bölümünden devam ederiz artık.
Sevgi ve Saygılarımla

Son düzenleme:

oguz494

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Ekonomist
Konular
36
2008 yılında 28 yıl aradan sonra vatanıma canım Türkiye'me dönmüş ve XDA Developers'den sıkılmıştım nette gezinirken Android..... (tamamını hatırlayamadım) adlı siteyle karşılaşmıştım bu vesile ile de HiddeNKinG ile tanışmıştık daha sonra cantara ile dostluğumuz başlamıştı, birde İlke kardeşim vardı, sitede sorunlar çözüyor harika konular paylaşıyorduk, bu arada o sitede ben aktif üyelere ödül vermek istedim ama yeterli sayıya ulaşamamıştık tabi dış etkenlerde vardı başarılı olan o android sitesi kıskanıldı atılan iftira ve çamurlardan yorulmuştuk değişime gidildi her neyse İlke kardeşim benim Koordinatör'lüğünü yaptığım Tail Köyünde tatil yapma şansını yakalamıştı, görüşemedik ama ailesiyle birlikte dolu dolu bir tatil yaptığını telefon görüşmelerimizde bana aktardı.
O günlerde MİUİ yeni yeni ortaya çıkmıştı dedim ya iftira ve atılan çamurlardan sıkılmıştık bu nedenle bazılarımız MİUİ'ye geçiş yaptı bugün anlıyorum ki keşke bende MİUİ'ye geçseymişim. (:

Belki o eski forum sitelerinden beni hatırlayanlar vardır benim daha çok Samsung cihazlar ve saf Android daha çok ilgimi çekiyor ve üzerinde yoğun çalışmalarım oluyordu tek amacım Android de sorun yaşayan herkese yardımcı olmaktı tamir işlerini bilmeme rağmen donanım kısmına hiç girmedim ama yazılım üzerinde yoğun çalıştım Bootloader kilidinin ve Bölge kilidinin bela olduğu dönemde kilitler ve sayaçlarla uğraşıp durduk.

Bu söylentiyi kim çıkardı bilmiyorum ama root ile cihazı hızlandırmak gerçekten zor.
Ha belki cpu ya o.c. yaparsın ama buda çok verimsiz olur sarj süresi yarıya düşer ve 6 ay içinde işlemci, anakart, batarya üçlüsünden biri patlak verir. Yada governor I/O ayarları ile oynarsın ama yine bu işlemler root iznini çok aşar adb ve recovery'e bulaşmadan bunları yapmak da imkansız.

Yada gereksiz uygulamaları kaldırıp boşalan alanı swap olarak ayarlarsınız ama yinede gözle görünür bir şey elde edeceğinizi sanmıyorum.

Bence eski cihazını hızlandırmak isteyen birinin yapması gereken şey custom rom atmak olmalıdır ki bunun içinde root'a ihtiyaç yoktur. Eğer güvenli bir geliştiricinin romunu kuruyorsanız roottan doğacak açıklarıda aroma installer (bir çok gelişmiş romda bulunmaktadır) üzerinden no root seçeneğini seçerekte kurtulabilirsiniz. Böylece geliştiricinin size sunuduğu ölçüde cihazınızı hem özelleştirebilirsiniz. Hem de kurduğunuz romun amacı performans ise cihazınızı gözle görülür bir şekilde hızlandırabilirsiniz.

Nerden nereye geldik eski günleri hatırlatmak amaçlı yazdım yorum bölümünden devam ederiz artık.
Sevgi ve Saygılarımla
Kara toprak kendini belli ediyor, saygılar sevgiler üstadım.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Adını unuttugunuz site googleandroıdgentr olabilır mı

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Son düzenleme:

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
2008 yılında 28 yıl aradan sonra vatanıma canım Türkiye'me dönmüş ve XDA Developers'den sıkılmıştım nette gezinirken Android..... (tamamını hatırlayamadım) adlı siteyle karşılaşmıştım bu vesile ile de HiddeNKinG ile tanışmıştık daha sonra cantara ile dostluğumuz başlamıştı, birde İlke kardeşim vardı, sitede sorunlar çözüyor harika konular paylaşıyorduk, bu arada o sitede ben aktif üyelere ödül vermek istedim ama yeterli sayıya ulaşamamıştık tabi dış etkenlerde vardı başarılı olan o android sitesi kıskanıldı atılan iftira ve çamurlardan yorulmuştuk değişime gidildi her neyse İlke kardeşim benim Koordinatör'lüğünü yaptığım Tail Köyünde tatil yapma şansını yakalamıştı, görüşemedik ama ailesiyle birlikte dolu dolu bir tatil yaptığını telefon görüşmelerimizde bana aktardı.

Sevgi ve Saygılarımla

Ağzınısa sağlık hocam. Eskilere goturdunuz benide. Nedendir bilinmez androiddeki 2-3. Yıllarımdı ,Odtü den sanırım eğitim görevlisi idi Gökhan moral .. siyah kerneli çok moda olmıuştu, dokunmatik recovery yeni yeni çıkmıştı, ama siyah kernel ile aynı anda iki rom kurabiliyorduk, açılışta istediğimizi seçerdik. Ne gururlanırdık, xda sitesinde herkes bunu önerirdi.

Tapatalk kullanarak Uzaydan gönderildi

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Yani gidici yaşa geldikmi diyorsun :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hayır çünki o daha önceydi bu forum sitesini ilk olarak HiddeNKinG kardeşim oluşturmuştu. En doğru cevabı da o verir zaten
Benım dedıgım sıte andronova ya satılmıştı. sonra bi sıte duymuştum ama adını unuttum bende :) pek aktıf değildi hatırladıgım kadarıyla yada bana oyle geldı :)

Murad Ali

Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Ağzınısa sağlık hocam. Eskilere goturdunuz benide. Nedendir bilinmez androiddeki 2-3. Yıllarımdı ,Odtü den sanırım eğitim görevlisi idi Gökhan moral .. siyah kerneli çok moda olmıuştu, dokunmatik recovery yeni yeni çıkmıştı, ama siyah kernel ile aynı anda iki rom kurabiliyorduk, açılışta istediğimizi seçerdik. Ne gururlanırdık, xda sitesinde herkes bunu önerirdi.

evet farklı romları aynı anda kullanmak bir mucizeydi o dönemde Odin sayacını sıfırlayıp cihazın garantisini kurtarırdık :P

HiddeNKinG cantara site ara ara yavaşlıyormu ne.?

Ekli dosyalar

• Ek Açıklama 2019-10-30 213800.png
    Ek Açıklama 2019-10-30 213800.png
    30,2 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:

abuabu1221

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Xiaomi Mi 9 Se
Konular
40
evet farklı romları aynı anda kullanmak bir mucizeydi o dönemde Odin sayacını sıfırlayıp cihazın garantisini kurtarırdık

Farklı romlar şu anda kullanılıyor mu? Nasıl.

MI 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Suan kullanan duymadım ben. Bahsedılen olayda galaxy s2 ıcındı galiba ve ıkı rom yuklemek pek verımlı olmuyor denıyordu. Sadece degısık bı deneyım kullanım ıcın ıyı degıl denıyordu. Yanlış hatırlıyorsamda baska cıhazlar içinde olabilir bu yorum.

Ironsides

Süper Üye
Yönetici
Moderatör
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Not Found
Cihazım
Poco F3 8/256
Meslek
Mod
Konular
315
Suan kullanan duymadım ben. Bahsedılen olayda galaxy s2 ıcındı galiba ve ıkı rom yuklemek pek verımlı olmuyor denıyordu. Sadece degısık bı deneyım kullanım ıcın ıyı degıl denıyordu. Yanlış hatırlıyorsamda baska cıhazlar içinde olabilir bu yorum.

Evet s2 içindi. Aslında deneyim olarak pek kötülüğünü görmedim. Düşünün bir tarafta miui diğerinde aosp rom. Canınız sıkıldıkça değiştirin. Hele hele o zamanlarda devrim gibiydi bana göre

Üst Alt