Soru İlk defa güncelleme yapacağım Miui 10.5 by xiaomi. Eu 9. 8.29

himone

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
9 se
Konular
1
Arkadaşlar 2 yıllık cihazıma ilk defa güncelleme yapacağım ama hangi sürümü nasıl yükleyeceğimi hiç bilmiyorum. İmei silinmesin diye hiç güncelleme yapmadım ama forumu biraz okuyunca imei silinmezmiş. Ayrıca fotoğraflar, WhatsApp vs silinsin istemiyorum. Sürümüm Miui 10.5 by xiaomi. Eu 9. 8.29
Yardımcı Olursanız çok sevinirim.

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Selamlar, MIUI10'da kalacaksanız eğer size tavsiyem bütün dosyalarınızı bilgisayara yedeklemeniz ve uygulamaları da verileri dahil olmadan sadece uygulama olarak yedekleyip o yedeği de telefondan bilgisayara alarak format data yapmanız. Hem MIUI10 da kalırsınız, hem temiz kurulum ile ilk gün ki performans a dönmüş olursunuz. Yok güncel rom a geçmek istiyorum diyorsanız da yine aynı adımları uygulayarak temiz kurulum yapmak durumunda kalacaksınız çok eski sürümdesiniz 11 veya 12 ye geçerken android10/11 olacaksınız

himone

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
9 se
Konular
1
Çok teşekkürler cevabınız için. Biliyorum çok saçma gelecek ama yedeklemeyi nasıl yapacağım? (youtube dan bulurum aslında yedeklemeyi nasıl yapacağımı) Trwp yüklü bu arada. Format atarsam imei zarar vermez değil mi? Format atarsam trwp silinir mi? Mesela MIUI 12 - Mİ9 SE - Global Kararlı Rom V12.0.4.0.QFBMIXM İndirme Bağlantıları bu sürümü yükleyebilir miyim? Aslında format atmak istemememin nedeni bankacılık, borsa vs uygulamaların silbaştan girişleri yapılacak olması.

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Şöyle ki; global kararlı rom yüklerseniz twrp kalıcı olması için root yapmanız gerekiyor cihazı. Uygulama yedekleme işini swift backup/alpha backup gibi programlarla da yapabilirsiniz, telefonunuzda bulunan yerel yedekleme ile de yapabilirsiniz ama ilk mesajda dediğim gibi alacağınız uygulama yedeği anlamsız olacaktır bütün uygulamalara bir sürü güğncelleme gelecektir yeni android sürümünde olacağınız için. Hatta bir çoğu hiç açmadan uygulamadan atacak bir daha yüklemeniz gerekecek. En sağlıklısı fotoğraflarınızı ve rehberinizi yedekleyip tertemiz kurulum ile geçmeniz. Ve son olarak; format data yapmanız imei silmez, ayarlardan tüm uygulama ve içerikleri sil yaparsanız imei silinebilir.

Üst Alt