Yardım İkinci sim kartın otomatik açılması sorunu

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Evet arkadaşlar, yine bir mi 9 sorunu ile karşı karşıyayım. Geçtiğimiz günlerde cihazın normalde her zaman kapalı durumda olan ikinci sim yuvasını aktif olduğunu farkettim. Pek üzerine düşmedim fakat bu gün biraz önce tekrar ikinci yuvanın kendi kendine açıldığını farkettim.

Benim ikinci yuvada Türkiye hattım var ve yurt dışında olduğum için ikinci yuva sürekli pasif ayarda, sadece Türkiye ye gittiğimde açıyorum. Dolaşım vs. gibi durumlar olmaması için. Fakat son 4 gün içinde ikinci defa oluyor otomatik açılıyor yuva. Bir saattir cebimde boş duran cihazı elime aldığımda farkettim ikinci yuva aktif olmuş.

Cihazda yüz kilidi var ve cebimde açılamaz, zaten son uygulamalarda ayarlar bölümüde açık değil. Yani cebimde yanlışlıkla açılmış olamaz. Zaten kilit açılsa bile Ayarlar > Sim kartlar > 2'inci sim > Aç yolunun cebimde yanlışlıkla olacağına ihtimal vermiyorum.

Sizinde yapacağınız bir şey olmadığını tahmin ediyorum fakat buraya açmak istedim ki, başka biri daha denk gelirse böyle bir sorunu yaşayan tek kişi olmadığını bilsin.

Üst Alt