Soru İkinci el rdmn 9 pro

Fatihaq68

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
10
Zamanında suanki bildiklerime sahip olmadigim icin (128 lik versiyon, 1 yil tr garantili orj imei) biraz pahaliya aldim, oyun perf benim icin onemliydi ve suan xiaomi o mubarek telefonu cikardi
POCO X3 PRO
Ben de bu telin fiyatini gorunce kendimi kazıklanmis gibi hissetim bir takim pismanliklar duydum
Size soracagim ve fikrinizi istiyecegim sey sudur ki
Suan da bu telefonu sahsa veya herhangi bir magzaya maksimum kac tl ye satabilirim ?

Son düzenleme:

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Şuanda 128 gb fiyatı 3,389 civarında sahibinden de. Hepsiburada üzerinde de 3,699 civarında tabi hepsiburadaki xiaomi türkiye (evofone) garantili iken sahibindekiler ithalatçı garantili olabiliyor. Gene birkaç hafta kullanıp satan kişilerin genel fiyatlandırmalarına baktığımda 2500-2600 civarına satıyorlar benim gördüğüm. Pazarlık yaparsa alacak mağaza yada şahıs ki yapacaktır fiyatta 100-200 size yansıyan - yönde oynamalar olabilir.

Fatihaq68

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ek olarak bir de bl kilidi kapatma olayı va , twrp ve root kaldırmayı mi flash tool dan global versiyon flaşlayarak hallettim ama bl hala açık gözüküyor onun için ne yapabilirim ?

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Ek olarak bir de bl kilidi kapatma olayı va , twrp ve root kaldırmayı mi flash tool dan global versiyon flaşlayarak hallettim ama bl hala açık gözüküyor onun için ne yapabilirim ?

Mi Flash ile rom atarken clean all and lock seçeneğini seçin veya adb üzerinden fastboot oem lock komutunu uygulayabilirsiniz. Belkide Mi Flash üzerinde clean all seçeneği seçili kalmış olmasın o vakit romu atar ama bl kilidi açık kalmaya devam eder. Bu arada benim bildiğim bl kilidini açtığınız tespit edilebiliyordu geri satarken bunu alıcısına söyleyin ki garantilik durum çıkarsa cihazda bilmeyeceğinden ötürü madur olmasın bakarsınız servislik durum olur servis der bl kilidi açmışsınız daha önce garanti dışı felan diye alacak kişiyi madur etmemiş olursunuz.

Fatihaq68

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
10
Mi Flash ile rom atarken clean all and lock seçeneğini seçin veya adb üzerinden fastboot oem lock komutunu uygulayabilirsiniz. Belkide Mi Flash üzerinde clean all seçeneği seçili kalmış olmasın o vakit romu atar ama bl kilidi açık kalmaya devam eder. Bu arada benim bildiğim bl kilidini açtığınız tespit edilebiliyordu geri satarken bunu alıcısına söyleyin ki garantilik durum çıkarsa cihazda bilmeyeceğinden ötürü madur olmasın bakarsınız servislik durum olur servis der bl kilidi açmışsınız daha önce garanti dışı felan diye alacak kişiyi madur etmemiş olursunuz.
hocam tavsiyeniz için saolun lakin clean all and lock seçeneği
riskli değil mi ?
siz denediniz mi?
sadece global sürümle mi olur?
bunu deneyip de has been destroyed hatası alnlarla karşılaştım.
ben de başka sebeplerden dolayı has been destroyed hatası ve telefonun rebot kısmında yeniden başlama hataları ile karşılaştım ama düzeltebildim
acaba clean all and lock dan böyle bi hata alsam onu da aynı yöntemle düzeltebilirmiyim ,ileri seviye brick lerde olduğu gibi arka kapağı açıp birşeyler yapma olayına kadar gitmesinden korkuyorum.

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
hocam tavsiyeniz için saolun lakin clean all and lock seçeneği
riskli değil mi ?
siz denediniz mi?
sadece global sürümle mi olur?
bunu deneyip de has been destroyed hatası alnlarla karşılaştım.
ben de başka sebeplerden dolayı has been destroyed hatası ve telefonun rebot kısmında yeniden başlama hataları ile karşılaştım ama düzeltebildim
acaba clean all and lock dan böyle bi hata alsam onu da aynı yöntemle düzeltebilirmiyim ,ileri seviye brick lerde arka kapağı açıp birşeyler yapma olayına kadar gitmesinden korkuyorum.

Yani şöyle diyeyim size teknik servis uzmanı değilim, sadece sıradan kullanıcıyım o seçenekle defalarca yurtdışı yada yurtiçi garantili cihazlara hem global rom attım hem bl kilitlemiş oldum note 8 pro yd harici, yöntem olarakta (mi flashdan söz etmekteyim.) hiçbir sıkıntı yaşamadım the system has been destroyed gibi. adb ilede hem android one olan a2 ve a2 lite a hemde a3 e yaptım gene sıkıntı yaşamadım. Ancak yapınca olaki bir çeşit nedenlerden dolayı sıkıntı yaşarsanız mesuliyet sahibi olmayı istemem doğrusu. Sadece bildiğimi paylaşmaktayım değerli hocam. Ayrıca olmasınıda istemem, iş ileri seviye boyuta giderse birde benim dediğimi uygulayıpta sıkıntı yaşamanızdan mütevellitte mali külfet altında kalmanıza da gönlüm razı olmaz, üzülürüm. En iyisi H.kadioglu ve Zenex gibi değerli hocalarımız müsait vakitlerinde baksınlar konuya ancak dediğim gibi bildiğim bu.

Fatihaq68

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
10
Yani şöyle diyeyim size teknik servis uzmanı değilim, sadece sıradan kullanıcıyım o seçenekle defalarca yurtdışı yada yurtiçi garantili cihazlara hem global rom attım hem bl kilitlemiş oldum (mi flashdan söz etmekteyim.) hiçbir sıkıntı yaşamadım the system has been destroyed gibi. adb ilede hem android one olan a2 ve a2 lite a hemde a3 e yaptım gene sıkıntı yaşamadım. Ancak yapınca olaki bir çeşit nedenlerden dolayı sıkıntı yaşarsanız mesuliyet sahibi olmayı istemem doğrusu. Sadece bildiğimi paylaşmaktayım değerli hocam. Ayrıca olmasınıda istemem, iş ileri seviye boyuta giderse birde benim dediğimi uygulayıpta sıkıntı yaşamanızdan mütevellitte mali külfet altında kalmanıza da gönlüm razı olmaz, üzülürüm. En iyisi H.kadioglu ve Zenex gibi değerli hocalarımız müsait vakitlerinde baksınlar konuya ancak dediğim gibi bildiğim bu.
mrk etmeyin hocam kendim kararını alıp da yaptığım bir şeyden dolayı kimseyi meshul tutmam şuanlık biraz daha araştırıp öğrenmek leyhime gibi..

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
mrk etmeyin hocam kendim kararını alıp da yaptığım bir şeyden dolayı kimseyi suçlamam
şuanlık biraz daha araştırıp öğrenmek leyhime gibi..

Estağfirullah. Kendimi suçluyan kesim ben olurum. Bence de biraz daha araştırın yada hocalarımız net cevap verirler konuya dimyata pirince giderken kimseyi evdeki bulgurdan etmemek gerek. satarsanız da hayırlı olsun şimdiden diyelim.

Üst Alt