Yardım İkinci el Pocophone F1 alacağım İmei hakkında sorum var.

MuvahhidGenc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Sony Xperia
Konular
21
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui 10
Telefon Modeli
Pocophone f1
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Sahibinden sitesinde bulunduğum ilde satan birisini buldum. İkinci el temiz full kutulu tek sıkıntısı imeisi yokmuş pasaport kaydı şart dedi anladığım imei tamiri olmuyor. ayriyeten şöyle birşey dedi satan eleman doğruluk payı nedir?

cihazın kutusu şarj aleti mevcut cihaz da şuan pasaport kaydı şart ama şuan IMEI üzerinde çalışma yapılıyor 6.5 ay açık kullanıma ama bir yöntemi mevcut ben bundan önceki cihazları mi ve bana bunu öneren bir abim öyle kullanıyor örnek vereyim ben sim1 den hattımı taktım kullanıyorum 4 ay süresi başladı bu 4 ay içinde sim 2 ye hiç hat takmamaniz lazım 4 ay süre doldu mu sim1 devre dışı ondan sonra sim 2 ye geçtiniz ve orda da aynı şekil 4 ay süre bitene kadar sim1 e takmayın hattımızı sim2 bin süresi dolunca sim1 e takın tekrar aktif olarak 4 ay öyle kullanabileceksiniz yani bir döngü meselesi devletin sisteminde 4 ay da bir kayıtlar siliniyor yenileniyor :)

Bilenler acil cevaplayabilir mi?

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Merhabalar,
Forum kurallarımız ve yasal olmayan işlemlerin konularının geçmesi yasaktır.
Bu gibi satıcılara güvenip itibar etmeyiniz. Cihazı satana kadar muattap olır sonra ortada kimseyi bulamazsınız.
Yasal yollar ile pasaport kaydı yaptırmak en doğru ve kalıcı çözümdür.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Hiç bu tarz aksiyon aramayın sonradan pişman olursunuz . Bence herşeyiyle kullanıma hazır bir cihaz bulup alın rahat rahat kullanın . Veya ille de almak istiyorsanız alıp pasaportu olan biri ile anlaşıp kayıt ettirin.

Oyla:
Üst Alt