Haber IDC Yeni Raporunu Yayınladı. Xiaomi’den Rekor Büyüme, Huawei İse Apple’ı Geçti!

En büyük araştırma şirketlerinden birisi olan IDC (International Data Corporation = Uluslararası Veri Şirketi ) 2018 yılının ikinci çeyreğinde Akıllı Telefon pazarı hakkında bir rapor yayınladı. Rapora göre, 2018’in ikinci çeyreğinde küresel sevkiyatlar bir önceki yıla göre % 1,8 düşüşle 342 milyon adet oldu. Bu sırada Huawei ...

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Xiaomi hızla büyürken applede gerileme dönemine girmeye başlamış.
Yakında dünyaya çin markaları hakim olacak

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Sayın ByKaraca Üstadım vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim....Bana göre, her ne kadar sevmiyor olsam da, Dünya Pazarının lideri Apple firmasıdır...Sene içindeki satışların ağırlığı %80-90 oranında Eylül aylarında çkardıkları 3 adet telefon ile gerçekleştirilmektedir....diğer listedeki firmaların telefon çeşitleri en az 99 adet...Samsung'un mesela S9 un satış rakamı nedir ve Elmanın nedir....yani her bir firmanın o seneki amiral gemisinin satış rakamı nedir? Asıl önemli kriterler bunlardır bana göre ...

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Sayın ByKaraca Üstadım vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim....Bana göre, her ne kadar sevmiyor olsam da, Dünya Pazarının lideri Apple firmasıdır...Sene içindeki satışların ağırlığı %80-90 oranında Eylül aylarında çkardıkları 3 adet telefon ile gerçekleştirilmektedir....diğer listedeki firmaların telefon çeşitleri en az 99 adet...Samsung'un mesela S9 un satış rakamı nedir ve Elmanın nedir....yani her bir firmanın o seneki amiral gemisinin satış rakamı nedir? Asıl önemli kriterler bunlardır bana göre ...

İşin geneli bu listeyi gösterse de ayrıntıya inince dedikleriniz çok doğru hocam

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Haberin devamını okumak için tıklayınız kısmını hiç sevmiyorum seveceğimi de sanmıyorum :)filmin en heyecanlı yerinde reklama girmek gibi bişey oluyor bu,hissettirdiği bu :)

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Haberin devamını okumak için tıklayınız kısmını hiç sevmiyorum seveceğimi de sanmıyorum :)filmin en heyecanlı yerinde reklama girmek gibi bişey oluyor bu,hissettirdiği bu :)
Blog yazısı olduğu için bloga yönlendiriyor hocam

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Heyecan iyidir hocam, canlı tutuyor bizi

ByKaraca

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Elime ne geçers
Meslek
Teknoloji Editörü
Konular
380

Öncelikle rica ederim. Bu noktada size katılıyorum Apple yılda 2 cihaz piyasaya sürüyor ayrıyetten geçtiğimiz yılların cihazlarını da satmaya devam ediyor. Şuan bir çok insan hala gidip iPhone 7 modellerini satın alabiliyor. Apple kendi ekosistemi içerisinde çok ayrı bir firma diğerleriyle bir tutmak biraz haksızlık. Ancak şöyle bir risk de mevcut Apple için evet çok yüksek karlılıkla cihaz satıyorlar ancak bu düşüş devam ederse bir zaman sonra işler istedikleri gibi gitmeyebilir. Bakalım zaman neler gösterecek. Her ne kadar nefret etsem de sezarın hakkı sezara hesabı kendilerini hayranlıkla izliyorum. Umarım diğer telefon üreticileri bu durumdan ders alır.

Üst Alt