Soru HyperOS yüklemelimiyim

hqnnorge

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
A.
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
İlaç Mümessili
Konular
2
Merhaba. Bugün Mİ den şaşmayıp Redmi Note 13 Pro 4.5G Helio-G99 Ultra cihaz aldım ve HyperOS güncellemesi gösteriyor sizce yapmalımıyım yaparsam telefonda kasma donma veya başka sorunlar olur mu deneyimlerinizden bilgiler almak isterim. Şimdiden teşekkür ederim.

teomanonal

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teoman
Cihazım
Poco x6
Meslek
Memur
Konular
11
Merhaba. Bugün Mİ den şaşmayıp Redmi Note 13 Pro 4.5G Helio-G99 Ultra cihaz aldım ve HyperOS güncellemesi gösteriyor sizce yapmalımıyım yaparsam telefonda kasma donma veya başka sorunlar olur mu deneyimlerinizden bilgiler almak isterim. Şimdiden teşekkür ederim.
Yükledikten sonra hard reset atarsan sıkıntı olmaz bence, ben bu şekilde yükledim ve şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım, rom gayet güzel. (Poco x6 cihazım)

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Orta segmente HyperOS yüklenmesini şahsen önermiyorum. Eğer cihazınız HyperOS ile fabrikadan çıkmadıysa MIUI 14'te kalmanız sizin için daha iyi olacaktır. İster istemez performans düşüşleri var. Elimde Redmi K60 / Poco F5 Pro var ve ona rağmen HyperOS'ta net bir düşüş yaşadığım için MIUI 14'e kesin dönüş yaptım. Şu anlık HyperOS 2.0'ı bekliyorum.

Xiaomi'de her güncelleme maalesef performans düşüşü yaşatıyor.

hqnnorge

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
A.
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
İlaç Mümessili
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yükledikten sonra hard reset atarsan sıkıntı olmaz bence, ben bu şekilde yükledim ve şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım, rom gayet güzel. (Poco x6 cihazım)
Orta segmente HyperOS yüklenmesini şahsen önermiyorum. Eğer cihazınız HyperOS ile fabrikadan çıkmadıysa MIUI 14'te kalmanız sizin için daha iyi olacaktır. İster istemez performans düşüşleri var. Elimde Redmi K60 / Poco F5 Pro var ve ona rağmen HyperOS'ta net bir düşüş yaşadığım için MIUI 14'e kesin dönüş yaptım. Şu anlık HyperOS 2.0'ı bekliyorum.

Xiaomi'de her güncelleme maalesef performans düşüşü yaşatıyor.
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler telefonu aldığım gibi kurdum hard resette atmak istemiyorum şimdi :))
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Peki HyperOS'un MIUI'dan ne farkı var ne gibi özellikler ekliyor ?

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler telefonu aldığım gibi kurdum hard resette atmak istemiyorum şimdi :))

Kullanışlılık ve estetik olarak daha iyi. Ufak tefek bazı güzel özellikleri var. En göz önünde olanı ise kilit ekranı kişiselleştirilmesidir. Cihazınızda hangi özellikler açıktır emin değilim ancak tam deneyimi Mi serisi cihazlarda ve Eu veya Çin romlarinda deneyimleyebilirsiniz. Özellikle bazı cihazlarda arada fark bile goremediginiz oluyor kilit ekranı dışında.

Tam kapasitesinde tüm özellikleriyle kullanıp deneyimlememe rağmen bence verdiği rahatsızlığa değmiyor.

hqnnorge

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
A.
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
İlaç Mümessili
Konular
2
Kullanışlılık ve estetik olarak daha iyi. Ufak tefek bazı güzel özellikleri var. En göz önünde olanı ise kilit ekranı kişiselleştirilmesidir. Cihazınızda hangi özellikler açıktır emin değilim ancak tam deneyimi Mi serisi cihazlarda ve Eu veya Çin romlarinda deneyimleyebilirsiniz. Özellikle bazı cihazlarda arada fark bile goremediginiz oluyor kilit ekranı dışında.

Tam kapasitesinde tüm özellikleriyle kullanıp deneyimlememe rağmen bence verdiği rahatsızlığa değmiyor.
Pek bir fark olmuyor özelleştirme ve kullanışlılık dışında. Tam oturana kadar bekleyeyim o zaman daha doğru olur. Verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim.

teomanonal

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teoman
Cihazım
Poco x6
Meslek
Memur
Konular
11

Görebildiğim yenilikleri bu konuda anlattım kendimce:

hqnnorge

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
A.
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
İlaç Mümessili
Konular
2
Görebildiğim yenilikleri bu konuda anlattım kendimce:
Teşekkürler. okuyacağım.

B T B

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bekir Talay
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
20
Şuan her modele göre farklı performans veriyor o yüzden kesin konuşulmaz. Xiaomi 12T kullanıyorum HyperOS Endonezya MIUI 14 e göre gayet stabil bir şekilde çalışıyor ama 13T de çok fazla şikayeti var. Daha yeni bir arayüz ne olacağı belli olmaz. Ayrıca senin cihazın işlemcisi G99 orta seviye bu ağırlığa öyle güzel yüzle karşılayamaz kasar durur aşırı ısınma yapar tavsiyem HyperOS 2 yi beklemen o zamanlarda daha düzgün bir şekilde yaparlar

alimitnick

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi note 125G
Meslek
Öğrenci
Konular
8
rom yükledikten sonra hardreset atmanın mantğı nedir?

Üst Alt