Yardım HyperOS Sürüm Değişimi

Mehmet Bey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet KLKN
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
4
Arkadaşlar iyi günler dilerim hepinize. Size sorum şudur ki cihazım Xiaomi 12T ve HyperOS kullanıyorum. Telefon garantili ve global romu beğenmiyorum ondan dolayı rusya eu ve ind seçenekleri var. Mümkünse verilerimi kaybetmeden ve duyduğum kadarıyla cihaz soft brick ve hard brick olmadan nasıl yapabilirim? Öyle aşırı tecrübeli olmadığımdan detaylı anlatırsanız sevinirim.

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Grafiker
Konular
98
Garantili cihazda geçemezsin,bl açman gerekir.Garanti devre dışı kalır.

Mehmet Bey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet KLKN
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu ayarlar içinden ek güncelleme özelliklerinden rom seçerek falan yapılıyor diye duydum işe yaramazmı o. Risklimidir?

waffensoul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eray
Cihazım
Xiaomi mi 13T
Konular
4
hocam yd mi13 t kullanıyorum direnç kayıtlı bl kapalı, hyper os global sürüm yüklü. pilim günü çıkarıyor ama az ekran süresi aldığımı düşünüyorum. farklı bir rom a geçmek istesem veya sıfırlayıp baştan kursam herhangi bir düzelme olur mu, imei falan gider mi ?

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Grafiker
Konular
98
hocam yd mi13 t kullanıyorum direnç kayıtlı bl kapalı, hyper os global sürüm yüklü. pilim günü çıkarıyor ama az ekran süresi aldığımı düşünüyorum. farklı bir rom a geçmek istesem veya sıfırlayıp baştan kursam herhangi bir düzelme olur mu, imei falan gider mi ?
Pil süresi istiyorsanız miui kurmanız gerek,bl kapalı farklı bir roma geçemezsiniz.Bl açmanız gerekli bl açarsanızda imeiler fabrika imeisine döner tekrar imei attırmak zorunda kalırsınız.

Mehmet Bey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet KLKN
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu cihaz ayarlarından güncellemede recovery ile yapılıyor diye duydum. Veriler önemli değil. Yeter ki bu globalden çıkabileyim, global romuna hüç önen verilmiyor ve hatalı diğerlerine göre. Recovery modu ile olursa brick vs risk olurmu. Risk taşımaması lazım.

waffensoul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eray
Cihazım
Xiaomi mi 13T
Konular
4
Pil süresi istiyorsanız miui kurmanız gerek,bl kapalı farklı bir roma geçemezsiniz.Bl açmanız gerekli bl açarsanızda imeiler fabrika imeisine döner tekrar imei attırmak zorunda kalırsınız.
Dediğiniz gibi pil süresi istiyorum şuanki kullandığım cihazda 6 buçuk saatlik ekran süresi alıyorum günde 1 kere sarja takıyorum ama bu durumdan memnun değilim. IMEI giderse o zaman mecbur gelen güncellemelerle düzelmesin bekleyeceğiz.

Üst Alt