Çözüldü Hybrid rom nedir

yakup4

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yakup
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
21
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Crdroid
Telefon Modeli
Sweet
Bootloader Kilidi
Açık
Redmi note 10 pro cihazıma miui eu rom kurmak istiyorum fakat son sürüm hybrid olarak görünüyor ybrid nedir ve indirirsem twrp ile kurabilir miyim ? Hybrid rom nedir

Moderatör tarafında düzenlendi:

Toorop

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Kurabilirsiniz, hybrid rom hem twrp hem fastboot uyumlu rom oluyor ve bildiğim kadarıyla şimdilik sadece EU romlarda var.

Oyla: Çözüm

yakup4

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yakup
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
21
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kurabilirsiniz, hybrid rom hem twrp hem fastboot uyumlu rom oluyor ve bildiğim kadarıyla şimdilik sadece EU romlarda var.
Şuan crdroid kullanıyorum hızlı şarj da sıkıntı var ,Sizce crdroid mi miui ue mu daha iyidir ?

Oyla:

mbak63

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mustafa
Cihazım
k60 pro
Konular
19
merhaba.botloader kilidini actiktan sonra sonra fastbooth modunda acip bilgisayara bagliyosnz.indirdiginiz eubromu rardan cikarin fist installer dosyasini calistirin y yazin oyle yuklenecektir

Oyla:

Toorop

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Şuan crdroid kullanıyorum hızlı şarj da sıkıntı var ,Sizce crdroid mi miui ue mu daha iyidir ?
Performans ve özelleştirme için crdroid öneren çok var. Benim zamanında denediğim sürümde batarya optimizasyon sorunu vardı, uzun zaman önceydi bu tabii ama tekrar denemedim. EU da ek modül ve uygulamalar ile özelleştirilebiliyor ve stabillik açısından öneririm.

merhaba.botloader kilidini actiktan sonra sonra fastbooth modunda acip bilgisayara bagliyosnz.indirdiginiz eubromu rardan cikarin fist installer dosyasini calistirin y yazin oyle yuklenecektir
Fastboot şart değil, hybrid rom recovery ile de yüklenebiliyor, bu konu ile ilgili tüm detayları konusundan okuyabilirsiniz.

Oyla:

yakup4

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yakup
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Öğrenci
Konular
21
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Performans ve özelleştirme için crdroid öneren çok var. Benim zamanında denediğim sürümde batarya optimizasyon sorunu vardı, uzun zaman önceydi bu tabii ama tekrar denemedim. EU da ek modül ve uygulamalar ile özelleştirilebiliyor ve stabillik açısından öneririm.

Fastboot şart değil, hybrid rom recovery ile de yüklenebiliyor, bu konu ile ilgili tüm detayları konusundan okuyabilirsiniz.
hocam yükleme adımları şöyle mi acaba fotmat data /internal storage/cache/dalvik sonra install dan dosyayı flashlamam yeterli mi

Oyla:

Toorop

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
hocam yükleme adımları şöyle mi acaba fotmat data /internal storage/cache/dalvik sonra install dan dosyayı flashlamam yeterli mi
İlk kez EU rom yüklüyorsanız veya sürüm düşürüyorsanız format data yaptıktan sonra rom dosyasını telefona atıyoruz ve yüklüyoruz başka birşeye gerek yok. Dosyayı daha önce atmış olsanız bile format data ile gideceği için tekrar atmanız gerekiyor, ayrıca telefondaki bütün verileriniz de silinecek o yüzden yedeklemelerinizi yapın. Format data sonrası PC görmeme ihtimaline karşı sdcard veya otg adaptörü bulundurun. Bende görmediği zaman TWRP dosya yöneticisi ile data/media/0 klasörünü oluşturmuştum ve görmüştü diye hatırlıyorum yine de işe yaramama ihtimaline karşı en azından sdcard bulundurmaya çalışın.

Oyla:

serkanguzel

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Serkan
Cihazım
Mi Max
Meslek
Emekli
Konular
15
İlk kez EU rom yüklüyorsanız veya sürüm düşürüyorsanız format data yaptıktan sonra rom dosyasını telefona atıyoruz ve yüklüyoruz başka birşeye gerek yok. Dosyayı daha önce atmış olsanız bile format data ile gideceği için tekrar atmanız gerekiyor, ayrıca telefondaki bütün verileriniz de silinecek o yüzden yedeklemelerinizi yapın. Format data sonrası PC görmeme ihtimaline karşı sdcard veya otg adaptörü bulundurun. Bende görmediği zaman TWRP dosya yöneticisi ile data/media/0 klasörünü oluşturmuştum ve görmüştü diye hatırlıyorum yine de işe yaramama ihtimaline karşı en azından sdcard bulundurmaya çalışın.
Görmeme durumunda, EU Rom'u sdcard'a önceden yükleyip, telefonda takılı vaziyette bulunduruyoruz değil mi ? Doğru mu anladım ?

Oyla:

Toorop

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Görmeme durumunda, EU Rom'u sdcard'a önceden yükleyip, telefonda takılı vaziyette bulunduruyoruz değil mi ? Doğru mu anladım ?
Aynen hocam rom dosyası sdcardda bulunsun yeterli, takılı da kalabilir sonradan da takabilirsiniz farketmez. Format data sonrası reboot to recovery ile tekrar twrpye girmeniz gerekebilir. Romu yükledikten sonra yeniden başlatırken No OS installed gibi bir hata alırsanız görmezden gelip yeniden başlatmaya devam edin, hybrid ile ilgili verdiğim konuda da bundan bahsediyor.

Oyla:

Baracuda33

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xaomi 11T
Meslek
Dış Ticaret
Konular
6
Bnm cihazım tapas şimdiye kadar da hep tapas romları kurdum kullandım.. hybrid romu twrp den yüklemek istediğimde senin cihaz topaz diyor. tapas romu kuramazsın diye hata verip kurmuyor. nedeni ne olabilir

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2023-08-16 saat 11.12.53.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-08-16 saat 11.12.53.jpg
    54,4 KB · Görüntüleme: 29
Oyla:
Üst Alt