Yardım Hybrid Pro HD - Düşük ses kalitesi - Kilitleyince ses yükseliyor

HasanVersion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
iPhone 13
Meslek
Üni Öğrenci
Konular
4
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hepinize Selamlar,
Daha öncesinde Cepport üzerinden Xiaomi Hybrid Pro HD kulaklığını almıştım. Şimdi yeni telefona geçtim. Xiaomi Mi 8 cihazımda düşük ses kalitesi sorunu yaşıyorum.
Music uygulamasından ayarlardan kulaklığımı seçmiş olmama rağmen Hi-Fi bir kulaklık gibi değilde 15 liralık sokak kulaklıkları gibi ses alıyorum. Tizler kulak tırmalıyor basslar yok. Ayrıca eğer telefonun ekranını kapatırsam olan ses yükseliyor. Ekranı açtığımda ise alçalıyor. Belli bir süre sonra yeniden yükseliyor. Sizce ne yapmam doğru olur? Telefonu yeni aldığım için son güncellemeyle alakalı olup olmadığını anlayamıyorum.

Donanımsal Bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Eski telefonumda gayet iyi bir ses alıyordum.

yakup1349

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Mi Note 10 lite
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
45
ben de 7 ay önce almıştım aynı kulaklıgı sağ taraftran çok az ses geliyor sol tarafa göre sizdede aynı durum varmı

Oyla:

HasanVersion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
iPhone 13
Meslek
Üni Öğrenci
Konular
4
ben de 7 ay önce almıştım aynı kulaklıgı sağ taraftran çok az ses geliyor sol tarafa göre sizdede aynı durum varmı
Yok hayır, Bahsettiğiniz sorun daha çok temassızlıkla alakalı bir sorun. Ama ayarlardan dengeleyebilirsiniz. Sol tarafı kısarak felan. Ses yükseltici programlarla da sesi yükselterek çözersiniz.

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Telefon modeliniz ne bilmiyorum ama bende mi6 var ve hangi kulaklığı denedıysem çok kalitesiz ses aldım. Jbl kulaklık kullanıyorum samsung bir cihazda denedim çok çok güzel ses vermesine rağmen kendı telefonumda berbat denecek kadar kötü. Galiba typc adaptörü yüzünden kalite kaybı oluyor başka bi sebeb gelmedi aklıma.

Oyla:

HasanVersion

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
iPhone 13
Meslek
Üni Öğrenci
Konular
4
Telefon modeliniz ne bilmiyorum ama bende mi6 var ve hangi kulaklığı denedıysem çok kalitesiz ses aldım. Jbl kulaklık kullanıyorum samsung bir cihazda denedim çok çok güzel ses vermesine rağmen kendı telefonumda berbat denecek kadar kötü. Galiba typc adaptörü yüzünden kalite kaybı oluyor başka bi sebeb gelmedi aklıma.
Cevabın için teşekkür ederim kardeşim. Ben de Mi 8 kullanıcısıyım. Şahsi fikrim şu yönde. Type-C'den görüntü bile aktarıldığına göre ses çok rahat kalite düşmeden aktarılması gerektiğini düşünüyorum.

Oyla:

erhandazkirli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mi5s/MiBand2
Konular
0
ses gelmeyen tarafa vakum şeklinde çekim yaparsanız ağzınızla düzeliyor :D Garip ama benimde aynı şekildeydi bu şekilde düzeldi kulaklığı düşürdüyseniz bu yüzden oluyor

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Cevabın için teşekkür ederim kardeşim. Ben de Mi 8 kullanıcısıyım. Şahsi fikrim şu yönde. Type-C'den görüntü bile aktarıldığına göre ses çok rahat kalite düşmeden aktarılması gerektiğini düşünüyorum.
Rica ederim :) Haklısınız galiba tek seçecenek kaldı yazılımsal bir sorun veya ses çıkış kalitesine pek özenilmemıs. En iyisi bluetooth bir kulaklıkla deneyerek durumu daha iyi anlamak

Oyla:
Üst Alt