Yardım Hücre Bekleme Çok Fazla Şarj Yiyor

karadayi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
3
Biraz araştırmalar sonucu hücre bekleme olayının şebekenin az çektiği yerlerde sürekli sinyal aramasından dolayı bu şekilde yüksek çıktığı söyleniyor. Bende bundan dolayı 2g ye aldım ve şebeke şu an da çok çok iyi. Hatta grafikte görebilirsiniz 2g ye aldıktan sonra sürekli yeşil oldu.
Anlamadığım şu var şebeke araması olsa bile bu kadar şarj mı yer, yoksa farklı bir problem mi var acaba?
Şimdiden herkese teşekkür ederim
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Ona çok yapacak bişey yok.Tüm cihazlarda aynı şekildedir 4G'de sıkıntılıysa 3G'ye alın söylenildiği tarama yaplmasından ötürü böyle oluyor. Bir yolda daha var "qcil_rill" servisini sınırlandırarakta büyük pil tasarrufu sağlayabilirsin.nasıl yapacağın konusunda ; bu uygulama işine yarayabilir.

Daha fazla bilgi içinde ;

Root şart !!!!

Oyla:

karadayi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
3
Ona çok yapacak bişey yok.Tüm cihazlarda aynı şekildedir 4G'de sıkıntılıysa 3G'ye alın söylenildiği tarama yaplmasından ötürü böyle oluyor. Bir yolda daha var "qcil_rill" servisini sınırlandırarakta büyük pil tasarrufu sağlayabilirsin.nasıl yapacağın konusunda ; bu uygulama işine yarayabilir.

Root şart !!!!
Orada belirtilen %28 şarj yeme doğru olamaz gibi geliyor bana hocam. Max 3 de %28 şarj ne demek çok çok büyük bi rakam

Oyla:

hakan.aktas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Mi Max 3
Meslek
Elektrik Mühendisi
Konular
11
Çekmeye çalıştığı zamanlarda fazla şarj yemesi doğrudur.

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Orada belirtilen %28 şarj yeme doğru olamaz gibi geliyor bana hocam. Max 3 de %28 şarj ne demek çok çok büyük bi rakam

Orada yazan %28 sarj yaklaşik olarak gerçek hocam yani cihazin bataryasini %72 olarak kullaniyorsun örneğin; sarjin %30 hucre beklemede %25 gozukuyor. %70 lik sarjda %25'ini hucresel veri tuketmis bu kesin dogru bilgi bunu sinirlandirmak zorundasiniz veya 2g/3g almalisiniz .

Oyla:

karadayi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
3
Orada yazan %28 sarj yaklaşik olarak gerçek hocam yani cihazin bataryasini %72 olarak kullaniyorsun örneğin; sarjin %30 hucre beklemede %25 gozukuyor. %70 lik sarjda %25'ini hucresel veri tuketmis bu kesin dogru bilgi bunu sinirlandirmak zorundasiniz veya 2g/3g almalisiniz .
Bu şekilde ekran sürem

Oyla:

karadayi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
3
Ustam 2g de ve şu an şarjım % 93 de durum bu, sorun mu var
Şebeke süper yeşilde her zaman.

Oyla:

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22

Root şart !!!!

Merhabalar, tavsiye ettiğiniz uygulama greenify mantığında mı çalışıyor?

Oyla:

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Merhabalar, tavsiye ettiğiniz uygulama greenify mantığında mı çalışıyor?
Grenify yanında hikaye kalır eğer mantığı anlarsınız sağlam pil tasarrufu yapabilirsiniz.Sadece Hücresel veri olarak düşünmeyin cihazınızda bulunan tüm servisleri sınırlandırabilirsiniz.Örneğin ; alarm gibi 60000000 ms şeklinde alarmı ayarlarsanız alarm sadece her 6 sn'de bir cihazı uyandıracak ve daha fazla pilden tasarruf edeceksiniz gibi . Bu liste çok uzar gider ama çok oynamamaya çalışın bildirim gelmemesi telefon arama yapmama arama gelmemesi mesaj atamama gibi sorunar yaşabilirsiniz deneme yaparak veya internette araştırma yaparak bişeyler yapabilirsiniz. Konu amacının dışına çıkmasın ben sadece bir örnek verdim farklı örnekler de bulabilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt