Rehber Huawei DualSpace Uygulaması ile Google Play Servislerini Kullanma

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Bilindiği gibi Huawei cihazları Google servisleri tarafından desteklenmiyor. Huawei başarılı bir Appstore uygulaması geliştirerek bu eksiğini her ne kadar gidermeye çalışsa da hâlâ birçok eksikleri mevcut. 3. taraf Marketlerden APK yükleyebilsek de Bazı uygulamalar Google servisleri olmadan çalışmıyor. Letgo,GAİN,Google klavye ve en önemlisi sesle yazma. Bu özelliklerden mahrum kalmak istemeyenler bazı yazılım oyunları ile Cihazlarına Google Servislerini yükleyebilseler de bazı uygulamalarda bildirim sorunları yaşıyorlar.

Konuyu daha fazla uzatmadan Google Servislerini kolayca kullanabileceğimiz "DualSpace" uygulamasının anlatmak istiyorum. Uygulama Appstore de mevcut. Fakat oradan indirince Google marketi kullanmıyorsunuz.Sadece WhatsApp Facebook gibi uygulamaları kullanabiliyorsunuz. Size vereceğim linkten uygulamayı indirirseniz Google play servisleri içerisinde kurulu olarak gelecek.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Uygulamayı yükledikten sonra Google hesabınızla oturum açıyoruz ve Google Servislerini kullanmaya başlıyoruz. Tüm uygulamaları (Ben de Letgo çıkmadı) sorunsuz kullanabiliyorsunuz.

Sesle yazma;
Sesle yazmayı kullanabilmek için öncelikle Appstore den Google klavyeyi indirip cihazınızda varsayılan olarak ayarlıyorsunuz. Daha sonra aynı uygulamayı tekrar DualSpace klasöründe ki Google Play'den indirip sesle yazmayı kullanabilirsiniz.

Google haritalar;
Haritalar uygulamasını DualSpace içinde ki Google play marketten indirin ve uygulamayı açın. İlk açılışta konumunuzu bulamayacak. Arkaplan uygulamalarına geçip haritalar uygulamasını "Zorla durdur" seçip, uygulamayı tekrar başlatınca konumunuzu bulacaktır

Google Play oyunlar;
Google bağlı oyunları henüz denemedim. Deneyen arkadaşlar yorumda belirtirse sevinirim

Google asistan;
Sorunsuz çalışıyor

Uygulamayı indirebilirsiniz

r00t.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
r00t
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Bilindiği gibi Huawei cihazları Google servisleri tarafından desteklenmiyor. Huawei başarılı bir Appstore uygulaması geliştirerek bu eksiğini her ne kadar gidermeye çalışsa da hâlâ birçok eksikleri mevcut. 3. taraf Marketlerden APK yükleyebilsek de Bazı uygulamalar Google servisleri olmadan çalışmıyor. Letgo,GAİN,Google klavye ve en önemlisi sesle yazma. Bu özelliklerden mahrum kalmak istemeyenler bazı yazılım oyunları ile Cihazlarına Google Servislerini yükleyebilseler de bazı uygulamalarda bildirim sorunları yaşıyorlar.

Konuyu daha fazla uzatmadan Google Servislerini kolayca kullanabileceğimiz "DualSpace" uygulamasının anlatmak istiyorum. Uygulama Appstore de mevcut. Fakat oradan indirince Google marketi kullanmıyorsunuz.Sadece WhatsApp Facebook gibi uygulamaları kullanabiliyorsunuz. Size vereceğim linkten uygulamayı indirirseniz Google play servisleri içerisinde kurulu olarak gelecek.

Uygulamayı yükledikten sonra Google hesabınızla oturum açıyoruz ve Google Servislerini kullanmaya başlıyoruz. Tüm uygulamaları (Ben de Letgo çıkmadı) sorunsuz kullanabiliyorsunuz.

Sesle yazma;
Sesle yazmayı kullanabilmek için öncelikle Appstore den Google klavyeyi indirip cihazınızda varsayılan olarak ayarlıyorsunuz. Daha sonra aynı uygulamayı tekrar DualSpace klasöründe ki Google Play'den indirip sesle yazmayı kullanabilirsiniz.

Google haritalar;
Haritalar uygulamasını DualSpace içinde ki Google play marketten indirin ve uygulamayı açın. İlk açılışta konumunuzu bulamayacak. Arkaplan uygulamalarına geçip haritalar uygulamasını "Zorla durdur" seçip, uygulamayı tekrar başlatınca konumunuzu bulacaktır

Google Play oyunlar;
Google bağlı oyunları henüz denemedim. Deneyen arkadaşlar yorumda belirtirse sevinirim

Google asistan;
Sorunsuz çalışıyor

Bir üst versiyonu çıkmış hocam. İstersen ile yenileyebilirsin.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Bir üst versiyonu çıkmış hocam. İstersen ile yenileyebilirsin.
Modlu uygulama değil bu üstat. Google Play a giriş yapamazsınız. Konuda ki uygulamayı kullanabilirsiniz

r00t.

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
r00t
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Modlu uygulama değil bu üstat. Google Play a giriş yapamazsınız. Konuda ki uygulamayı kullanabilirsiniz
Hocam şöyle bir şey yaptım. Önce benim bulduğum DualSpace uygulamasının sizin paylaştığınız versiyonunu indirdim. Sonra sizin paylaştığınızı indirdim. SHA değerlerini kontrol ettim, aynı dosya. Aynı dosya olduğunun kanısına varınca yeni versiyonunu paylaşmak istedim. Paylaştığım dosya modlanmış versiyonu değil hocam, sadece sizin paylaştığınız dosyanın bir üst versiyonu.

omega61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
p40 lite
Konular
0

Sesle yazma;

Google haritalar;

Google Play oyunlar;

Google asistan;
Sorunsuz çalışıyor

linkten indşrdiğimiz bu uygulama telefon kontrolündeki netedeyse tüm yetkileri istedi. Ne kadar güvenli sizce ?

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Uygulamanın resmi versiyonu artık Huawei AppGallery de. Huawei ile yapılan telefon görüşmesinde tavsiye olarak verildi. Güvenle kullanabilirsiniz. Düne kadar ücretsizdi ve içerisinde Google Play store mevcuttu. Bugün gelen güncelleme ile reklamsız kullanım için ücretli hale geldi ve Google Play kaldırıldı

Gspace.

Jacop34

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yakup
Cihazım
Huawei
Konular
0
Merhaba, yükledim fakat sürekli olarak uygulamalardan atıyor. Sebebi ve çözümü nedir? Yardımlarınızı rica ederim

Üst Alt