Yardım Home Tuşu Arızası (ilginç) gelip diyor

moreyno

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 6
Konular
4
Bataryası şişen telefonumu Delta Servis e gönderdim.. Canı Sağ Olasıcalar garantisi bitmesine rağmen ücretsiz batarya değiştiler. Ama her zamanki gibi bir aksaklık çıktı. Telefonun Home Tuşu 10dk-20dk-1 saat çalışıyor sonra elime aldığımda bakıyorum çalışmıyor.
Kapatıp-Açınca
Ya da ayarlardan Parmak İzi ekle deyince düzeliyor... Lütfen ne olduğunu anlayan yardımcı olabilir mi?

O kadar ilginç bir durum ki. Şaştım kaldım...

rahatkafasii

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Konular
45
Bataryası şişen telefonumu Delta Servis e gönderdim.. Canı Sağ Olasıcalar garantisi bitmesine rağmen ücretsiz batarya değiştiler. Ama her zamanki gibi bir aksaklık çıktı. Telefonun Home Tuşu 10dk-20dk-1 saat çalışıyor sonra elime aldığımda bakıyorum çalışmıyor.
Kapatıp-Açınca
Ya da ayarlardan Parmak İzi ekle deyince düzeliyor... Lütfen ne olduğunu anlayan yardımcı olabilir mi?

O kadar ilginç bir durum ki. Şaştım kaldım...
farklı rom yüklemeyi denediniz mi? yada telefonu sıfırlamayı.. başka çözüm gelmedi aklıma

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

moreyno

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 6
Konular
4
farklı rom yüklemeyi denediniz mi? yada telefonu sıfırlamayı.. başka çözüm gelmedi aklıma

2 defa sıfırladım. miui kararlı sürümde 11.0.3 ten 11.0.6 ya güncelledim. Yine düzelmedi. Şuan çalışıyor. Ama bi anda çalışmıyor.
Çok ilginç değil mi.. servise gitmeden önce 1 defa bile başıma gelmedi.. ama Delta Servis ücretsiz batarya değişimi ile beni mutlu etti. Ama bu sefer bu home tuşu sorunu çıktı ortaya..

Oyla:

rahatkafasii

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Konular
45
2 defa sıfırladım. miui kararlı sürümde 11.0.3 ten 11.0.6 ya güncelledim. Yine düzelmedi. Şuan çalışıyor. Ama bi anda çalışmıyor.
Çok ilginç değil mi.. servise gitmeden önce 1 defa bile başıma gelmedi.. ama Delta Servis ücretsiz batarya değişimi ile beni mutlu etti. Ama bu sefer bu home tuşu sorunu çıktı ortaya..
evet garip, belki başına gelen çıkabilir yada farklı bir fikri olan.. umarım çözülür

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Daha önce karşılaştığım bir şey değil malesef. Donanımsal olarak da flexler zarar görmüş olabilir düşük bir ihtimal. Bakmak gerekli.

Oyla:

moreyno

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 6
Konular
4
4 defa servise gitti telefon 1kaç ay içinde Zenex cihazın donanım test ekranında bu hatayı veriyor.. keşke bir daha göndermeden çözülecek bir yolu olsa.. her gidişinde mutlaka bir sensörü çalışmaz vaziyette geri geldi telefonum.. Ah Delta Servis ah canını yediğim Delta Servis 1
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir de hatanın videosunu çektim..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Zenex hocam, bakın olayı net ifade edeyim. Sebepsiz bir anda telefonla uğraşırken ya da telefonu kilitleyip kenara koyduktan sonra elime aldığımda home tuşu ve parmak izi okuyucusu biranda çalışmıyor.. şimdi donanımsal olduğunu düşünebilirsiniz. Fakat bu kendi kendine düzelse amenna. Ben bu halde iken ayarlardan parmak izi ekle menüsüne girip ekleme yaparken ilk elimi koyduğum anda çalışıyor. Ve uzun bir süre böyle çalışıyor. Daha sonra yine gidiyor. Yani donanımsal olsa benim müdahalem ile hemen düzelmemesi lazım.. Yani akıl almıyor. Wipe data diyerek format attım. Fabrika ayarları ile format attım. Her seferinde WhatsApp kur diğer lazım olan programları kur.. mahvoldum. Telefona da çok ihtiyacım var şu ara ne yapacağımı bilemedim..

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-06-20-23-03-24-643_com.miui.cit.jpg
    Screenshot_2020-06-20-23-03-24-643_com.miui.cit.jpg
    206,6 KB · Görüntüleme: 15
  • Screenrecorder-2020-06-20-23-10-13-763.mp4
    3,8 MB · Görüntüleme: 2
Son düzenleme:
Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Yazdığınızı anlıyorum fakat bu donanımsal olamayacağını malesef göstermez.

Oyla:

moreyno

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Mi 6
Konular
4
Yazdığınızı anlıyorum fakat bu donanımsal olamayacağını malesef göstermez.

Peki Zenex ne önerirsiniz hocam.. Ne yapmalıyım sizce..??

home tuşunun çalışmaması çok sıkıntı oluyor.. ahh Delta Servis ahhh... Neden tam takır göndermezsin su cihazı??

Zenex cevabınızı bekliyor iyi günler diliyorum..

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro