Hizmet yok hatası

fatsy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi 2
Konular
3
Merhabalar,
Xiaomi Redmi 2 (1GB) telefona (2014811) sahibim. Telefonu DX sitesinden aldım. Sanırım bendeki model Çin modeli. Daha öncesinde bilmeyerek global ROM yüklemiştim. Telefona Turkcell 4G sim kartımı taktığımda "Hizmet yok" hatasını veriyor. Fastboot ile China ROM yüklememe rağmen sorun devam etmekte. Acaba aranızda böyle bir hata mesajı alan oldu mu? Veya çözüm önerisi olan birileri var mı? Teşekkürler :) Şu andaki durum ile ilgili ekran görüntüsü;

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

fatsy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi 2
Konular
3
Telefon yaklaşık 2 ay önce elime ulaştı. Aklıma şu geldi, telefonu aldığımda üzerinde ROM olarak v7.0.9.0 vardı. ROM'da Türkçe seçeneği vardı. Dün Xiaomi'nin sitesinden v7.0.9.0 ROM'u indirip telefona kurdum. Bu seferki ROM'da dil seçeneği olarak sadece Çince ve İngilizce vardı. Acaba aldığım site (DX) özel bir ROM mu yüklemişti? diye kendi kendime soruyorum. ROM'ların (yüklü gelen ve soanradan benim yüklediğim) numaraları aynı, parantez içine belirtilen numaralarda aynı. Ancak benim yüklediğim ROM'da Türkçe seçeneği yoktu. DX "hizmet yok" sorununu bildiği için özel bir ROM yüklemiş olabilir mi?

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Telefon yaklaşık 2 ay önce elime ulaştı. Aklıma şu geldi, telefonu aldığımda üzerinde ROM olarak v7.0.9.0 vardı. ROM'da Türkçe seçeneği vardı. Dün Xiaomi'nin sitesinden v7.0.9.0 ROM'u indirip telefona kurdum. Bu seferki ROM'da dil seçeneği olarak sadece Çince ve İngilizce vardı. Acaba aldığım site (DX) özel bir ROM mu yüklemişti? diye kendi kendime soruyorum. ROM'ların (yüklü gelen ve soanradan benim yüklediğim) numaraları aynı, parantez içine belirtilen numaralarda aynı. Ancak benim yüklediğim ROM'da Türkçe seçeneği yoktu. DX "hizmet yok" sorununu bildiği için özel bir ROM yüklemiş olabilir mi?
Sıkça Sorulan sorular konusunda romlar arasındaki farkları okuyabilirsiniz. Dx sitesi muhtemelen multirom yüklemiştir. Multirom, xiaomi.eu sitesinin orjinal romların üzerine diğer dilleri ve Google uygulamalarını yükleyip sunduğu romlardır.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

fatsy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi 2
Konular
3
Cevaplarınız için teşekkürler. Pil yuvasında "2014811 TD-LTE" böyle yazıyor. Acaba Türkiye'de FDD-LTE kullanıldığı için mi çalışmıyor? Ancak 4G çalışmasa bile 3G üzerinden çalışması gerekmez mi? Veya Çin için üretilen bir model olduğu için mi çalışmıyor?

fatsy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi 2
Konular
3
Sıkıntıyı şimdilik çözdüm. IMEI kurcalaması yaparken sanırım EFS bölümüne zarar vermişim. Elimde bulunan yedeği ES File Explorer ile geri yüklediğimde "hizmet" geldi :)

BahadırCarbaş

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Bahadır Carb
Cihazım
XiaomiRedmi2
Konular
0
Merhaba, yukarıda ki durum bende mevcut... Redmi2 v8 e global rom ile güncellenince oldu...

destek olabilir misiniz ?

Üst Alt