Soru Hızlı Şarj Sorunu Lütfen Yardım..

Mutlubas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BoZKurT
Cihazım
Mi 11T
Konular
34
Arkadaşlar iyi forumlar.
Note 5 telefonumda ampere uygulaması ile şarj amperini ölçüyorum.
İlk şarja taktığımda 2070 olan amper giderek düşüyor ve sonra 1200 falan oluyor.
Kendi orjinal şarj aletiylede denedim farklı aletler ve kablolar ile de denedim hızlı şarj başlığı ile de denedim hep böyle. Battery stats dosyalarınıda sildim. Ne yaptıysam bu sorunu çözemedim bilen biri varsa lütfen yardım etsin çözeyim.

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Denemek için telefona saf Android rom kurdum. Havoc OS aynı şarj aleti ile aynı uygulama ile ölçtüğümde 2500 gibi Bi sonuç verdi.
Ama miui rom kurduğumda 1400 1500 yukarı çıkmıyor. Bi türlü anlayamadım.
Mi flash ile temiz kurulum yapıyorum.

Kernel(yazılımsal çekirdek) ayarlarıyla cihazın ne kadar akım çekebileceği bir miktar ayarlanabilir. Farklı Rom'larda farklı sonuç almanız bu yüzden olabilir.
Ayrıca bir ihtimal ki uygulama işletim sistemine ya da kernel'e tam adapte olmayabilir. Böylece yanlış değerler gösterebilir.

Bataryalar doldukça şarj hızı (çekilen akım) düşer. %1' de 2 Amper çekiyorsa %90'da bu 300 mA seviyelerine kadar düşebilir. Normaldir.

Çeşmeyi şarj aletine, suyu akıma ,bataryayı ise boş bidona benzetirsek eğer ne demek isteğim daha net anlaşılır herhalde. İlk başta çeşmeyi sonuna kadar açarsınız. Su çok hızlı dolar. Doldukça taşmaması için çeşmeyi kısmaya başlarsınız. Şarj sistemleri de bu mantığa benzer işliyor.

Dikkat ettiyseniz nerdeyse hiç bir üretici %0' dan %100' e şarj süresini vermiyor. %0 'dan %60' a 30dk deniliyor. Hâlbuki %60' dan %100' e 30dk dan daha fazla sürebiliyor.

En sağlıklı ölçümü fiziksel ölçü aletleriyle yapabilirsiniz. "Usb tester " ya da "usb ampermetre" olarak arattığınız taktirde bir çok model bulabilirsiniz.

ONEPLUS A5000 cihazımdan gönderildi

Oyla:

Mutlubas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BoZKurT
Cihazım
Mi 11T
Konular
34
T
Kernel(yazılımsal çekirdek) ayarlarıyla cihazın ne kadar akım çekebileceği bir miktar ayarlanabilir. Farklı Rom'larda farklı sonuç almanız bu yüzden olabilir.
Ayrıca bir ihtimal ki uygulama işletim sistemine ya da kernel'e tam adapte olmayabilir. Böylece yanlış değerler gösterebilir.

Bataryalar doldukça şarj hızı (çekilen akım) düşer. %1' de 2 Amper çekiyorsa %90'da bu 300 mA seviyelerine kadar düşebilir. Normaldir.

Çeşmeyi şarj aletine, suyu akıma ,bataryayı ise boş bidona benzetirsek eğer ne demek isteğim daha net anlaşılır herhalde. İlk başta çeşmeyi sonuna kadar açarsınız. Su çok hızlı dolar. Doldukça taşmaması için çeşmeyi kısmaya başlarsınız. Şarj sistemleri de bu mantığa benzer işliyor.

Dikkat ettiyseniz nerdeyse hiç bir üretici %0' dan %100' e şarj süresini vermiyor. %0 'dan %60' a 30dk deniliyor. Hâlbuki %60' dan %100' e 30dk dan daha fazla sürebiliyor.

En sağlıklı ölçümü fiziksel ölçü aletleriyle yapabilirsiniz. "Usb tester " ya da "usb ampermetre" olarak arattığınız taktirde bir çok model bulabilirsiniz.

ONEPLUS A5000 cihazımdan gönderildi
Teşekkür ederim

Oyla:
Üst Alt