Soru Hızlı Şarj Olmuyor

safak_ismet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmet Şafak
Cihazım
Redmi Note 8PRO
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI Global 12.0.3.0 Kararlı
Telefon Modeli
Redmi Note 8 PRO
Bootloader Kilidi
Kapalı
Redmi Note 8 PRO kullanıyorum durduk yere hızlı şarj özelliği kayboldu. MIUI 12.0.3.0 güncellemesini yaptıktan sonra pil konusunda biraz kötüleşme oldu sanki. Adaptör aynı, kablosuda aynı. Acaba güncellemeden kaynaklı bir sorun mudur ? Eğer güncelleme kaynaklı bir sorun ise gelecek bir güncellemeyle düzeltilebilir mi ?

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
12
MİUİ 12 ile ben de çok fazla şarj sorunu yaşadım.
Hızlı şarj özelliği duruyordu ama telefonu kapatıp açınca şarj göstergesi birden 10 kademe birden düşüyordu. Son çare MİUİ 11'e döndüm hiçbir sorun yok.

Hızlı şarj olmaması şarj soketine giren kirden de kaynaklı olabilir soketin içini kürdan gibi bir şeyle fazla zorlamadan temizlemeyi deneyin.

Oyla:

safak_ismet

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
İsmet Şafak
Cihazım
Redmi Note 8PRO
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
MİUİ 12 ile ben de çok fazla şarj sorunu yaşadım.
Hızlı şarj özelliği duruyordu ama telefonu kapatıp açınca şarj göstergesi birden 10 kademe birden düşüyordu. Son çare MİUİ 11'e döndüm hiçbir sorun yok.

Hızlı şarj olmaması şarj soketine giren kirden de kaynaklı olabilir soketin içini kürdan gibi bir şeyle fazla zorlamadan temizlemeyi deneyin.
Deneyeceğim yorumun için teşekkürler

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Benim de şarj hızım düştü cihazım Note 6 pro. Tamamen güncelleme kaynaklı. 11.0.6 ya güncelleyince yavaş doluyor fastboottan 11.0.5 e düşünce hızlı doluyor. Bizzat şahit oldum bu duruma. Neden böyle bir şey yapmışlar anlamış değilim. Ampere uygulamasından bakıyorum 1a 5v şarj oluyor cihazın desteklediği 10watt :)

Oyla:
Üst Alt