Yardım Hindistan Fake rom

playboy65456

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 12 P
Konular
1
Öncelikle herkese merhaba, ömrümün büyük bir bölümü boyunca iPhone kullanmış biri olarak sonunda Xiaomi'ye geçtim ve gayet memnunum. Karşılaştığım sıkıntılar ise şöyle oldu:
  • Telefonu aldığım yer sahte, elle yapılmış bir kutuyla sattı
  • İçinden çıkması gereken 67W'lık şarj aleti sahte geldi, değiştirttim
  • Telefon Hindistan versiyonu olduğu için NFC yok ya da çalışmıyor, bilgim yok (bilgilendirebilirseniz çok makbule)
  • İçinde fake rom olduğu için güncelleme almıyor
  • Donanım özelliklerine baktığımda Hardware version: P0 gösteriyor ve kırmızı renkte, bunun hakkında direnç testi ve değişimi gibi bir çok şey gördüm fakat bunun benim için ne anlama geldiğini anlayabilmiş değilim
Burdan istediğim destek ise araştırmama göre xiaomi.eu tarafından yayınlanan romlar Çin'e özel özellikleri barındırdığı ve daha temiz bir deneyim sunduğu için çok tercih ediliyor fakat ruby kod adlı telefonum için bir xiaomi.eu romu bulamadım.

Xiaomi'nin sitesinden telefonda seri numarası ve IMEI'siyle kontrol ettim ve uyuşuyor fakat aldığım telefon satın aldığım telefoncu tarafından satın alımım sonrasında sınırda kalmış, açık artırmayla alıunmış olarak nitelendirildi ve tahminimce yaşadığım sıkıntılar bundan kaynaklı.

Sizlerden ricam acaba durumum için beni biraz aydınlatabilir misiniz? İçerisinde MIUI 13 SMOMIXN var, acaba ruby için xiaomi.eu HyperOS rom'u var mı? Sizin tavsiye ettiğiniz rom nedir?

Şimdiden çok teşekkür ederim

(bir de bilgisi olan bu cihaz üzerinde gcam hakkında da bilgi verebilir mi?)

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
başvuru yapıp kilit açın forumda konusu var eu rom kurabilirsiniz.

playboy65456

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 12 P
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
başvuru yapıp kilit açın forumda konusu var eu rom kurabilirsiniz.
Kilidi açıldı fakat anladığım kadarıyla Mediatek işlemcili Xiaomi telefonların romlarını xiaomi.eu ücretli bir şekilde veriyor, hangi ülkenin romunu kurmalıyım emin olamadım, EU mu yoksa EEA mı, ya da belki Global

Üst Alt