Sohbet Hiç düşündünüz mü Zombiler bizler miyiz?

turkans

Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
turkan
Cihazım
mi10
Konular
16
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Zombi deyince herkesin aklına filmlerde gördüğümüz ölmüş ama bundan haberi olmayan bir parça et için oradan oraya koşturan karakterler geliyor. Yani kısaca yürüyen ölüler. Peki ya hiç düşündünüz mü Zombiler bizler olamaz mıyız?

Doğduğumuz andan itibaren başlıyor her şey. Şanslıysanız ailenizden bir ev düşebilir yâda bir araba bir iş ama yine de bu sistemden kurtuluşun yok. Kapitalist sistemin dişlilerinden biri olacaksın.

Ailelerimiz daha ilkokul sıralarından itibaren iyi bir okul kazanmamız gerektiği, kazanamazsak maaşı iyi olan bir sigortalı bir iş bulamayacağımızı bizlere empoze etmeye başlarlar.
“Oku da adam ol, bir mesleğin olsun, aç ta açıkta kalma” derler.

Daha adam olmanın ne anlama geldiğini bile kavrayamadan 25 yılımızı ders çalışmak ve adam olmayı öğrenme yolunda harcarız.

Sonrasında nasıl olduğunu fark etmeden aslında yüzyıllardır süre gelen kölelik sisteminin içerisinde buluruz kendimizi. Evet kölelik. Modern kölelik de diyorlar ama zombi teorisine baktığımda bana daha çok zombileşmiş insanlar daha doğru bir tanım gibi geldi.

BySafderun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi Note 8 pr
Konular
20
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Zombi deyince herkesin aklına filmlerde gördüğümüz ölmüş ama bundan haberi olmayan bir parça et için oradan oraya koşturan karakterler geliyor. Yani kısaca yürüyen ölüler. Peki ya hiç düşündünüz mü Zombiler bizler olamaz mıyız?

Doğduğumuz andan itibaren başlıyor her şey. Şanslıysanız ailenizden bir ev düşebilir yâda bir araba bir iş ama yine de bu sistemden kurtuluşun yok. Kapitalist sistemin dişlilerinden biri olacaksın.

Ailelerimiz daha ilkokul sıralarından itibaren iyi bir okul kazanmamız gerektiği, kazanamazsak maaşı iyi olan bir sigortalı bir iş bulamayacağımızı bizlere empoze etmeye başlarlar.
“Oku da adam ol, bir mesleğin olsun, aç ta açıkta kalma” derler.

Daha adam olmanın ne anlama geldiğini bile kavrayamadan 25 yılımızı ders çalışmak ve adam olmayı öğrenme yolunda harcarız.

Sonrasında nasıl olduğunu fark etmeden aslında yüzyıllardır süre gelen kölelik sisteminin içerisinde buluruz kendimizi. Evet kölelik. Modern kölelik de diyorlar ama zombi teorisine baktığımda bana daha çok zombileşmiş insanlar daha doğru bir tanım gibi geldi.
Kölelik genelde insanoğlunun istekleri ile doğru orantılı hareket etmektedir. 100 bin liralık bir araca paranız yetiyorken kredi çekerek 250 bin liralık aracı 400 bin liraya alıyorsanız bu köleliktir. Zira insanoğlunun nefis adı verilen yol arkadaşının istekleri asla ve asla bitmeyecektir. Her daim daha iyisini isteyecektir. Sigortalı çalışarak birilerini zengin etme tarifi tembelliğin, kolay para kazanmanın hayallerini barındırıyor. Zira herkes zengin olsa idi dünyada kaos hakim olurdu. Birileri çöpleri toplayacak birileri doktor olacak... İnsanoğlu kendini keşfetmediği sürece videoda anlatılmak istenenler mizah konusu olmaktan öteye geçemez. İş yine dönüp dolaşıp yaradılış sebebi, imtihan dünyası ve sebepler üzerine kurulmuş bir sistemin parçası olduğumuzu kabullenmeye (dileyen kabullenmez) geliyor...
Dedik ya, insanoğlunun istekleri asla son bulmaz, maharet kişinin dizginleri ele alabilmesidir...

Pivok

Söz konusu vatansa gerisi teferruattır
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Pivok
Cihazım
poco x3 pro
Meslek
Operatörlük
Konular
29
Hocam internet üzerinden birçok kaynağa dayalı olarak farklı düşünen fikirlerin bünyesinde kalmışsınız hangi kişinin konuşması veya sunumu hoşumuza giderse onu dinleriz veya onun gibi düşünmek isteriz yani konuşmanızı çok fazla desteklemiyorum sistem nasıl işlerse o şekilde yürütmek zorundayız

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Ben kapitalist düzenden memnunum ama turkiyede hard kapitalizm var bundan memnun değilim normal şartlarda kapitalist düzen çalıştığında sana hakkını veriyor çalıştığına değiyor ama burda malesef geçerli değil. Benim işime geliyor akıllı olan kazansın paran varsa hizmet etmezsin hizmet alırsın para = güç yani gereksiz anarsistlige gerek yok gidip kendi başımıza avlanalim kendimiz pişirelim çalı çırpıdan ev yapmaya çalışalım o zaman? Kapitalizm olmasa manav market inşaatçı olur mu yada burda bu mesajları yazalım diye sana telefon üretirler mi? İnternet santral başında İnterneti kim dağıtır? Herkes o zaman beni ilgilendirmez diyecektir ve kimsenin oturacak sıcak bi evi olmaz yagmacilik ve vahşet başlar gücü yeten yetene olur :)

Üst Alt