Yardım Herşeyi denedim fakat donma kasma bitmiyor.

burakhck

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak Hck
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Meslek
Tekniker
Konular
1
Arkadaşlar hepinize merhabalar.

Oyunlarda falan aşırı akıcı olan cihaz normal kullanımda , ya da ana ekrana geçtiğimde sistem arayüzü durduruldu hatası verip kapanıyor. Avrupa ve hindistan romlarının tamamını denedim . Android 10'a düşürüp denedim . AOSP romlardan LineageOS ve CrDroid sürümlerini kurdum, güncelledim . Donma hala devam ediyor. Yazılımsal bir sorun olduğundan eminim oyunlarda ve programlarda hiç kasma yaşamıyorum ama nerede hata var anlayamıyorum . herhangi bir ekranda gezinirken anasayfaya geldiğimde komple ekran gidiyor. Yaklaşık 30 sn ana ekran gelmiyor. 30 sn sonunda ana ekran gelip sistem arayüzü durduruldu hatası oluyorum. İnternette yazan android web wiev , google play store ön bellek temizleme işlemleri falan tamamını yaptım ama sonuç aynı . Bu kadar donması normal mi ?

Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

yavuz-x

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
1
MiFlash ile yazılım yüklememişsiniz....twrp den yazılım üstüne yazılım yüklemiş gibisiniz..twrp den yüklerken format data yapmamışsınız gibi..fastboot yapıpıp MiFlash ile yazılım yükleyin ...düzelecektir..launcher kullanıyorsanız o da yapabilir..

burakhck

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak Hck
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Meslek
Tekniker
Konular
1
MiFlash ile yazılım yüklememişsiniz....twrp den yazılım üstüne yazılım yüklemiş gibisiniz..twrp den yüklerken format data yapmamışsınız gibi..fastboot yapıpıp MiFlash ile yazılım yükleyin ...düzelecektir..launcher kullanıyorsanız o da yapabilir..
Hocam denedim. twrp den format data ve diğer (dalvik vs. ) yapıp tekrar rom attım fakat devam ediyor. başka neden yapabilir ? Cihazda stabil uygulamalar kullanıyorum wp, x , bankacılık uygulamaları .. yani kasacak uygulama da yok ama anlayamadım .

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Mi flash ile stock rom yüklemeyi deneyin.

burakhck

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak Hck
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Meslek
Tekniker
Konular
1
Mi flash ile stock rom yüklemeyi deneyin.
Hocam onda da şöyle bir sorun yaşıyorum. Güncel stock rom kurduğumda miflash üzerinden (cihazın bl kilidi açık) cihaz kurulum yapmaya başladığımda kasma yaşanıyor. Şu an aktif olarak kullanan arkadaşlarımda böyle bir sorun görmedim. Acaba batarya ya da donanım kaynaklı bir donma mı oluyor ?

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Hocam onda da şöyle bir sorun yaşıyorum. Güncel stock rom kurduğumda miflash üzerinden (cihazın bl kilidi açık) cihaz kurulum yapmaya başladığımda kasma yaşanıyor. Şu an aktif olarak kullanan arkadaşlarımda böyle bir sorun görmedim. Acaba batarya ya da donanım kaynaklı bir donma mı oluyor ?
Cihazda bir arıza varsa bunu forumda kimse tespit edemez zaten :) teknik servis tarafından birebir canlı arıza tespit yapılması gerek.

burakhck

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak Hck
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Meslek
Tekniker
Konular
1
Cihazda bir arıza varsa bunu forumda kimse tespit edemez zaten :) teknik servis tarafından birebir canlı arıza tespit yapılması gerek.
Son çözüm olarak cihazın datasheetine erişip donanım voltaj değerlerine bakıcam. ondan da bir çözüm çıkmazsa mecburen model yükseltmek zorunda kalacağım hocam . Sağolun yardımlarınız için teşekkürler . :)

Üst Alt