her program neden çalışmıyor

_cihan_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
CİHAN
Cihazım
Mİ MİX 2
Konular
1
niye her uygulama çalışmıyor acr ses kayıt dsmart blu  vs. bir sürü program listelenir.Eğer bişi yapılması gerekiyorsa orasnı bilmiyorum xperia sp kullanıyorum 4.3.7  özellikle acr bana lazım ( arama ses kayıt ) orjinal ses kayıt çok bozuk ses kaydediyor acr kaliteli bir program program kuruluyor fakat kayıt etmiyor büyük ihtimalle uyumsuzluk var.

nuke66

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4
Cvp: her program neden çalışmıyor

_cihan_ pid=3276 dateline=1402789428' Alıntı:
niye her uygulama çalışmıyor acr ses kayıt dsmart blu  vs. bir sürü program listelenir.Eğer bişi yapılması gerekiyorsa orasnı bilmiyorum xperia sp kullanıyorum 4.3.7  özellikle acr bana lazım ( arama ses kayıt ) orjinal ses kayıt çok bozuk ses kaydediyor acr kaliteli bir program program kuruluyor fakat kayıt etmiyor büyük ihtimalle uyumsuzluk var.
Aynen her program çalışmıyor örneğin dsmartblu, mobile tv gibi googleplay de bulunuan ve hemen her romda çalışan uygulamalrı ben miuide çalıştıramadım. mobile tv, açılır gibi yapıp kapanıyor; dsmart blu ise bembeyaz bir ekranda kalıp yanıt vermiyor. Çalıştırabilen var mı merak ediyorum.

Oyla:

_cihan_

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
CİHAN
Cihazım
Mİ MİX 2
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

açıkçası diğer romlara dönmek hiç içimden gelmiyor ama şu program uyumsuzluğu giderilmezse zorunlu orjinal rom kullanıcam mıuı için boot kilidini açtığımada pişman olmayacağım 10 üzerinden 9 verebileceğim bir rom

Oyla:

xoser

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Konular
28

programı yazanlar içinde ortak birşeyler olmalı aslında. bazı chipsetler uyumsuz olabiliyor. Androidin tek problemi bu uyumsuzluk bunun için ortak bir dil bir havuz oluşturacaklarını düşünüyorum.

Oyla:

oguzhan5069

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0

xoser pid=3511 dateline=1403046420' Alıntı:
programı yazanlar içinde ortak birşeyler olmalı aslında. bazı chipsetler uyumsuz olabiliyor. Androidin tek problemi bu uyumsuzluk bunun için ortak bir dil bir havuz oluşturacaklarını düşünüyorum.
Androidde uzman değilim ama bu uyumsuzluk konusuna aşinayım. Kapalı kutu da olsa ios'un cezbediciliği burada diye düşünüyorum. Andriodde bu uyum sorunu aşılmadıkça 2. sınıf olmaya devam edecektir kanaatimce. IOS 8 tanıtımında adamlar programlama diline ne kadar önem verdiklerini yeni açıkladıkları programlama dili ile ispatladılar. Android ise bunun çok gerisinde. Zaten bu uyum sorununun donma ve kasmalara sebebiyet verdiğini düşünüyorum. 
(Gene güzel ve tarafsız bir yorum yapmışsınız; saygılarımı sunarım) 

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Cvp: her program neden çalışmıyor

oguzhan5069' Alıntı:
Androidde uzman değilim ama bu uyumsuzluk konusuna aşinayım. Kapalı kutu da olsa ios'un cezbediciliği burada diye düşünüyorum. Andriodde bu uyum sorunu aşılmadıkça 2. sınıf olmaya devam edecektir kanaatimce. IOS 8 tanıtımında adamlar programlama diline ne kadar önem verdiklerini yeni açıkladıkları programlama dili ile ispatladılar. Android ise bunun çok gerisinde. Zaten bu uyum sorununun donma ve kasmalara sebebiyet verdiğini düşünüyorum. 

IOS 'un aslında çok çok daha iyi olması gerekirdi. Çünkü farklı donanıma sahip cihaz sayıları bir elin parmaklarını geçmez. Bu kadar az çeşitliliğe sahip ürünler için çok daha iyi yazılımlar gerekirdi.
Android' in milyonlarca donanım üzerine yüklenmeye çalışıldığını düşünürsek, hiç te kötü gitmediğini, her geçen gün daha da iyiye gittiğini görebiliriz.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Oyla:

oguzhan5069

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0

chatin_62 pid=3593 dateline=1403151109' Alıntı:
oguzhan5069 pid=3581 dateline=1403118277' Alıntı:

IOS 'un aslında çok çok daha iyi olması gerekirdi. Çünkü farklı donanıma sahip cihaz sayıları bir elin parmaklarını geçmez. Bu kadar az çeşitliliğe sahip ürünler için çok daha iyi yazılımlar gerekirdi.
Android' in milyonlarca donanım üzerine yüklenmeye çalışıldığını düşünürsek, hiç te kötü gitmediğini, her geçen gün daha da iyiye gittiğini görebiliriz.

Donanımdan kastınız, eğer telefon veya tabletin işlemci vs. gibi bileşenleri ise söylediğinize katılmadığımı ifade etmek isterim. Donanım unsurlarının yazılım ile ilgili unsurlara doğrudan etkisi genel itibariyle olmayacaktır; çünkü üç aşağı beş yukarı benzer donanımlar kullanılıyor ve kullanılan bütün donanımların her ne kadar hızları vs. farklılık gösterse de benzer amaçlara hizmet ediyor. Bunu şöyle örneklemek istiyorum: neredeyse bütün telefonlarda snapdragon'un benzer kartları kullanılıyor. Yani ortada farklı bir çeşitlilik yok. Hakeza exynos vs. bile kullanılsa işlevi snapdragon ile aynı. Ancak donanım ile ilgili ileride yazılım kısmı bir problem yaşacak bu da 32 bit'ten 64 bit'e geçişte olacaktır ki bu da esasında android cephesinden yani yazılım açısından bakacak olursak büyük bir donanımsal farklılıktır diye düşünüyor (bu sorun ios cephesinde de yaşandı); değerli fikir ve görüşlerinizden ötürü teşekkür ederim.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Cvp: her program neden çalışmıyor

oguzhan5069' Alıntı:
chatin_62 pid=3593 dateline=1403151109' Alıntı:
oguzhan5069 pid=3581 dateline=1403118277' Alıntı:

Donanımdan kastınız, eğer telefon veya tabletin işlemci vs. gibi bileşenleri ise söylediğinize katılmadığımı ifade etmek isterim. Donanım unsurlarının yazılım ile ilgili unsurlara doğrudan etkisi genel itibariyle olmayacaktır; çünkü üç aşağı beş yukarı benzer donanımlar kullanılıyor ve kullanılan bütün donanımların her ne kadar hızları vs. farklılık gösterse de benzer amaçlara hizmet ediyor. Bunu şöyle örneklemek istiyorum: neredeyse bütün telefonlarda snapdragon'un benzer kartları kullanılıyor. Yani ortada farklı bir çeşitlilik yok. Hakeza exynos vs. bile kullanılsa işlevi snapdragon ile aynı. Ancak donanım ile ilgili ileride yazılım kısmı bir problem yaşacak bu da 32 bit'ten 64 bit'e geçişte olacaktır ki bu da esasında android cephesinden yani yazılım açısından bakacak olursak büyük bir donanımsal farklılıktır diye düşünüyor (bu sorun ios cephesinde de yaşandı); değerli fikir ve görüşlerinizden ötürü teşekkür ederim.

Tam olarak öyle değil. Herkesin kolayca anlayabileceği şekilde basit bir Windows örneği vereyim. Diyelimki RTL chipli ethernet kartı olan Asus bir anakartınız var. Windows bu ethernetin driverını istiyor. Bir başka RTL chipli ethernet katına sahip Gigabyte marka anakartın driverı da elinizde var. Bunu Asus'a yüklemeniz mümkün mü? Değil. Halbuki ikisi de RTL.

Oyla:

nuke66

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
4

biri çıksada şu dsmart blu, Mobil Tv İzle gibi programları miui'ye portlasa çok büyük sevaba girer.

Oyla:

erhan23

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
5

_cihan_ pid=3510 dateline=1403046290' Alıntı:
açıkçası diğer romlara dönmek hiç içimden gelmiyor ama şu program uyumsuzluğu giderilmezse zorunlu orjinal rom kullanıcam mıuı için boot kilidini açtığımada pişman olmayacağım 10 üzerinden 9 verebileceğim bir rom
Valla 10 üzerinden 10 puan rom :) En kaliteli ve görsel olarak gerçekten mükemmel :) Ufak hatalar , ekran parlaklığı gün ışığında daha iyi olursa tadından kullanılmaz :)

Oyla:
Üst Alt