Her hafta 600 küsür MB indirmekten yorulduk!

zett

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Cihazım
note2
Konular
12
Merhaba arkadaşlar,
hepimiz "cuma gelsede romumuzu güncellesek" diye cuma gününü iple çekiyoruz..
Cuma günü geliyor sabahtan dalıyoruz miui ana sitesine ve güncellediğimiz zaman ne değişiklik olacak diye ingilizce kısmı google translate'e yapıştırıyoruz. :) son aylarda miui yüzümüzü güldürecek güncellemeler yapmıyor. Miui tabiki mecbur değil bize herhafta güncelleme vermesi neticede hiç birimiz xiaomi malını kullanmıyoruz, bunu kenara yazdım.

Şimdi gelelim ana meseleye,
Miui romlarda her hafta ufak tefek güncellemeler yapılıyor. Çoğu hataları örtmek adına.. bazen minik programlar ekliyor. ve varolan programlara işlevsellik katıyor. Bu ekleme ve düzeltmeler tabiki 600 mb olamaz bunu hepimiz biliyoruz. kabaca hesaplıyorum en fazla 15 MB olacak güncelleme her hafta TTNET dostu gibi bize 600 MB giydiriyor. acaba ben yanlış bişeymi yapıyorum yada kaçırdığım bişeymi var ki 600 MB her hafta indiriyorum?

konu ile alakalı yorum ve çözüm önerilerinizi bekliyorum
biraz uzun yazı olmuş kusuruma bakmayın..

Zizifos

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Servet
Cihazım
Mi 5
Konular
9
Cvp: Her hafta 600 küsür MB indirmekten yorulduk!

ota güncellemeler genellikle 100MB'ı aşmaz. Siz muhtemelen her hafta full Rom'u indirip güncellemeyi öyle yapıyorsunuzdur. Miui Updater ile güncelleme yapmayı denediniz mi?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

zett pid=6230 dateline=1406442307' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,
hepimiz "cuma gelsede romumuzu güncellesek" diye cuma gününü iple çekiyoruz..
Cuma günü geliyor sabahtan dalıyoruz miui ana sitesine ve güncellediğimiz zaman ne değişiklik olacak diye ingilizce kısmı google translate'e yapıştırıyoruz. :) son aylarda miui yüzümüzü güldürecek güncellemeler yapmıyor. Miui tabiki mecbur değil bize herhafta güncelleme vermesi neticede hiç birimiz xiaomi malını kullanmıyoruz, bunu kenara yazdım.

Şimdi gelelim ana meseleye,
Miui romlarda her hafta ufak tefek güncellemeler yapılıyor. Çoğu hataları örtmek adına.. bazen minik programlar ekliyor. ve varolan programlara işlevsellik katıyor. Bu ekleme ve düzeltmeler tabiki 600 mb olamaz bunu hepimiz biliyoruz. kabaca hesaplıyorum en fazla 15 MB olacak güncelleme her hafta TTNET dostu gibi bize 600 MB giydiriyor. acaba ben yanlış bişeymi yapıyorum yada kaçırdığım bişeymi var ki 600 MB her hafta indiriyorum?

konu ile alakalı yorum ve çözüm önerilerinizi bekliyorum
biraz uzun yazı olmuş kusuruma bakmayın..

Hocam aslında yapılan güncellemelerin boyutu oldukça küçük. Mesela son güncellemenin boyutu 22MB. Eğer ki resmi destek alan bir cihaz kullanılıyorsa ayarlar/telefon hakkında bölümünden kontrol edilp bu küçük güncellemeler yüklenebiliyor. Tabii bunun için romun ingilizce veya çince olması yani dil eklenmemiş olması gerekli.

Sizin cihazınız için söylersek eğer türkçe kullanılmıyorsa  kullanılan romun yan menüsünde bulunan incremantal rom pack yazan yerdeki küçük güncelleme dosyasının yüklenmesi yeterli. 600 MB'lık tm romu indirmeye gerek yok yani :)

eskiyapar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Konular
5

Türkçe mıuilere de güncelleme oluyor.Bu hafta sadece 14 mb bir dosya ile güncelledim.

zett

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Cihazım
note2
Konular
12
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bu konuyu tartışalım istiyorum. Kullandığım rom versiyonu 4.1.1 dir. Bunda hiç birşekilde ota update olmuyor. Bu arada verdiğiniz link çalışmıyor kontrol edermisiniz. Sizden resimli anlatım isteyebilirmiyim?

zett

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Cihazım
note2
Konular
12

eskiyapar pid=6264 dateline=1406465837' Alıntı:
Türkçe mıuilere de güncelleme oluyor.Bu hafta sadece 14 mb bir dosya ile güncelledim.
Versiyon nedir hocam

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Ynt: RE: Her hafta 600 küsür MB indirmekten yorulduk!

zett' Alıntı:
Hocam bu konuyu tartışalım istiyorum. Kullandığım rom versiyonu 4.1.1 dir. Bunda hiç birşekilde ota update olmuyor. Bu arada verdiğiniz link çalışmıyor kontrol edermisiniz. Sizden resimli anlatım isteyebilirmiyim?

Hocam verdiğim link miui.com daki ROM indirme sayfasının... Oradan da cihazinizi secip bakabilirsiniz.

Pek çok cihaz için birden fazla ROM var. Bunlardan miui'nin yayınladığı versiyonda ota'nin otomatik olarak gelmesi lazım. Diğerlerinde ise -multi romlar da dahil olmak uzere- ota tamamen geliştiricinin keyfine kalmis durumda. Bazıları hic ota vermiyor, bazıları ota olarak bütün ROMu veriyor, bazıları ise sadece guncellemeyi ota'dan da veriyor. Hic ota vermeyen bir geliştiricinin eline düştüysek önce romu bilgisayara indirip sonra telefona atıp recoveryden flashlamamiz gerekli. Ota olarak tum ROM yayınlandıysa, her hafta 300-600 MB arasında yayınlanan dosyayı telefona indirip kuruyoruz. Genellikle recoverye girmeden otomatik olarak kurulum gerçekleşiyor. Ota uzerinden güncelleme yayınlanan romlarda ise güncelle dediğimizde küçük bir miktar dosya indirip guncelliyor. :)

Bir de hala yayında olan ama geliştirilmesi durdurulmuş olan ROMlar var ki onlarda her hangi bir güncelleme alınması mümkün değil...

Nexus 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zett

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Cihazım
note2
Konular
12
RE:

note 2 için 4.1.1 romu Ota güncellemesi malesef almıyor... 4.4 versiyonu var ama bilmiyorum bukadar güzelmi deneyen var mı acaba forumda?

eskiyapar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Konular
5

zett pid=6267 dateline=1406466233' Alıntı:
eskiyapar pid=6264 dateline=1406465837' Alıntı:
Versiyon nedir hocam
V 5 (4.7.19 )versiyonu otomatik güncelleme ile 4.7.24 oldu.(S 3 multilanguage)4.4 rom.

Testimo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
3310
Konular
21

Türkçe dil destegi vermiyor miui ancak ota dosyasi yayinlandiktan sonra guncelleme yapan gelistirici dilleri kendi ekliyor muhtemelen Türkiye pazarına gırdiginde guncellemeleri verecektir bunun disinda yapmaniz gereken ota dosyalarina dil eklemek yada full rom indirmek suan xiaomi firmasi ingilizce cince olarak ota yayinliyor ama ota dosyasinin eklenmesini beklerseniz ben sadece Turkce dil ekleyip size atabilirim

Üst Alt