Soru Hepsiburada'da okuduğum yorum hakkında..

HasanYıldız

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
Selamlar hepinize.
Hepsiburada.com üzerinden aldığım Xiaomi Mi8 64GB modeliyle ben de Miui Ailesine katıldım. yn~~
Telefonu henüz test edemeden yurt dışına çıkmam gerekti. Fakat kutuda gördüğüm kadarıyla Global Version yazıyordu.
Ardından Hepsiburada'da şöyle bir yorumla karşılaştım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Şimdi kutuda Global Version yazdığına göre sonradan yüklenmiş bir şey olabilir mi? Doğru ROM nedir? Sayfada okuduğum kadarıyla çin ve global rom var. Benimki global
ise bundaki sorun ne olabilir? Açıkçası telefonu alır almaz garantiyi bozup, Yeni rom flaşlamak mantıklı gelmiyor bana. Rica etsem olayı açıklar mısınız?
Teşekkürler angel~~

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Kutusu kırmızı ve bootloader kilidi açık değilse global sürümdür, tabi kutusunda global yazması da global olduğunu gösteren ibarelerden biri, cihazınızın güncelleyicisini kontrol edin, bakın bir güncel son sürümde miymiş, son sürüm değilse son sürüme güncelleyin, doğru rom sizin kararınızdır, misal global stabil 9.5.3.0 romunda cihazım aşırı ısınırken son sürüm olan 9.5.6.0'ı yüklediğimde öncekine nazaran daha az ısınma yaptı, tabii kendi cihazım için söylüyorum, bootloader kilidi açmadan bulunduğunuz sürümün bir alt versiyorununu yada bir üst versiyonunu indirip telefonun güncelleyicisinden güncelleme yapabilirsiniz.

Oyla:

Cemre Hanım

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cemre
Cihazım
xiaomi mi max 3
Konular
10
Selamlar hepinize.
Hepsiburada.com üzerinden aldığım Xiaomi Mi8 64GB modeliyle ben de Miui Ailesine katıldım. yn~~
Telefonu henüz test edemeden yurt dışına çıkmam gerekti. Fakat kutuda gördüğüm kadarıyla Global Version yazıyordu.
Ardından Hepsiburada'da şöyle bir yorumla karşılaştım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Şimdi kutuda Global Version yazdığına göre sonradan yüklenmiş bir şey olabilir mi? Doğru ROM nedir? Sayfada okuduğum kadarıyla çin ve global rom var. Benimki global
ise bundaki sorun ne olabilir? Açıkçası telefonu alır almaz garantiyi bozup, Yeni rom flaşlamak mantıklı gelmiyor bana. Rica etsem olayı açıklar mısınız?
Teşekkürler angel~~
Global tum dunyada kullanilan stabil rom. Fakat bazen global rom diye en iyi rom olmayabiliyor. Hatalari oluyor kamera performansi dusuk oluyor vs vs. Suan ki global romda boyle sikintilar cok fazla yok ufak tefek hatalar mevcut tabi yeni ciktigi icin ama iyi derecede kullanilir yani rahatlıkla. Sizin suan rom atmaniza vs gerek yok boyle kullanabilirsiniz. Ki diyelim rom atmak istediniz bilmeyenler icin biraz zor ve karışık olabilir ayrica telefonu brick yapabilirsiniz . Bootloader kilidini de acmaniz gerek rom atmak icin. O da 15 gun sürüyor.. anlatabilmisimdir umarim.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

HasanYıldız

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hasan
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
Çok teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. Yani "doğru rom" yada "yanlış rom" diye bir şey söz konusu değil. Sadece bazı sürümlerde çeşitli sıkıntılar meydana gelebiliyor. Onlarda Xiaomi'nin getireceği güncellemeler ile iyileşiyor ve düzeliyor anladığım kadarıyla. Çok teşekkür ederim. Herhalde bahsettiğim yorumdaki kullanıcı telefona yüklü gelen romun eski olduğundan ve güncelleyeceğinden. Yada şuanki stable rom'un kamerasının düzgün çalışmadığını beta rom'a geçerek bu sorunu çözeceğini söylemiş olmalı.

Oyla:
Üst Alt