Rehber Hepsiburada Mi 4 Güncelleme

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Öncelikle hepsiburada veya bu telefonu yeni almışlar için bu açıklamayı yapıyorum madde madde uygularsanız sorunsuz şekilde güncelleme yaparsanız.
Hepsiburada ile satılan cihazlar bu sürümle geliyordu galiba (7.0.5.0 MIUI 7) doğrumu yada neyse numaralar önemli değil. Güncelleme olayına giriyorum direk
1. Yöntem
1-
2- İndirin ve telefonun ana klasörüne atın .
3- Telefonda ki güncelleyici programını açalım ve sağ üst köşedeki seçenekler kısmından güncelleme paketini seçe basıp dosyayı seçin.
4- Güncelleme kurulduktan sonra artık OTA üzerinden güncelleme alabileceksiniz ve 8.0.3 global sürüm güncellemesi gelecek .

2.Yöntem
1-
2- İndirin ve telefonun ana klasörüne atın .
3- Dosyanın adını update diye değiştirin . Zaten zip dosyası olduğu için kendisi otomatik update.zip yapacaktır.
4- Telefonu kapatalım ve ses açma + güç tuşu ile '' Mİ '' logosunu görene kadar basılı tutalım . Recovery açılacaktır.
5- Ses tuşları ile menüde hareket edicez . İngilizceyi seçelim ve devam edelim.
6-
7- '' İnstall update.zip system i '' seçelim ve kendisi güncellemeyi kurmaya başlayacaktır .
8- Açılış uzun sürebilir . Sistemimiz yine 7.1.2 olarak açılacak ve güncelleyici üzerinden 8.0.3 gelecektir.

Miui 8 Beta
Global sürüm kullanan arkadaşların Global beta ya nasıl geçicez diyen seslerini duyar gibiyim . Onunda kısaca anlatımını yapıyorum .
1- linkten aşa kısımda developer rom olanı indiriyoruz
2- 1. Yöntemde anlattığım yöntem ile güncelleme paketini göstererek geçiş yapabilirsiniz.
3- Temiz kurulum için cihaz açıldıktan sonra fabrika ayarlına dönmenizi tavsiye ederim .
4- Global beta kurduktan sonra her cuma günü OTA üzerinden güncelleme alacaksınız
merak ettiklerinizi konu altına yorum yapabilirsiniz

Not : Cihazı 7.1.2.0 olup güncelleme almayanlar '' '' indirip 1. yöntem ile kursunlar . Güncelleme alabilirsiniz.

Son düzenleme:

eren2535

Canım kızım
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aydın
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
matbaa
Konular
3
Ben de 8 ay önce aldım ama kendisi devamlı güncellemeyi buldu ve yükledi

free

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
1
Cihazım
miu 4
Konular
0
kolay gelsin afadersin telefonun ana klösörü hangisi acaba.

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
kolay gelsin afadersin telefonun ana klösörü hangisi acaba.
Direk ana sayfaya yapıştırıyorsun işte. Mesela download klasörü var yada Bluetooth ama bu tarz klasorlere değil de onların bulunduğu ana sayfaya yapıştırıyorsun

Eren2535 o zamanlarda güncellemeler büyük ihtimalle hala sunucu da idi. Şuan yeni alınan cihazlar hala eski sürüm ile geldiğinden o sürümün üstüne de birçok sürüm çıktığından sunucu da bulamıyor ve telefon güncelleme yapamıyor.

free

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
1
Cihazım
miu 4
Konular
0

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Elinize sağlık, güzel bir anlatım olmuş fakat fastbooot a da değinilebilirdi. Teşekkürler.

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Elinize sağlık, güzel bir anlatım olmuş fakat fastbooot a da değinilebilirdi. Teşekkürler.
Aslında o anlatım da mevcuttu ama eklemedim. Belki eklerim

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

free

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
1
Cihazım
miu 4
Konular
0
selamlar iki ceşite yaptım ancak ( bir şeyler ters gitti hatayı rapor etmek icin tamam dokun ) diyor Recovery ile de tel hata verip acılmıyor

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
selamlar iki ceşite yaptım ancak ( bir şeyler ters gitti hatayı rapor etmek icin tamam dokun ) diyor Recovery ile de tel hata verip acılmıyor
Dediğim romu indirmelisin eğer 7.0.5 üzerine farklı bişey kurmaya çalışırsan o tarz hata alabilirsin. Eğer yazılanları doğru şekilde yaptıysan. Tekrar yogunlasalim sorunun üzerine

gandalfmeg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gokhan
Cihazım
mir 4 4g
Konular
1
Teşekkürler.Sorunsuz bir şekilde güncelledim.Telefon gayet akıcı oldu ve ram kullanımı da düştü..Bakalım sarj olayı ne kadar olacak.Kullandıkça görücez.

Üst Alt