Sohbet Hepsiburada.com program izinsiz dinleme mi yapıyor

ugucum0202

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
36
Arkadaşlar mikrodalga alacağım ortamda lafı geçti bir kaç defa mikrodalga sözü edildi telefon elimde iken bildirim geldi ekran görüntüsünü atıyorum. Programın izinleirne baktım mikrofona erişme izni bile yok bu nasıl oluyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-05-12-12-51-46-867_com.miui.home.png
    Screenshot_2019-05-12-12-51-46-867_com.miui.home.png
    103,6 KB · Görüntüleme: 107

brabbit

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi MI 5S
Konular
22
Hocam konuşmak dışında Google'da vs. Attığınız oldu mu? Eğer olmadıysa hayli ilginç bir mevzu.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Google, Hepsiburada ve benzeri alışveriş sitelerinde aratmış olduğunuz kelimeleri hafızasında tutup sizlere o kelimeye ait reklamları gösteriyor. Hepsiburada da demek ki entegreli bir sistem var (Api) ve Google'dan bilgi çekerek size fırsat, reklam bildirim mesajı gönderiyor. Dinleme olacağını sanmıyorum, hangi birimizi dinlesinler ve neden...

teekin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Semih
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Tekstil
Konular
2
şunu izlemenizi öneririm
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

ugucum0202

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
36
Hocam ben kendi evime geçen sene aldım bir senedir mikrodalga kelimesini telefonda herhangi bir programda aratmadım. Bir kaç saat önce kayınvalidem mikrodalga lazım dedi ben ve eşimde bakalım alayım falan dedik telefon elimde idi 2 dk geçmedi bildirim geldi. Girdim uygulamanın izinlerine baktım mikrofona erişimi yok. Kaldı ki dün fuul baştan rom yükledim programı da yeni kurdum

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
şunu izlemenizi öneririm
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
İzleme gereği duymuyorum, siz inanabilirsiniz dinlendiğinize. Sonuçta kullandığınız cihaz da Google'a bağlı. Mikrofon'u sökmek veya patlatmaktan başka şansınız yok.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam ben kendi evime geçen sene aldım bir senedir mikrodalga kelimesini telefonda herhangi bir programda aratmadım. Bir kaç saat önce kayınvalidem mikrodalga lazım dedi ben ve eşimde bakalım alayım falan dedik telefon elimde idi 2 dk geçmedi bildirim geldi. Girdim uygulamanın izinlerine baktım mikrofona erişimi yok. Kaldı ki dün fuul baştan rom yükledim programı da yeni kurdum
Şansa öyle bir fırsat indirim reklamı da gelmiş olabilir. Her şeyi Google'a bağlamayalım.

ugucum0202

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
36
Google, Hepsiburada ve benzeri alışveriş sitelerinde aratmış olduğunuz kelimeleri hafızasında tutup sizlere o kelimeye ait reklamları gösteriyor. Hepsiburada da demek ki entegreli bir sistem var (Api) ve Google'dan bilgi çekerek size fırsat, reklam bildirim mesajı gönderiyor. Dinleme olacağını sanmıyorum, hangi birimizi dinlesinler ve neden...
Üstad demek istediğinizi anlıyorum az çok bilgim var ama uygulamanın izni yok ve ben dediğim gibi tele yeni rom yükledim uygulamayı da dün kurdum. Her hangi bir uygulamada da mikrodalga kelimesini aratmadım ve tıklamadım mikrodalga ilanlarına. Ben casusluk anlamında dinliyor demek istemedim. Elbette dediğiniz yollarla bir algoritma ile fırsat ve teklif sunuyor ama rom yeni uygulama yeni erişim izni yok ve kelimeyi aratmadım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

SmashTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
----
Konular
68
Böyle bir ayar var ama sadece sesli arama asistan vs

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190512-144512.png
    Screenshot_20190512-144512.png
    205,7 KB · Görüntüleme: 81

ugucum0202

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
36
Hatta ek bi ayrıntı vereyim benim kendi mikrodalgam Samsung. Bende Samsung bizimki ve çok iyi tavsiye ederim dedim direk Samsung mikrodalga ile ilgili ayrı bildirim geldi

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Her cihaz dinleniyor zaten. Bununla ilgili bir sürü kanıt var. İnternette araştırabilirsiniz.

Üst Alt