Yardım Hayalet Ekran Garanti Dışı Bırakma

xksefa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sefa
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Form numarası
539090
Merhaba,

Geçen hafta Redmi Note 7 telefonumu ekran yanığı için Delta Servisine gönderdim. Telefonumda Xiaomi.EU ROM yüklüydü. Ekrana bile bakmadan direk garanti dışı bırakmışlar ve ücretli onarım sunuyorlar. Henüz arayan olmadı ama sitelerinden kontrol ettiğimde Ücret Onayı Bekleniyor yazmakta. Muhtemelen arayacaklar.

Şimdi merak ettiğim şey, bu tienma panellerin sıkıntılı olduğu ortadayken ve ekran yanığının yüklemiş olduğum ROM ile bir alakası olduğunu kanıtlanamaz iken Delta Servis neden bu şekilde davranıyor. Ben servise göndermeden önce Stock ROM yüklesem garantiye mi girecekti telefon? Telefona custom rom yüklenmesi, root atılması vs. donanımsal müdahalede bulunulmadığı durumda neden telefonu garanti dışı bırakır?

Saygılarımla.

xksefa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sefa
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Şimdi aradılar, telefon darbe almış ve yetkisiz yazılım yüklenmiş diye garanti dışı bırakıp 450 ₺ para istiyorlar. Kurumsal bir firma olmadıkları arayan arkadaşın ses tonundan, hitabetinden de anlaşılıyor zaten. He ne oldu şimdi, bir daha telefon alırken kesinlikle Delta Servis garantili almam-aldırmam, yani bu şekilde davranarak hesaplayamadıkları şey müşteri kaybetmek. Herkes biliyor ki tienma panellerde bu sorun oluyor ama Delta bunu bilmezden geliyor.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

sparco7000

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Orm. End. Müh.
Konular
5
Yok kardesim delta kadar rezil bir firma olamaz. Kesinlikle delta garantili cihaz almayin. Delta garantili alacaginiza garantisiz cihaz alin daha iyi. Az once beni de aradilar kasada yamulma oldugu icin sadece ekrani degistiremeyiz mecburen kasayi da degistirecegiz diyorlar 750 lira istediler, herifler tam dolandirici. Sizin vereceginiz hizmeti seveyim... Haksiz kazanc sagliyorsunuz, bu dunyada olmasa bile diger tarafta bunun cezasini cekeceksiniz.

xksefa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sefa
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Şimdi beni de aradılar Delta Servis'ten. Söyledikleri şey kasada hasar olduğu için cihaz direk garanti dışı. Yani kasada fotoğraflarını attığım şekilde bir hasar oluştuğu için cihazı hiç incelemeden garanti dışı bırakıyorlar. Bilginize.

sparco7000

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ibrahim
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Orm. End. Müh.
Konular
5
Benim telefonu nasil kullandigim onlari ilgilendirmez. İster camini cizerim ister kasasini cizerim. Bizim talebimiz bu telefonda olan kronik ekran yanigi probleminin cozulmesi. Neyse bize de ders oldu. Allahtan yeni aldigim cihazi garantisiz almisim. Telefonu geri istedim. İnternette 250 tl ye ekran satiliyor. Alir kendim takarim.

xksefa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sefa
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
1
Size katılıyorum malesef. Sonuçta bu hatanın ilgili hasar sonucu oluştuğunu ispatlanmadığı sürece, cihazı garanti dışı bırakmak yanlış bir yorum. Diyelim cihazın kamerası bozulmuş olsaydı, kasayı çizmizsiniz diye cihaz garanti dışı diyerek tüm cihazı garanti dışı mı bırakacaktınız? Açıp inceleseniz ve deseniz ki bana bak şurasında hasar oluşmuş, şurdaki lehimler zarar görmüş vs. kabul edeceğim. Ama bu tamamen bir varsayım üzerine garantiyi iptal etmek oluyor. Mesela cihazda sıvı teması olunca cihazı açıp sıvı teması olmuş o yüzden bu bozulmuş garanti dışı diyebiliyorlar, aynısını bu durumda da yapmaları gerekir.

Üst Alt