Sizce hangi ROM daha iyi?

• Kullanılan toplam oy
    222

MutluCakarim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mutlu
Cihazım
MI 8 SE SİYAH
Meslek
Öğrenci
Konular
5

desportiso

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
mi8se
Konular
2
Benim sanırım Recovery de bir sorun var Pitcblack Recovery kuruyorum onda da Pitcblack Recovery ekranında donup kalıyor acaba farkında olmadan ne yaptım ki varmidir başına gelen hocalarım ne olabilir sorun?

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Benim sanırım Recovery de bir sorun var Pitcblack Recovery kuruyorum onda da Pitcblack Recovery ekranında donup kalıyor acaba farkında olmadan ne yaptım ki varmidir başına gelen hocalarım ne olabilir sorun?
Hocam isterseniz, bu rehberden Pitcblack Recovery'i kurulumunu tekrar bir inceleyiniz.

MutluCakarim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mutlu
Cihazım
MI 8 SE SİYAH
Meslek
Öğrenci
Konular
5
En iyisi şöyle yapın hocam
Bunu mi flash Ile flashlayın

Daha sonra 1102 Twrp kurun sonra twrp 3.3.1 kurun sonra miroom stabil indirin kurun sonra shrp indirin kurun sonra 4 wipe yapın ve format data diyin daha sonra havoc'u kurun.

Son düzenleme:

desportiso

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
mi8se
Konular
2
Hocam isterseniz, bu rehberden Pitcblack Recovery'i kurulumunu tekrar bir inceleyiniz.

Hocam inceledim bende öncesi kurulu idi zaten Pitcblack Recovery sorunsuz dilediğim rom u kurabiliyordum lakin geçen gün Pixel rom kurarken birden hata verdi ingilizce hatalar yazıyordu encrypted gibi birseyler sonrası cihaz fastboot a atti recoveryde sürekli Pitcblack Recovery açılış ekraninda donup kalıyordu sonrası Reiwa hocanin recovery atma programi üzerinden hepsini denedim sadece 3.3.1 1029 üzerinden acabildim recovery i sonrasında ise miroom 11.0.3 kurdum açıldı cihaz Miui tabanli olmayan romlari kurunca mi ekraninda kalıyor çalışan recovery de 4/4 luk değil ilk recovery açılışında donuyor hiç işlem görmüyor 10-15 saniye sonra kendine geliyor çözemedim gitti hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

En iyisi şöyle yapın hocam
Bunu mi flash Ile flashlayın

Daha sonra 1102 Twrp kurun sonra twrp 3.3.1 kurun sonra miroom stabil indirin kurun sonra shrp indirin kurun sonra 4 wipe yapın ve format data diyin daha sonra havoc'u kurun.

Üstadım malesef şu anda PC yok

MutluCakarim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mutlu
Cihazım
MI 8 SE SİYAH
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Pixel rom kurarken birden hata verdi ingilizce hatalar yazıyordu encrypted gibi birseyler sonrası cihaz fastboot a atti
Bu hatanın sebebi format data yapmamanız. Format data uygulamanız gerekiyor. Eğer anlattığım gibi kurarsanız recovery'nin silinme ihtimali yok ve encrypted hatası almazsınız. Her zaman rom değiştirirken format data uygulamak zorundasınız. :(

desportiso

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismail
Cihazım
mi8se
Konular
2
Hocam romu kurarken wipe işlemlerin dalvik, cahce data system hepsini yapıp öyle kurulum yaptim yani.

can.cil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Konular
0
Ben pb recovery kullanıyorum ve şuana kadar hiçbir sıkıntı çıkarmadı bana

NOT: Havoc OS un Türkçe çevirileri tamamlandı şuan yüzde yüzde çeviri durumu. Büyük ihtimalle bir ya da iki güncelleme sonra çeviriler eklenir.

NOT2: Yeni sürüme Gapps ve Anx kamera eklendi.

NOT3: İlk sürümünde 8 saat ekran süresi aldım. Aynı şeyleri yapmama rağmen pixel ve evoX te 6 saat almıstım.

MutluCakarim

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mutlu
Cihazım
MI 8 SE SİYAH
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Hocam romu kurarken wipe işlemlerin dalvik, cahce data system hepsini yapıp öyle kurulum yaptim yani.
ROM değiştirirken her zaman format data yapmalısınız. Çünkü şifreleme hatası veriyor, format data yapmazsanız telefon açılmıyor yani.

Üst Alt