Yardım Hatalı MIUI 11 Sürümü hk.

JacopNR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adroid
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 11
Telefon Modeli
Redmi note 7
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
İyi geceler arkdaşlar. Ya size bişey sormak istiyorum bana bi yardım edin lütfen. Aranıza yeni katıldım sayılır. İlk defa xiaomi bi cihaz aldım Redmi note 7 kullnıyorum ama şu lanet güncellemeyi yaptığımdan beridir telefondan bir türlü eski randımanı alamadım. Güncellemeden sonra 4 gyi aktif bir şekilde telefon bekleme modunda anormal bir şekilde Pil tüketiyor. Ne kadar harcıyor diye yarım saat 45 dkka da bir kontrol ediyorum, % 2 ile 3 arası şarj tüketiyor. Çok can sıkıcı bi durum.
2-) Ayrıca ana ekranda Simge büyütme ayarı vardı Mi 11 güncellemesinden sonra oda gitti.
3-) Başka bir sorun daha var ki ona da hiç bir anlam veremiyorum. Bilgisayara Mi Pc Suite yükleyip telefonu Mi 11e çıkrmadan önce yedekleme yaptım. Geri yüklemek istediğim sırada Temaları v.s bir çok uygulamayı yüklemiyor. Daha doğrusu yüklemiş gibi gözüküyor fakat telefonda hiç bir hareket yok. Ya Lütfen rica ediyorum sizden. Telefonu ilk aldığım günki gibi tekrar nasıl düzeltebilirim. Yada bu sürümün daha temiz olanını nasıl yükleyebilirim. Hard Resette attım buda çare olmadı. Şu sorduğu 3 soruya nolur bi cevap verin. Uzun oldu biraz ama yazmak zorundaydım. Şimdiden herkese Teşekkür ederim... İyi forumlar...

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Telefonunuzu bilmiyorum ama yazacaklarım size bir yol gösterebilir. Güncelleme ile ilgili sorunlarda, temiz kurulum dışında eski romunuzu tekrar yüklemek tek seçenektir. Cihazınız ile ilgili bölümde özellikle sabit konular arasında neyi nasıl yapacağınız ile ilgili rehberler vardır. O rehberleri inceleyerek hangi romu yüklemek istiyorsanız o romu yükleyebilirsiniz.

Oyla:

JacopNR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adroid
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
4
Telefonunuzu bilmiyorum ama yazacaklarım size bir yol gösterebilir. Güncelleme ile ilgili sorunlarda, temiz kurulum dışında eski romunuzu tekrar yüklemek tek seçenektir. Cihazınız ile ilgili bölümde özellikle sabit konular arasında neyi nasıl yapacağınız ile ilgili rehberler vardır. O rehberleri inceleyerek hangi romu yüklemek istiyorsanız o romu yükleyebilirsiniz.
Cihazım redmi note 7 hocam. Garanti konusu beni tereddütte bırakıyo. Yoksa biraz uğraşsam güncelleme olayını da çözerim ama belki başka bi çözümü falan vardır diye düşünmüştüm. Yardım için teşekkürler

Oyla:

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Cihazım redmi note 7 hocam. Garanti konusu beni tereddütte bırakıyo. Yoksa biraz uğraşsam güncelleme olayını da çözerim ama belki başka bi çözümü falan vardır diye düşünmüştüm. Yardım için teşekkürler
2 seçeneğiniz var..

1 benim yaptığım gibi garantiyi hiçe sayıp bl kilidini açmak.
2 gelecek yeni güncelleme ile düzelmesini beklemek.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Güncelleme ile gelen ve mevcut sistem üzerine yüklenen rom nedeniyle cihazda kararsızlıklar, sorunlar meydana gelebilmektedir. Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek ya da temiz kurulum yapmak bu tip sorunları ortadan kaldırmaktır. BL kilitli olduğu için daha düşük rom yükleme olanağınız maalesef bulunmuyor. Cihazı fabrika ayarlarına alıp sonrasında güncelleme uygulamasında sağ üst köşedeki menüden mevcut romu yeniden indirip yükleyebilirsiniz. Eğer romda sorun varsa kylt arkadaşımızın da yazdığı gibi gelecek güncellemeyi beklemekten başka çareniz yok.

Oyla:

JacopNR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adroid
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
4
Güncelleme ile gelen ve mevcut sistem üzerine yüklenen rom nedeniyle cihazda kararsızlıklar, sorunlar meydana gelebilmektedir. Cihazı fabrika ayarlarına döndürmek ya da temiz kurulum yapmak bu tip sorunları ortadan kaldırmaktır. BL kilitli olduğu için daha düşük rom yükleme olanağınız maalesef bulunmuyor. Cihazı fabrika ayarlarına alıp sonrasında güncelleme uygulamasında sağ üst köşedeki menüden mevcut romu yeniden indirip yükleyebilirsiniz. Eğer romda sorun varsa kylt arkadaşımızın da yazdığı gibi gelecek güncellemeyi beklemekten başka çareniz yok.
Hocam Wipe Data menüsünden 3 defa hard reset attım. Bununla fabrika ayarlarına sıfırlama arasında bi fark varmı? Yani Mıuı 11 den 10 a düşer mi? Ayrıca başka bir şey daha farkettim telefonun ana ekranında simge büyütme ayarı da gitmiş. Ne yapsam bulamadım.

Oyla:

aselkom24

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Esnaf
Konular
19
Cihazınızı fastboot ile düşürebilirsiniz hocam ardından bl kapatabilirsiniz garanti dışı kalmaz

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Hocam Wipe Data menüsünden 3 defa hard reset attım. Bununla fabrika ayarlarına sıfırlama arasında bi fark varmı? Yani Mıuı 11 den 10 a düşer mi? Ayrıca başka bir şey daha farkettim telefonun ana ekranında simge büyütme ayarı da gitmiş. Ne yapsam bulamadım.
Reset yapmak romu düşürmez. Rom düşürmek için Mi Flash dışında bir seçeneğiniz maalesef bulunmuyor. Bunun için de BL kilidi açık olmalı.
Daha önce de yazıldığı gibi ya BL kilidini açıp Mi Flash ile daha önce kullandığınız romu yükleyeceksiniz ya da yeni gelecek güncellemeyi bekleyeceksiniz.

Oyla:

Merhabaaa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xaimi niye 8
Konular
10
arkadaşlar bir sorum olacaktı cihazı alalı yaklaşık 3 ay oldu ilk aldığımda jarzından çok memnundum mıuı 11.0.4.0 kuruluydu global versiyon sonra peş peşe gelen güncelemeler ile jarz git gide azaldı tabi benimde ilk xaimi cihazım güncelledim ne bilim böyle olacağını.. sonra baya araştırdım formlarda googlede. eski sürüme dönüş yapın tavsiyeleri vardı hep bir süre araştırdıktan sonra .boodlodar kilidini açtım sabah mıuı 11.0.8.0 sürümünden eski sürümüm mıuı 11.0.4.0 dönüş yaptım mi flash ile .fakat şu an %20 jarz düşüşüne baktığımda eskisi gibi değil neden acaba ? bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim tşkler.. ha birde aklıma takılan acaba bir kaç jarz döngüsünden sonra düzelirmi acaba ?

Oyla:
Üst Alt