Rehber Hata Raporundan Sonra 4 CPU Çalıştı.

Orkun Doğan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orkun
Cihazım
Mi5S Plus
Konular
19
Arkadaşlar PUBG kasma ile ilgili bir konu vardı onu okurken birisi iki CPU çalışıyor diğer ikisi kapalı yazmış. Bende kendi telefonumda baktığımda CPU İşlemci hızı ayarlarda 2,35 olmasına rağmen CPU-Z programında 2,18 görünüyor ve bende de iki CPU aktif diğerleri kapalı görünüyordu. Alta görünen resimde işlemcinin üstüne 4 5 kere basınca hata raporu yolladı kendi kendine. 1 2 gün sonra ise Sistem uygulama güncelleyiciye güncelleme geldi yaptım ama bu sorun ile ilgilimi bilmiyorum o anda anlamadım zaten, bu gün yanlışlık ile CPU-Z yi açtım bir baktım dört CPU çalışıyor işlemci hızıda 2,34 e çıkmış.Belki aynı sorunu yaşayanlara yardımcı olur bu arada telefona hiç rom fln yüklemedim aldığım gün de ki gibi kullanıyorum.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Buda güncel CPU-Z resmi
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

55samsunspor.57

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
mi 5s plus
Konular
6
Peki şarj veya ısınma ile bir fark var mı

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Orkun Doğan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orkun
Cihazım
Mi5S Plus
Konular
19
Kasma vardı asfalt 9 oynuyordum, eskiden sarj 100 iken şarja takılı olsa bile kasmazdı şimdi kastı bide daha yavaş sarj oldu sanki telefonu yeniden başlattım geri eski haline geldi ne il ilgili anlamadım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-08-08-10-56-41-691_com.cpuid.cpu_z.png
    Screenshot_2018-08-08-10-56-41-691_com.cpuid.cpu_z.png
    195,7 KB · Görüntüleme: 32
  • Screenshot_2018-08-08-10-56-41-691_com.cpuid.cpu_z.png
    Screenshot_2018-08-08-10-56-41-691_com.cpuid.cpu_z.png
    195,7 KB · Görüntüleme: 32

Orkun Doğan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orkun
Cihazım
Mi5S Plus
Konular
19
Telefonu kapatıp açınca bütün işlemciler aktif oluyor bun çözdüm ama gözlemlerim şarj çok çabuk bitiyor 1 saat giden şarj 20 dk da filan gidiyor. Ayrıca çok ısınıyor özellikle oyunlar kasıyor, telefonun şarjı %100 olunca cpu 3 ve 4 kapanıyor telefon kendine geliyor oyun düzeliyor rahatlıyor ısınma minimuma iniyor şarj süresi düzeliyor. Asfalt 9 oyununda test ettim.

kozmoz

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
15
Telefonu kapatıp açınca bütün işlemciler aktif oluyor bun çözdüm ama gözlemlerim şarj çok çabuk bitiyor 1 saat giden şarj 20 dk da filan gidiyor. Ayrıca çok ısınıyor özellikle oyunlar kasıyor, telefonun şarjı %100 olunca cpu 3 ve 4 kapanıyor telefon kendine geliyor oyun düzeliyor rahatlıyor ısınma minimuma iniyor şarj süresi düzeliyor. Asfalt 9 oyununda test ettim.
Hocam benim telefon 10 çekirdekli performans moduna aldığımda çekirdekler aktifleşiyor ama bence daha yavaş hale getiriyor ve çok şarjı gidiyor ayrıca bir hayli ısınıyor bunu daha stabilize edecek yöntem var mı bende merak ediyorum doğrusu

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
performans modu adi ustunde daha nasik olacak ki.
islemci belli modlarda calisiyor perfirmans modu dedigin mod zaten cpulari sonuna kadar kullanan bi mod.
custom kernel yukluyse oradan islemcinin givernor ayarlarini ve cikmasi gereken max frekansi ayarlayarak bi miktar engellersin onun disinda naparsan yap yap onisinma ve kasmayi kesemezsin ikisi arasinda biseylerden feragat ederek denge bulmaniz lazim biraz uzun hikaye daha once overclok ile ugrasmadiysaniz monil cihazlarda pek oynamayin derim sahsen bikere cihazin islemciyi yakmisligim var bikerede direkden donmuslugum var
cihaz voltaj ayarlariyla ve frekans ayarlariyla oynarken kitlenebilir kitlenebir kararsiz calisio kasabilir farkli sorunlar yasayio sonsuz dinguye girebilir onceden bilemezsin. hatta ayni model iki cihazda birisine verdigin voltaj ve frekans ayarlari diger cihazda sorunlara dahi neden olabilir bunlar cok hassas konular.
ozet ozet anlatmaya calistim ama bu bahsettkklerimle ugrasmamissaniz performans modunu isinmaya dayali kasmayi engellemek icin kapatin derim

Orkun Doğan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orkun
Cihazım
Mi5S Plus
Konular
19
Teşekkürler bilgiler için benim için baya bir teknik konu olmuş :). Ben telefonu aldığım daki hali ile kullanıyorum. Öyle denk geldi bende biraz kurcaladım paylaşayım dedim. Bu hali ile gayet memnum valla telefon çok iyi.

Üst Alt