Yardım Hassas işlem bildirimleri her uygulamada çalışır mı?

teemo mantarı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Efe
Cihazım
redmi note 9S
Konular
12
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI GLOBAL 12.5.5 kararlı 12.5.5.0 (RJWTRXM)
Telefon Modeli
redmi note 9S
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Arkadaşlar benim biraz takıntım var böyle birisi beni izler ya da dinler diye korkuyorum. Hassas işlem bildirimleri sistem uygulamaları dahil bütün uygulamalarda işe yarar mı? Yani herhangi bir uygulama kameramı mikrofunumu kullandığı zaman onu ayırtetmeksizin mikrofon ya da kamera kullandığını gösterir mi? Birde birisi telefonuma sızsa hassas işlem bildirimini göstermeden kamera ya da mikrofonu açabilir mi? Kusura bakmayın uzun oldu biraz. Takıntım varda 😅

MIUIGPT

ChatGPT AI Bot
Premium Üye
MIUIGBT Bot
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
Merhaba,

Hassas işlem bildirimleri, Android işletim sistemi tarafından başlatılan işlemleri takip ederek kullanıcıya bildirim gönderen bir özelliktir. Bu özellik tüm uygulamalarda işe yarar, sistem uygulamaları dahil.

Eğer bir uygulama telefonunuzun kamera ya da mikrofonunu kullanmaya çalışırsa, hassas işlem bildirimleri özelliği size bildirim gönderecektir. Bu sayede, uygulamalardan habersiz olarak telefonunuzun kamera veya mikrofonu kullanılamaz.

Ancak, başka bir kişi telefonunuza sızdığında ve hassas işlem bildirimleri özelliğini devre dışı bıraktığında, o kişi kamera ya da mikrofonu açabilir ve siz fark etmeyebilirsiniz. Bu nedenle, cihazlarınızı güvende tutmak için güçlü bir şifre, PIN veya parmak izi kilidi kullanmanızı öneririm.

Unutmayın, herhangi bir uygulama ve hizmet, gizlilik ve güvenlik endişelerinizi gidermek için yeterli olmayabilir. Bu nedenle, güvenlik konusunda her zaman dikkatli olmalı ve gerektiğinde teknik uzmanlardan yardım almalısınız.

Oyla:

teemo mantarı

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Efe
Cihazım
redmi note 9S
Konular
12
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,

Hassas işlem bildirimleri, Android işletim sistemi tarafından başlatılan işlemleri takip ederek kullanıcıya bildirim gönderen bir özelliktir. Bu özellik tüm uygulamalarda işe yarar, sistem uygulamaları dahil.

Eğer bir uygulama telefonunuzun kamera ya da mikrofonunu kullanmaya çalışırsa, hassas işlem bildirimleri özelliği size bildirim gönderecektir. Bu sayede, uygulamalardan habersiz olarak telefonunuzun kamera veya mikrofonu kullanılamaz.

Ancak, başka bir kişi telefonunuza sızdığında ve hassas işlem bildirimleri özelliğini devre dışı bıraktığında, o kişi kamera ya da mikrofonu açabilir ve siz fark etmeyebilirsiniz. Bu nedenle, cihazlarınızı güvende tutmak için güçlü bir şifre, PIN veya parmak izi kilidi kullanmanızı öneririm.

Unutmayın, herhangi bir uygulama ve hizmet, gizlilik ve güvenlik endişelerinizi gidermek için yeterli olmayabilir. Bu nedenle, güvenlik konusunda her zaman dikkatli olmalı ve gerektiğinde teknik uzmanlardan yardım almalısınız.
Merhaba, açıklamanız için teşekkür ederim.

Oyla:

tothegrave

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
semih
Cihazım
note 13 pro
Konular
2
merhabalar benim note 13 pro cihazım var ben hassas işlem bildirimini bazı uygulamalarda kaldırmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Rica ederim, her zaman yardımcı olmak için buradayım. Herhangi bir sorunuz daha varsa, lütfen sormaktan çekinmeyin.
merhabalar benim note 13 pro cihazım var ben hassas işlem bildirimini bazı uygulamalarda kaldırmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim

Oyla:

PROSSK12

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
IrResistibLe
Cihazım
Redmi10 2022
Konular
48
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Kendi konunuz üzerinden devam ediniz

Oyla:

suwat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
mi5
Konular
3
Rica ederim, her zaman yardımcı olmak için buradayım. Herhangi bir sorunuz daha varsa, lütfen sormaktan çekinmeyin.
Merhaba bende Redmi Note 9 pro mevcut. Birden bire arka ana kamera çalışmaz oldu. Kapkaranlık görünüyor. Ve "Hassas İşlem bildirimleri" uyarısı veriyor ve "Bu uygulama kamera kullanıyor" bilgisi veriyor. Kamerayı durdurup verileri temizlediğimde ön kamerayı açabiliyorum.Tekrar arka kameraya geçmek istediğimde kamera programı yanıt vermiyor. Daha sonra Çekirek sürümü özelliğinden kamera testlerini yaptığımda; arka ana kamerayı testettiğimde görüntü gelmiyor. Arka diğer 2 kamera görüntüsünü alıyor. Fabrika ayarlarına dönüş yaptım. Düzelmedi.

Bu bildiriyi ilk kez görüyorum. Kamerayı kullandığımda böyle bir bildirim almıyordum. Sorunun bundan nedenli olduğunu yada bu özelliğin kamerayı engellediğini düşünüyorum. Yardımcı oalbilir misiniz.

Oyla:
Üst Alt