Yardım Hareket sensörü

Tekno74

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi 11 lite 5g
Konular
1
Arkadaşlar mi 11 lite aldım ve konuşurken yakınlık sensörü açılıyor ve telefonda bi yerlere giriyordum sensör ayarlarından calibre edip bi ne nebze düzeldi fakat Sorunun asıl nedenini buldum ama nasıl düzelir bilmiyorum Xiaomi bunu düzeltmeli telefon yakınlık sensörü yatay konumda çalışmıyor 45 dereceden fazla yatırdığınızda çalışmıyor buda sorunun asıl kaynağı diğer mi 9 lite vs telefonda yataydada çalışıyor bunu çözmeleri lazım

Acemilik

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
volkan
Cihazım
mi 11 lite 5gNE
Meslek
Lojistik
Konular
11
sensör ayarlarına nereden giriyorsun caba yazabilirmisin ?

nagodnagod

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dogan
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Kamu
Konular
48
Arkadaşlar mi 11 lite aldım ve konuşurken yakınlık sensörü açılıyor ve telefonda bi yerlere giriyordum sensör ayarlarından calibre edip bi ne nebze düzeldi fakat Sorunun asıl nedenini buldum ama nasıl düzelir bilmiyorum Xiaomi bunu düzeltmeli telefon yakınlık sensörü yatay konumda çalışmıyor 45 dereceden fazla yatırdığınızda çalışmıyor buda sorunun asıl kaynağı diğer mi 9 lite vs telefonda yataydada çalışıyor bunu çözmeleri lazım
Maalesef bu sorunun çözümü yok mi note 10 lite kullanıyorum bu sorundan cihazı servise dahi yolladım. Konuşurken telefonu dik tutmanız lazım cihazda sorun yok notu ile geri yolladılar. Biraz araştırdım bazı Xiaomi cihazlarda sensör yok telefon jiroskop ve ön kameradan ışık algılama yaparak ekranı açıp kapatıyor siz yatay durursaniz telefon ekranı açılıyor mı 11 lite 5g almayı düşünüyordum bu mesai görünce üzüldüm başka model bakacağım artık çünkü bu sorun can sıkıcı. Konuşurken telefon yüzünüze temas edip mikrofonu kapatmak başka uygulamalara girmek gibi sorunlar yapıyor

Üst Alt