Yardım Hard Brick

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
-
Telefon Modeli
Redmi Note 8 Pro
Bootloader Kilidi
Açık
Telefon hard brick oldu %100 çünkü herşey uyuyor ve spflashtool da da flash dediğim zaman mi account a atıyor.Cihazımın hard brick olduğunu anladım sırada nasıl çözüleceği var.Uzaktan yardım ile yardım edebilecek tanıdığınız var mı?(türk olursa daha iyi olur)Belirtiler:
1-Telefonda sadece ses açma da mediatek usb port yazıyor
2-Ses açma dışında herhangi birşeye girmiyor
3-Herhangi bir eylemde titreşim yok

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Zanex hocamla iletişime geçiniz

Oyla:

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Telefon hard brick oldu %100 çünkü herşey uyuyor ve spflashtool da da flash dediğim zaman mi account a atıyor.Cihazımın hard brick olduğunu anladım sırada nasıl çözüleceği var.Uzaktan yardım ile yardım edebilecek tanıdığınız var mı?(türk olursa daha iyi olur)Belirtiler:
1-Telefonda sadece ses açma da mediatek usb port yazıyor
2-Ses açma dışında herhangi birşeye girmiyor
3-Herhangi bir eylemde titreşim yok
hocam ne yaparken başınıza geldi

Oyla:

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam uzaktan yetkili hesapla ücretiyle açan var ama bedava yardım edeceğini sanmıyorum
Parası önemli değil zaten 180 e birisiyle anlaştım
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam ne yaparken başınıza geldi
Hocam android 9 fastboot tan sonra forumdaki 11Q Clean ı kurdum sonra android 10 twrp ve bilgisayardan çıkarmayı unuttum bilgisayar sonra ne yaptı onu da bilmiyorum.Sonra bir baktım vaziyet bu.Hocam siz siz olun,ne custom rom(miui tabanlı)kurun ne de bilgisayara bağlı bırakın

Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353

Hocam android 9 fastboot tan sonra forumdaki 11Q Clean ı kurdum sonra android 10 twrp ve bilgisayardan çıkarmayı unuttum bilgisayar sonra ne yaptı onu da bilmiyorum.Sonra bir baktım vaziyet bu.Hocam siz siz olun,ne custom rom(miui tabanlı)kurun ne de bilgisayara bağlı bırakın
Sizinki half brick olmuş muhtemelen. Çoğu kişi bu durumda iken dayanamayıp parayı basıyor. En azından süreniz var ise şunları deneyin
2) Half brick
Twrp kurmak - cihaza uyumu olmayan twrp kurduğumuz zaman cihaz half brick oluyor. Ayağa kalkması bataryanın bitmesini beklemek, yada telefonun arka kapağını çıkarıp bataryanı ayırmak gerekiyor. Bundan sonra ise telefon fasrboot moduna giriyor.

Oyla:

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sizinki half brick olmuş muhtemelen. Çoğu kişi bu durumda iken dayanamayıp parayı basıyor. En azından süreniz var ise şunları deneyin
2) Half brick
Twrp kurmak - cihaza uyumu olmayan twrp kurduğumuz zaman cihaz half brick oluyor. Ayağa kalkması bataryanın bitmesini beklemek, yada telefonun arka kapağını çıkarıp bataryanı ayırmak gerekiyor. Bundan sonra ise telefon fasrboot moduna giriyor.
Hocam uyumsuz twrp de değildi ama olmadı.Fastboot flash ile android 10 flashladım twrp.Ama gelmiyor siyah ekranda bootloop.Ondan sonra fastboot boot denedim olmadı ve bıraktım yarım saatliğine pc ye bağlı unutmuşum ve vaziyet hard brick.Brick önlemi de yokmuş rom da.Bundan sonra cfw rom ve stock rom dışında bir şey kullanırsam arap olayım.

Oyla:

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50

Hocam uyumsuz twrp ile kurunca olabiliyor Android 10 ise Android 10 kurmak lazım ya da düşürmek lazım işlemlere başlamadan önce ben hep Android 10 olan kurduğum için başıma gelmedi henüz

Oyla:

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
Hocam uyumsuz twrp ile kurunca olabiliyor Android 10 ise Android 10 kurmak lazım ya da düşürmek lazım işlemlere başlamadan önce ben hep Android 10 olan kurduğum için başıma gelmedi henüz
Ben android 10 kurdum ama bir türlü gelmedi.Şuan da evde boks maçı var :D

Oyla:
Üst Alt